ויראלי

עודה דרש בדיון על הנשק במגזר הערבי: "קוראים למשטרה לכסח" וצרח על קרעי

יו"ר הרשימה המשותפת דיבר מדם ליבו בנושא הצעת החוק להחמרת ענישה על עבירות הקשורות בנשק במגזר: "94 מהשכנים שלי, מהאחים שלי, נהרגו השנה", לאחר שחבר הכנסת מהליכוד העיר לו הוא תקף אותו: "תסתום, חתיכת מלוכלך שכמוך"
כפיר אדר |  5
איימן עודה נואם (צילום טוויטר תמר זנדברג)
הנשק במגזר הערבי גבה וממשיך לגבות קורבנות רבים מדי שנה. הנושא הוא אחד המדממים תרתי משמע בחברה הערבית, כאשר כבר שנים ארוכות נערכת מלחמת חורמה להוצאת הנשקים מתוך הערים הערביות בישראל.
בנאום חוצב להבות, מרגש במיוחד אך זועם, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה דיבר עם כל הרגש וצרח על דוכן הכנסת: "94 מהשכנים שלי, מהאחים שלי, נהרגו השנה. המשטרה? אנחנו, הרשימה המשותפת, קוראים לכם להיכנס באבא שלהם, לכסח את להם את הפרצוף, תכסחו את הפרצוף של ארגוני הפשע המאורגן - אנחנו רוצים לחיות בחברה ללא נשק".
על הצעת החוק להחמרת ענישה על עבירות הקשורות בנשק: ״או שאתם בצד של אזרחים ערבים או שאתם בצד של ארגוני הפשע. בכמה עוד ניחומי אבלים נבקר? כמה פעמים אסתכל בעיניים של הורים שכולים?".
בנוסף, עודה צרח במליאה על חבר הכנסת מהליכוד שלמה קרעי שהעיר לו בין דבריו: "אתה תסתום את הפה, תסתום את הפה, יא חתיכת מלוכלך שכמוך, תשתוק, פשוט תשתוק כבר, מישהי נרצחה ואתה מדבר לי על טרור? תשתוק, תשתוק".
 
הצעתי היום קביעת עונשי מינימום לצד קנס מחמיר על עבירות נשק. מברך על ההענות של @AviNissenkorn לקדם זאת יחד דרך משרד המשפטים.

— Ayman Odeh (@AyOdeh) November 18, 2020
עודה לא עצר וכתב בטוויטר שלו: "לא נבחרנו כדי להגיע לניחומי אבלים נבחרנו כדי למנוע אותם. חייבים לעקור את ארגוני הפשע מהשורש. ברחובות. בחקירות. בבתי המשפט. עד שנחיה בחברה נקייה מאלימות. הצעתי היום קביעת עונשי מינימום לצד קנס מחמיר על עבירות נשק. מברך על ההענות של אבי ניסנקורן לקדם זאת יחד דרך משרד המשפטים".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  נאומו של איימן אודה
  איתן 11/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  רק להעיר לכתב. נשק לא רוצח אנשים. רצח מבצע בן אדם, או חיה המסווה של בן אדם. לכן לא קונסים ושופטים את כל הנשק אלא אץ המשתמשים בהם.
  סגור
 • 3.
  איימן עודה
  תמר נחמה 11/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  למה אתה פתאום מרגיש בעננים צועק וצורח מכאן באים מעשי הרצח ההתנהגות שלך מזמינה רצח אותנו לא מעניין מי הם האנשים אנשי הפשע המאורגן מטפלים בעולם הבעיה שהטרור והפשע חברו יחדיו וזה גרוע חוץ מזה יש בהלכה של החברה הערבית על כבוד המשפחה מצווים להרוג זה כל הבעיה
  סגור
 • אין שום הלכה כזו .אחי לא לדבר סתם (ל"ת)
  רמי 11/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אמיתי
  יהודי 11/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אתה מטונף ימחבל תומך טרור
  סגור
 • 1.
  דע את עצמך
  חסאן 11/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הפלא הוא שאף אחד מהחכמים לא מתייחס לתופעת השחיתות ( החוקית) שהפכה לדת מקובלת ביישובים הערביים.. שחיתות היא אחד המרכיבים העיקריים בתשתית הייאוש.
  סגור