מדדים ומחקרים

יש מקום לכולם? היחס בין ההיצע לביקוש העבודה ירד מ-7.5 ל-7.1 ברבעון השלישי

כאשר מספר המשרות הפנויות עלו בכ-15 אלף מהרבעון השני לשלישי, כמות המתחרים על כל משרה פחת. היחס בין ההיצע לביקוש בקרב משלחי יד ידועים ירד ל-5.8 לעומת 6.2 ברבעון הקודם. ומה בנוגע למשרות ניהוליות?
כפיר אדר | 
חזרה לעבודה (צילום freepik)
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את הממצאים שלה מניתוח משולב של נתוני סקר כוח אדם וסקר משרות פנויות. המסקנה שעולה מהבדיקה: ברבעון שלישי של שנת 2020  עלה מספר המשרות הפנויות ל-59.8 אלף משרות בממוצע לחודש (לעומת 45.6 אלף משרות פנויות בממוצע לחודש ברבעון השני של 2020).
היחס בין ההיצע לביקוש (היחס בין מבקשים לעבוד לבין המשרות הפנויות) ירד ל-7.1 לעומת 7.5 ברבעון הקודם. היחס בין ההיצע לביקוש בקרב משלחי יד ידועים ירד ל-5.8 לעומת 6.2 ברבעון הקודם. יחס בין ההיצע לביקוש בכל משלחי היד היה גבוה מ-1 (כלומר מספר המבקשים לעבוד עולה על מספר המשרות הפנויות).
יחד עם זאת, היחס בין ההיצע לביקוש גבוה מ-10 (כלומר מספר המבקשים לעבוד היה גבוה פי 10 ממספר המשרות הפנויות) נמצא בקרב מנהלי חשבונות ובעלי משלח יד דומה ובקרב פקידים כלליים וקלדנים.
ברבעון השלישי 2020 מספר המשרות הפנויות בקרב מנהלים עלה ל-1.3 אלף משרות בממוצע לחודש, זאת לעומת 900 משרות פנויות ברבעון השני של 2020. היחס בין ההיצע לביקוש ירד ל-7 לעומת 8.2 ברבעון הקודם.
הביקוש הגדול ביותר בתוך מנהלים היה למנהלים אדמיניסטרטיביים ומנהלי מכירות, שיווק ופיתוח שהיווה כ-Q מהביקוש למנהלים. מתוכם הביקוש העיקרי היה למנהלי מכירות, שיווק ופיתוח.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה