ויראלי

"לא יכול להרגע", "לא נותן מנוח": הריאיון שהסעיר את הברנז'ה

דוריה למפל ואלעד שמחיוף לא יכלו להישאר אדישים, בועז כהן צייץ "איזו מלכה" - קרן נויבך טלטלה את הקולגות בטוויטר כשהעלתה לשידור את אמה של הילדה שנדרשה ע"י בית הספר להחליף את שמלתה
מערכת אייס |  4
קרן נויבך (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של כאן ב)
קרן נויבך העלתה לשידור בכאן רשת ב' אם לתלמידה מפתח תקווה בריאיון שהצליח לטלטל את הברנז'ה. מדובר בסיפור שפורסם אמש ומאז עשה כותרות רבות, במרכזו ילדה שהגיעה ללימודים בשמלה ללא שרוולים ונדרשה להחליפה לחולצה שניתנה לה - כזאת שלא כיסתה את המכנסונים הקצרים שלבשה והותירה אותה חשופה לאורך יום הלימודים כולו. השיחה עם אנה, אמה של הילדה, הסעירה את נויבך עצמה וכמוה גם לא מעט מהקולגות שלה.
"לילדה שלי יש קושי בשפה, היא לא יכולה להגן על עצמה, המחנכת יודעת את זה", אמרה האם לנויבך. "היא מפחדת עכשיו שאף מורה לא תאהב אותה כי הוא עושה בעיות. היא אומרת שהיא אשמה כי המורה צודקת תמיד. הבנים צחקו עליה, היא לא מוכנה לחזור לביה"ס". "אני מדברת עם האמא ולא מאמינה שזה מה שאני שומעת", צייצה המגישה בטוויטר. "זה לא נתפס, לא הגיוני, אפילו מרושע".
 
שליח החדשות 12 באירופה, אלעד שמחיוף שיתף את הציוץ וכתב "לא נותן מנוח. פיטורים, סגירת ביה"ס - פיתרון קל. יש פה כשל עמוק יותר. מחנכים ששכחו מה תפקידם, עיוורון כזה שבגללו כל הצוות לא ראה ילדה קטנה שמסתובבת כך ומה זה גורם לה". עוד הוא הוסיף "צריך לקחת את כל אנשי ההוראה, בכל הארץ, לחדד הנחיות, להזכיר דברים שנשכחו, לוודא שלא יקרו עוד מקרים כאלה לעולם".
 
דוריה למפל שיתפה גם היא את הריאיון וצייצה "כשרשעות ואובדן עשתונות נפגשים. מישהו התנצל בפני אנה כבר? המורה הושעתה כבר?". גם לי-אור אברבך, סמנכ"ל הרדיו של התאגיד הגיב לריאיון: "אני לא יכול להירגע מהסיפור הזה". "אמא בודקת מה יהיה מזג האוויר מחר, בוחרת מגהצת שמלה יפה לבית הספר, מלבישה את הבת שלה בבוקר ומוודאה שיהיה לה נעים ושהיא נקייה ומסודרת. ואז מפשיטים אותה ברשעות".
 
"איזו מלכה את", חיזק את נויבך שדרן הרדיו בועז כהן, "טיפול עיתונאי יסודי ורציני בפרשת בי"ס וההתעללות שעברה הילדה". בועז המשיך לצייץ בנושא וכתב "הסיפור הזה הוא הצופן הגנטי של כל החרא שגדש והציף את החברה הישראלית. שנאת רוסים, 'קוד לבוש' (מושג מכובס לדיכוי נשים ומישטורן), אפליה נגד נשים (הבנים לובשים מה שבא להם), חוסר חמלה ורגישות, בריחה מאחריות. ועוד".
 
קראו עוד ב-ice
עיתונאים נוספים התייחסו לסיפור עצמו בטוויטר, בהם גם יגאל מוסקו שצייץ "למורה ולמנהלת שהפשיטו את הילדה משמלתה אסור לחנך ילדים". "זה רגע מכונן", מוסקו כתב, "ואם גלנט לא פועל להדיח אותן מייד הוא לא ראוי להיות שר חינוך. ראש עיריית פ"ת צריך לסגור את בית הספר עד שהמחלה תודבר".
 
בגלי צה"ל, כתב החינוך דורון קדוש הביא את גרסתה של מנהלת בית הספר לסיפור. זו אמרה כי "האמא ידעה על כך, אלה היו מכנסיים קצרים ולא תחתונים". קדוש הוסיף כי בבית הספר "טוענים כי אף אחד מהילדים לא לעג ולא צחק על הילדה, וכי גם המורה כלל לא שמה לב ללבוש הקצר. מספרים גם שמדובר בנורמת לבוש בביה״ס, ושרוב הילדים והילדות לבושים במכנסונים קצרים".
 
ואכן, חלק מהגולשים בטוויטר הטילו ספק באמיתות הפרסום והביעו ביקורת סביב המסגור שלו. על כך כתבה למפל בהמשך: "לכל המזדעקים שהסיפור הוא לא הסיפור. ביממה החולפת לא הועברה כל תגובה שסותרת את גרסת האם, ובכל זאת: אם יתברר שהילדה *לא הושארה בתחתונים* בבי"ס, אני מבטיחה להתנצל". שמחיוף התייחס גם הוא לספקות והשיב לאחד הגולשים "קרן מציינת שהם בדקו והעובדות כפי שתוארו קרו. גם במשרד החינוך וגם ראש העיר אמרו שמדובר בטיפול לקוי".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  פרשת ההונאה הגדולה של 2020
  בן אנוש 05/2020/28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אולי תתנצלו? מה דעתכם? אימא שפשוט רימתה, שיקרה, בישלה תמונה על מנת לפגוע במורה ומחנכת בישראל. מדוע כעת לאחר שהובאו עדויות ברורות של מורה שנבדקה בבדיקת פוליגרףשמדובר על הונאה אחת גדולה, אין בערוץ הציבורי, של כולנו אומץ עיתונאי להתנצל? קרן נויבך וכל יתר העיתונאים, איך אתם ישנים בלילה?
  סגור
 • 3.
  למפל תתנצלי במבט! עבר יום אחד מאז שהבטחת
  ללמפל 05/2020/21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אנחנו נספור לך יום יום את הימים מאז נבטחתך . כדאי מאוד שתתנצלי בפני המחנכת. כפי שהבטחת. ולא יבולא לך
  סגור
 • 2.
  הברנז'אים כאלה פופוליסטים. הסיפור כולו הוא פייק !
  העובדות לא מבלבלות 05/2020/21
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ברנז'אים מנותקים. לאמת ולעובדות אין כל ערך. חבורת מתנשאים שלא זקוקים לבדוק דבר או לאמת כלום כדי לתקוף. ואלה נקראים "עתונאים" . בושה
  סגור
 • 1.
  לתבוע לתבוע לתבוע
  אמא אסרטיבית 05/2020/21
  הגב לתגובה זו
  2 2
  להוציא מהם כסף להחליף לילדה בית ספר מיד
  סגור