ויראלי

בכיר גל"צ לשעבר: אמנון נדחה עקב זיקה פוליטית; לוי: דובר מפ"מ התקבל

אחרי הפיצוץ עם עמית סגל, עו"ד יוסי עבאדי, שהיה עורך החדשות בתחנה, מתעמת עם מגיש רשת 13. על רקע תחקיר 'מקור ראשון' על הדרת מזרחים בגל"צ, סיפר לוי על הדחייה ואילו עבאדי טען שלוי הפעיל ח"כ כדי להתקבל

מערכת אייס |  6
אמנון לוי, יוסי עבאדי (צילום ויקיפדיה)
אחרי הפיצוץ עם עמית סגל לפני חודש, עו"ד יוסי עבאדי, לשעבר מנהל מחלקת החדשות בגלי צה"ל וחבר בוועדת הקבלה שלה פותח כעת חזית נגד אמנון לוי. לוי כתב בטוויטר כי לאחר שחרורו מהצבא, ביקש להתקבל לקורס לסטודנטים בגל"צ, אך למרות שעבר בהצלחה מבחן ידע לא זומן לריאיון. עבאדי השיב ללוי כי נדחה בשל זיקה פוליטית למפלגת מפ"ם, בה שימש כדובר. אלא שלוי טוען כי דובר של מפלגת שמאל זכה לדין אחר וכן התקבל.
הציוץ של לוי פורסם על רקע תחקיר 'מקור ראשון' שהעלה טענות להדרה ויחס מפלה מצד גלי צה"ל לדתיים ומזרחים. כבר בחמישי, יום קודם לפרסומה, גררה הכתבה תגובות רבות בטוויטר מצד עיתונאים, בהם בוגרי התחנה.
 
לוי צייץ "הכתבה החשובה במקור ראשון על גלצ הזכירה לי איך אחרי צבא ניסיתי להתקבל לקורס שיועד לסטודנטים. עברתי מבחן ידע ולא היתה לי אף שגיאה. למרות זאת אפילו לא זומנתי לראיון ונדחתי על הסף. לימים בקשתי מבכיר בגל"צ שיברר לי למה. הוא חזר עם התשובה: היית אובר קוולפיי". על כך השיב לו עבאדי "ניסית להתקבל לגל"צ בשנת 1983 (כבן 26) לאחר שכבר היית דובר מפ״ם ועוזר פרלמנטרי. בגל"צ לא קיבלו כמדיניות בעלי תפקיד במפלגה פוליטית כדי להימנע מטענות להטיה פוליטית. לא בכוונה יצאת מברך". על טיעון זה הגיב לוי "אבל את דובר רץ שניגש איתי למבחן קיבלת. מעניין".
כך נמשך השרשור, כשעבאדי סותר את דבריו של לוי: "זאב חספר לא היה עוזר פרלמנטרי ולא שלח חברי כנסת שישתדלו כדי שיתקבל לגל"צ. לא ידוע לי אם היה דובר". אלא שלוי כתב בתגובה שבזמנו חספר "היה דובר רץ  ועוזר של שולמית אלוני בדיוק כמו שאני הייתי עוזר של חייקה גרוסמן". "האם אתה רומז שאני שלחתי חברי כנסת אליכם?  באמת לשם התדרדרת?", שאל לוי את עבאדי.
 
"פנה אליי חבר כנסת וביקש שתתקבל לגלצ", כך טען בתגובה עבאדי, ואילו לוי האשים אותו שמדובר בבדיות. "כמה נוח להמציא עכשיו ח"כ כזה עכשיו", כתב והוסיף "הייתי צריך להיות אידיוט לשלוח ח"כ ממפם בימי ממשלת הליכוד להשתדל עבורי. אתה מבייש את עצמך עם הטיעון המביך הזה".
 
הוויכוח בין השניים נחתם כשעבאדי כתב בתשובה לטענותיו של לוי כי"לפי התגובות למקו״ר היה ייצוג לכולם. הכזב שנעלנו דלת למגזר הוא חנופה לשופר עמית סגל וכזביו. אין קשר בין המגזר לסיפורך. לא רואיינת אז איך ידעו שאתה מזרחי. היה אידיוטי לנופף בנסיונך הפוליטי. לא חקרנו מה הדעה של מי שלא נופף בעמדה פוליטית במיון. גם לא הסקנו מה הדעה של דתי או מזרחי".
הדיון סביב גל"צ נמשך גם הבוקר, כשח"כ יאיר גולן קרא לסגירתו, בטענה ש"צה״ל אמור לעסוק בשמירה על ביטחון ישראל, לא בשידור ברדיו לציבור הרחב". טיעונים דומים העלו בטוויטר גם כתב החדשות 12 יגאל מוסקו ועיתונאי 'ישראל היום' גלעד צוויק.
 
ינון מגל הציג דעה הפוכה משלהם וצייץ "התהליך בגלצ חיובי והתחנה סוף סוף התאזנה יחסית, אז עכשיו אתם רוצים לסגור אותה??". בדומה לכך כתב עורך 'מקור ראשון', חגי סגל כי "את גל"צ היה צריך לסגור לפני 20-30-40 שנה, כשהייתה חד גונית באופן משווע. כשבכיר שמאל קורא לסגור אותה עכשיו, דווקא כשהיא עוברת תהליך איזון מסוים (שנרב, איבגי, ברדוגו וכו'), אני מתחיל לחשוד".
 
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  יפה נפש
  בתיה 05/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מזרחי מזוייף, כשנוח לך אתה מתבכיין כמזרחי. למה בראיונות אתה מיישר קו עם המעסיקים האשכנזים והשמלנים שלך?. שכחת מאיין באת? משתכנז קטן!
  סגור
 • 5.
  א פולטי.
  איילה לבנה 05/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדיון צריך להיות עניני. במאה ה21 אין כל צורך בתחנה צבאית ולהיפך. אם כבר רק חילים בשרות חובה.ורק לבידור. בחברה חלוקה קיצונית כמו אצלנו נדרש צהל להיזהר מפוליטזיה כלשהיא בצבא כמו מאש. הבעיה שלפרק מעוז כוח כלשהוא קשה ביותר. הצפרנים נאחזות. אך בשילוב כוחות רמטכל שר בטחון ממ ראש ממשלה וכנסת כן ניתן.וחשוב במדינה כשלנו.
  סגור
 • 4.
  גלצ
  אא 05/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרבה טעם רע נודף מהתחנה הזאת אם זה פוליטית או גזענית. אז לסגור אותה וחסל!!!! להקיא מהגזענות שחיה ובועטת עדיין בארץ קיבוץ גלויות!!!!!
  סגור
 • 3.
  עבאדי מי?
  רמי 05/2020/19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאחרונה אני שומע את השם יוסי עבאדי יותר מידיי בהקשרים שליליים.עבאדי עשה סדר כשתקף את עמית סגל ועכשיו נחשף בקלונו.רואה איני מזכיר כיצד ביתך התקבלה.מר עבאדי קבל הצעה ממבוגר כמוני "מוטב לסתום את הפה ולתת לאחרים לחשוב שאתה טיפש מאשר לפתוח את הפה והסיר כל ספק".
  סגור
 • 2.
  אמנון לוי
  נעמי 05/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כ"כ חבל , שאמנון לוי נמצא בערוץ 13 יעקב אילון היה הרבה יותר טוב חא מבינה את הערוץ.
  סגור
 • 1.
  גליצהל
  חיים 05/2020/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה מחזק את הטענה של הציבור. תחנת גלי צ.ה.ל מיותרת ואין לה שום קשר לצ.ה.ל
  סגור