מדדים ומחקרים

יותר ישראלים איבדו את עבודתם; מי הנפגעים העיקריים? הסגר השלישי במספרים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה סקר שבוחן את מצב העסקים במדינת ישראל במשבר הקורונה. מהנתונים עולה כי אחוז התעסוקה בחודש ינואר עומד על כ- 75.4% בלבד, ירידה לעומת חודשים קודמים
ארנולד נטייב |  1
קניון סגור (צילום פלאש90/ יוסי אלוני)
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (שני), את סקר מצב העסקים בישראל בעת התפשטות נגיף הקורונה. מהסקר עולה כי לפני שהסגר השלישי החל, כמות העובדים שנמצאים בחל''ת ירדה, אך לא מדובר במגמה מעודדת כיוון שאותם עובדים ששהו בחל''ת פוטרו מעבודתם באופן סופי. 
אחוז התעסוקה בחודש ינואר 2021 נמצא במגמת ירידה, ועומד על כ-75.4% לעומת 78.8% בחודש אוקטובר ו-87.1% במהלך חודש אוגוסט.  אולם חלה ירידה בכמות הישראלים שנמצאים בחל''ת, 13.3% בינואר לעומת 14% בחודש אוקטובר. על פי ההערכות, הסיבה לכך היא שהישראלים עברו למצב של פיטורי קבע.
כאשר המעסיקים נשאלו מדוע הם לא מחזירים את העובדים מחל''ת, כ-46.4% השיבו כי בעת הזו אין צורך באותם עובדים. כ-11.9% מהעסקים ציינו שאינם מחזירים עובדים מחל"ת מאחר שהעובדים אינם מעוניינים לחזור, כ-17% מהעסקים שבהם יותר מ-250 מועסקים דיווחו על סיבה זו. סיבות נפוצות נוספות הן: עובדים שנמצאים בסיכון וחוששים לחזור  ו-אי-ודאות לגבי ההגבלות. האחוז הגבוה ביותר של חברות עם עובדים בחל"ת שדיווחו על סיבה זו הוא בתעשייה עם 62.2%.
בחודש דצמבר חלה ירידה בכמות העסקים שדיווחו על פגיעה חמורה בהכנסות (51% ומעלה), לעומת חודש אוקטובר. בדצמבר כ-16.4% נפגעו, לעומת 28.3% בחודש אוקטובר. עם זאת, מספר העסקים דיווחו על פגיעה קלה בהכנסות עלה ל-37.5%. הנפגעים העיקריים במשבר הקורונה בישראל הם ענף המזון שכולל מסעדות ובעלי אולמות.  
 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני רוצה לראות ישראלי אחד ספציפי שיאבד את עבודתו
  אבני 01/2021/11
  הגב לתגובה זו
  5 0
  ואני לא לבד.
  סגור