מדדים ומחקרים

חוקרים באונ' העברית: מבצע החיסונים עוד לא החל להשפיע, צפי לזינוק במס' החולים קשה

המומחים מהאוניברסיטה העברית פרסמו דוח בו נאמר כי ישנה מגמת עלייה בתחלואה, אך היא עשויה להתייצב בשבוע הבא בעקבות מבצע החיסונים. בנוסף, הם ממליצים להאריך את הסגר בשבוע נוסף
ארנולד נטייב |  1
תקופת הקורונה (צילום פלאש 90/ מירים אלסטר)
דו''ח שפורסם היום (חמישי), על ידי חוקרים מהאוניברסיטה העברית מעיד על מגמת עלייה בתחלואה וכי טרם נצפית השפעה ישירה של החיסון על אוכלוסיות בסיכון. אם זאת, ייתכן שהחלה מגמת התייצבות בתחלואה מגמה זו יחד עם חיסון האוכלוסייה צפויים להוביל להתחלת שיפור בתחלואה הקשה היומית במהלך שבוע הבא.
קצב התמותה האיץ לאחרונה כאשר סיכויי התמותה עלו והזמן הממוצע לתמותה מאשפוז במצב קשה התקצר. עוד עולה מהדוח כי מספרי החולים הקשים באשפוז צפויים להמשיך לעלות משמעותית בימים הקרובים, ולהגיע לשיא רק לקראת סוף החודש.
החוקרים ממליצים להמשיך את האצת מבצע החיסונים, זאת לאור ההערכות לעלייה משמעותית בעומס החולים הקשים בבתי החולים בימים הקרובים. הערכות להארכת הסגר הנוכחי לפחות בשבוע. המתנה להחלטה על הארכת הסגר עד ל-21.1, אז ניתן יהיה לוודא ירידה משמעותית בנדבקים מתוך אוכלוסיות שהתחסנו בימים הקרובים.
על המסמך חתומים פרופ' ינון אשכנזי, פרופ' דורון גזית ופרופ' נדב כץ ממכון רקח לפיזיקה יחד עם פרופ' רונית קלדרון-מרגלית ופרופ' רן ניר-פז מבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים ומבית חולים הדסה.

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צודק 100%
  צודק 100% 01/2021/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צודק 100% השינאה מסוכנת. שימו לב החרמות מצד 1 בלבד. מסיתים שונאים מחרימים מגדפים. שימו לב: ביבי סופג ואינו עונה לכל המסיתים לא לליברמן גס רוח לא ללפיד סער ומגדפים אחרים. למרות הכל: מרבית העם בוחר בנתניהו כמנהיג הליכוד וכמועדף בהרבה על כל האחרים
  סגור