ויראלי

צחי הנגבי וסערת ה"חרטא": מהתגובות הזועמות, ה"ממים" ועד ההתנצלות

עשרות ישראלים זועמים שיגרו הודעות לח"כ הנגבי "הגעתי לפת לחם, תתבייש!". ברשת הגיבו בתמונות של עניים מחטטים בפחים ובממים סרקסיטיים. במקביל, עיתונאים ביקרו את הנגבי ובאופוזיציה גם ניצלו את ההזדמנות כדי לנגח את המחנה הנגדי
שרון טל |  11
ביקורת ברשת על צחי הנגבי. (צילום מושון עטיה)
את הסערה שיצר ח"כ צחי הנגבי אצל אופירה וברקוביץ' לא ישכחו לו במהרה. הנגבי עורר סערה במהלך הריאיון כשאמר: "זה שאין לאנשים מה לאכול זה חרטא", 7 מילים שהובילו לסערה ברשתות החברתיות ולגינויים מצד עיתונאים ואנשי ציבור. אופירה כינתה אותו "מנותק", אך זה המשיך והתעקש: "יש מיליון מובטלים שעד היום רובם קיבלו דמי אבטלה ועכשיו אנחנו צריכים להחזיר אותם לעבודה. יש עסקים שנפגעו והם במצוקה קשה אבל להגיד שאין מה לאכול זה פופוליזם".
סערת הנגבי ב-24 שעות
ב-24 שעות שיחלפו מאז אותו שידור, הנגבי יותקף ברשת, יקבל אינספור הודעות בווטסאפ של אזרחים שקורסים כתוצאה ממשבר הקורונה וכאלו שעניים עוד מלפניו, לערך שלו בויקיפדיה יתווספו המילים: "חזיר אופורטיוניסט ומושחת", עיתונאים ופוליטיקאים יגנו אותו, עד שלבסוף יחליט להוציא הודעת התנצלות בטוויטר. הנה קצת מהביקורת שקיבל נגבי מאז שידור הראיון אצל אופירה וברקו:
"כמה מנותק אפשר להיות? כל בן אדם שני שאני מכיר לא עובד כבר כמה חודשים". כתב אושיית הרשת יבגני זרובינסקי.
 
כתבת הרווחה של חדשות 13 מאיה איידן צייצה: "מזמינה את צחי הנגבי לעבוד איתי השבוע. נעשה כתבות חרטא ביחד".
אלעד שמחיוף, כתב החדשות 12 באירופה כתב: "ילדים, בסוף השבוע הזה למדנו שיש אנשים שמשוכנעים שעוני זה חרטא, אבל ששר בלי תיק זה צורך חיוני".
בסיעת יש עתיד מהאופוזיציה תקפו בחריפות את הנגבי: " לך צחי, תפגוש את העצמאים, את המובטלים, את בעלי העסקים שהחיים התפרקו להם. החרטה היחידה זו ממשלת המנותקים שאתה יושב בה" כתב בטוויטר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. ח"כ מיכי לוי המשיך: "הוא לא אמר את זה בהיסח הדעת. הוא חזר על זה שוב ושוב. כי הם מאמינים בזה ובטוחים שזה פופוליזם וחרטא".
יאיר גולן (מרצ) כתב: "נדהם למשמע אוזניי מדבריו של צחי הנגבי. החארטה האמיתית פה היא האמירה שמזלזלת בחצי מיליון מובטלים והממשלה המנופחת עם שרים לענייני כלום שדואגת יום יום לעצמה בלבד".
 
"האוכל בשולחן שלך הוא מהכסף שלנו. לנו אין איך לקנות אוכל לשבת"
הנגבי קיבל עשרות הודעות בווטסאפ שלו על דבריו. אריאלה, שכירה בעלת שליטה בעסק כתבה לו: "האוכל שמוגש עכשיו על השולחן השבת שלך נקנה מהמשכורת שאנחנו משלמים לך. אתה עובד עבורנו. לנו אין איך לקנות אוכל לשבת. עברתי מ-100 ל-0, ללא פעימה שלישית".
אחרים כתבו לו: אתה עוד מהמנותקים מהעם, תתבייש לך. נראה אותך עוד כמה חודשים שיהיו גם מלא שכירים מובטלים..." . בהודעה אחרת נשלחה לנגבי תמונה של צלחת ריקה ובה הכיתוב: "מנותק וחצוף. בשם כל אותם רעבים שאתה עוד אמור לייצג – בושה!".
"אני ענייה וכמוני עוד הרבה, אין לי אוכל בערב שבת לתת לילדים שלי. מקווה שתישן טוב בלילה עם האמירות שלך", כתבה לנגבי ישראלית זועמת.
ישראלי בשם אייל אלטרץ המועסק כסאונדמן כתב לח"כ הנגבי: "אני לא עובד כבר 4 חודשים. הגעתי לפת לחם. אני מתבייש שאנשים כמוך מייצגים אותי בממשלה". הנגבי השיב לו: "אתן את הנייד שלך לטיבי. מקווה שהחיבור ביניכם יעשה טוב לעם ישראל". הסאונדמן השיב "בטוח שיותר ממך".
ח"כ אחמד טיבי ניצל את ההזדמנות והגיב לאלטרץ: "אייל אהלן, מעביר לך את הטלפון בפרטי. נדבר ונחשוב איך אפשר לעזור". 
 
לצד הביקורת הישירה, הישראלים תקפו גם בסרקזם
יש כאלו שבחרו להמחיש את הניתוק של הנגבי בפוסטים ציניים ברשת. גולש כתב: "צחי הנגבי: הדברים נאמרו בעידנא דחרטא". גולש אחר שיתף תמונה של אדם מחטט בפחים וציטט בכאילו את צחי הנגבי אומר: "הוא עובד עירייה".
גולש נוסף צייץ תמונה של אנשים מחטטים בפחים וציטט בכאילו את הנגבי אומר: "הם משחקים מחבואים".
 תייגו את צחי הנגבי בבקשה pic.twitter.com/QaMurlluCZ

קרדיטים: רשתות חברתיות:  Ladis Ryadinsky; Itzik Malka; Avner Ressel
גולשים אנונימיים אף ערכו את ערך הויקיפדיה של ח"כ הנגבי והוסיפו לו את המילים "חזיר אופורטיוניסט ומושחת". כעבור זמן קצר תוקן הערך על ידי מנהלי האתר.
אלמוג בוקר לא קונה את ההתנצלות של צחי הנגבי
מבול ההודעות והציוצים על צחי הנגבי הובילו אותו להוציא הודעת התנצלות בה חזר בו מהדברים: "בלהט הדיון התבטאתי באופן שפגע ברגשות הציבור. זו לא היתה כוונתי. אני מתנצל על התבטאות חריפה שנאמרה על ידי במהלך ריאיון אתמול".
 
רציתי לומר למראיינים שביקורתם המוקצנת והבוטה כלפי הממשלה מייצרת חרדה בציבור במקום תקווה.
רציתי לומר שהממשלה שאני חלק ממנה פועלת יום ולילה כדי להחזיר את ישראל למסלול של משק בריא וצומח.

— Tzachi Hanegbi • צחי הנגבי (@Tzachi_Hanegbi) July 4, 2020
ראש הממשלה גינה בצאת השבת את דברי ח"כ צחי הנגבי. בהודעת הגינוי מסר ראש הממשלה: "מצר על האמירות כאילו מצוקת הקורונה היא לא אמיתית. כמו בכל העולם הקורונה גובה גם בישראל מחירים כבדים של חיים, בריאות ופרנסה. המצוקה היא אמיתית וראש הממשלה עמל מסביב לשעון כדי לתת לה מענה. לרבות סיוע כלכלי והזרמת כספים מהירה לעסקים ולאזרחים".
כתב הדרום של חדשות 13 אלמוג בוקר צייץ והזכיר את התנצלותו הקודמת של הנגבי כשאמר בנובמבר 2018 כי "יש הבדל בין עוטף עזה לתל אביב". על כך אמר בוקר: "זה כבר הפך להיות סדרתי. קודם השר הנגבי אומר את אשר על לבו ואחרי זה מתנצל".
 
תגובות לכתבה(11):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  נבחרים
  אזרח דואג 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחרבייך ממך יקומו, אוי לעם שאילו נבחריו.
  סגור
 • 10.
  איך העזת לפתוח את הפה (ל"ת)
  דנה 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  חארטא לפי רש"י
  נכה כלכלי 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חמשיר המשקף את רוח הדברים: שר בלי תיק ואכזר / אומר לאזרח שפוטר / אתה רק חארטא / שאחראי כי פוטרת / אך תצביע לי עוד מחר.
  סגור
 • 8.
  את זה אומר השר בלי תיק שתפקידו???
  אנטיאל שלפר 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השר בלי תיק שמקבל כחמישים אלף שח לחודש ועוד כמאה אלף שח לקשר עם הבוחר +רכב +לישכה ומזכירה ועוזר ?ותפקיד לחרטט .הביריון לשעבר של הלכוד מוכיח שכוח ושכל לא הולכים ביחד להגיד לו להתביש ?לא מזיז לו הוא מנותק כמו כל הממשלה ההזויה הזו?
  סגור
 • 7.
  מטומטם קטן
  יפעת 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגולם בהתגלמותו.
  סגור
 • 6.
  חרטה
  יוסי 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צחי אני מוכן להיתחף איתך עים דמי הבטלה שלי תמיד היתה חרטתן
  סגור
 • 5.
  צחי הנגבי
  משה 07/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאחל לו להרגיש מזה רעב.אדם שמנותק מהמציאותעושה קופה וגאהשר בלי תיק חראת.עכשיו יגיד כמו תמיד הדברים הוצאו מהכשרם.עצוב יושב עדין בממשלה.
  סגור
 • 4.
  בשר כמותרות
  טל 07/2020/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לידיעת צחי הנגבי 5 שנים לא קניתי קילוגרם בשר קיצבאת נכות
  סגור
 • 3.
  הנגבי
  רונה 07/2020/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שום התנצלות לא תעזור אמירות מכוערות השר ללא שופ תועלת יושב וחי על חשבון המיסים דוחה וככה נראים המושחתים שלא סופרים אף אחד.
  סגור
 • 2.
  טוב שהתעוררתם אבל זה לא מספיק!!!!
  גאסטין דרומי 07/2020/05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האטימות זה החטא הקטןביותר של ממשלת החושך.משבר מפוברק מסע טרור והפחדות שלילת רוב זכויות האדם ניטרול סופי של מערכת הבריאות והפיכתה לכלי שליטה הזנחה והמתה של חולים רבים באמתלה של מגפה שלא קימת בריחת הרופאים מאחריות והתכחשותם לשבועת הרופא לשרות תאגידיםרודפי בצע והרשימה בלתי נגמרת.
  סגור
 • 1.
  השבע לא מבין את הרעב
  נכה כלכלי 07/2020/05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  צחי הנגבי שהינו שר ללא תיק, קרי: שר לעינייני חארטא וכלום, מזכיר לי משהו מההיסטוריה: מלכת צרפת מארי אנטואנט לעגה להמוני הרעבים ואמרה - אם אין לכם לחם תאכלו עוגות. סופה ידוע - ראשה נערף בגיליוטינה. אינני מאחל גורל דומה להנגבי. אני כן מאחל לו שיועף מתפקידו הכלומי ואף מחברותו כח"כ. גם כך יוכל להמשיך לצחוק על הרעבים בעזרת הפנסיה שצבר מחברותו הארוכה כח"כ.
  סגור