ויראלי

קרא: "סמוטריץ׳ מייצג פלח קטן מאוד בציונות הדתית", ריקלין: "עמדה סלקטיבית כרגיל"

העיתונאי נתן פרשנות לשם המפלגה החדש של חבר הכנסת ששוקל את עזיבת ימינה: "זו הונאה", המגיש מערוץ 20 עקץ: "בדיקת עובדות מרשימה, הרי לא אמרת שכולנו זה באמת כולנו ותקווה חדשה היא באמת תקווה". השניים החליטו להתערב על כך
כפיר אדר |  13
ברוך קרא ושמעון ריקלין (צילום יחצ וטוויטר)
הפרידה בין בצלאל סמוטריץ' מנפתלי בנט לא רק שאפשרית, אלא כנראה המהלך הבא בשותפות בין השניים. מפלגת ימינה עתידה להתפצך וסמוטריץ' עתיד לרוץ במסגרת מפלגה שתקרא 'הציונות הדתית'.
לטענתו של העיתונאי ברוך קרא, השם לא כל כך הולם את מנהיגה ועל כך כתב בטוויטר: "שינוי שם מפלגתו של סמוטריץ׳ למפלגת ׳״הציונות הדתית״ הוא הונאה. סמוטריץ׳ מייצג פלח קטן, קטן, קטן מאד בציונות הדתית". שמעון ריקלין הגיב לו וכתב: "בדיקת עובדות מרשימה", קרא ענה לו: "לא, זו סתם עמדה. לא בדיקת עובדות", ריקלין המשיך: "סלקטיבית כרגיל. הרי לא אמרת שכולנו זה באמת כולנו ותקווה חדשה היא באמת תקווה וכו..".
 

קרא המשיך: "אני במחילה חושב שזה קצת שונה, כולנו ותקווה חדשה לא מתיימרות לייצג מגזר. הציונות הדתית כן. אני גם לא אומר את זה על הליכוד ועל הימין החדש. כשאתה אומר מפלגת הציונות הדתית יש לזה קונוטציה מאד ספציפית. אגב, כל הטענה שלי היא שהוא לא מייצג את רוב הציונות הדתית, זה כולה מה שרציתי להגיד. המלה ״הונאה״ הקפיצה אותך? כך אני מרגיש".
ריקלין ענה: "בהחלט. ללא ספק סמוטריץ הוא הנציג הבולט והפופולארי ביותר בציונות הדתית. אין פה שום הונאה", בתגובה הסביר קרא: "או, אז פה אנחנו חלוקים. אני חושב אחרת ממך. אני חושב שאתה טועה פה. הרוב המכריע של הציונות הדתית (שהוא כידוע ממש לא שמאלני) לא רק שלא רואה בו כמייצג, הוא אפילו חושב שעמדותיו סותרות את ערכיו, אגב אם סמוטריץ ירוץ לבד, יהיה פתרון למחלוקת בינינו".
הדיון נמשך: "ממש לא. הציונות הדתית מתפזרת בכל הקשת הפוליטית. סמוטריץ יכול להיות היחידי שמקים מפלגה שמייצגת את הציונות הדתית בעיקר. אני מקווה מאוד שכך גם יעשה", קרא הגיב: "מה שאתה אומר הוא שגם אם לא יעבור את החסימה לבד, לא תודה שטעית; אז מה עשינו?", ריקלין איתגר: "ואם הוא יעבור תודה שאתה טעית?", חברו הציג התערבות: "בוא נתערב עניינית - אם הוא רץ לבד (ללא עוצמה וללא בנט ובית יהודי), אני אומר שהוא לא עובר".
תגובות לכתבה(13):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  ציונות דתית אחת.
  אוריאל 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כל מי שמגדיר את עצמו דתי, חייב להסתופף במפלגה אחת של הציונות הדתית ולא לרעות בשדות זרים. אף מפלגה אחרת לא תדאג לציבור שלנו וגם החרדים שדוגלים כמונו בארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל יכולים להתאחד למפלגה אחת. 8 של ש"ס ו- 8 של יהדות התורה ואפילו רק 5 של הצינות הדתית כבר הופכים אותנו למפלגה השניה בגודלה. בואו נתאחד, זה בנפשינו.
  סגור
 • 9.
  קרא
  שרה 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אם סמוטריץ ובן גביר יוסיפו עוד כמה אנשי שם מהציונות הדתית הם יעברו יפה מאד את אחוז החסימה בע"ה. רק שילכו מהתחלה ועד הסוף ביחד.
  סגור
 • 8.
  ברוך כרא
  יוחנן 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  2 3
  תתעסק השקרים שלך אתה ודורקקר תתעסק בריכילות ובשקרים כי אתה נראה כמו איש חברה קדישא לא עלינו
  סגור
 • 7.
  ציונות דתית.
  יורם 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ריקלין ,מי כמוך!! יש לך כיפה רחבה מאד על הראש ,מוסמך להגדיר מה זה הציונות הדתית בעיני השקופים של סמוטריץ הם נוער הגבעות בלבד.
  סגור
 • 6.
  עיתונות
  משה 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ברוכי אתה לא מייצג אפילו את הפלג העצמי שלך. אתה ברברן שחצן ללא תוכן. פלצן של מנדלבליט.
  סגור
 • טען עוד
 • 5.
  קרא נ
  א 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שלחו אותך לסכסך
  סגור
 • 4.
  מצחיק ולא מדוייק
  יגור 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סמוטריץ יתאחד עם הבית היהודי עם מוטי יוגב וחבריו הרבים בהית היהודי עם עוצמה .ותקום מפלגה דתית לאומית אמיתית .לא בתחפושת של בנט .מפלגה אמיתית. ציונית דתית שגם תצליח בבחירות
  סגור
 • 3.
  המנהיג הפופלארי? זה קשור.לדרך
  שמיל 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  1 2
  רקלין סמוטריץ מייצד שנים עד ארבע מנדטים מהציונות הדתית, שעודמת על בין 15 ל20. הוא מבחימה אידאלוגית מייצג אולי את ממשיכי הרב צבי יהודה, שהוא פלג ספק חרדי ספק ציוני דתי ומאוד קטן בתוך הציונות הדתית או ליידה.
  סגור
 • 2.
  מה לעשות שברוך קרא צודק. החרד״לים
  איסתרא בלגינא 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  8 2
  עושים הרבה רעש, אבל הם מיעוט.
  סגור
 • 1.
  מת שסמוטריץ ירוץ לבד ויוכיח שהוא לא עובר את אחוז החסימה
  ביל אמסילי 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  10 1
  ואז יתברר כמה האיש הוא בסך הכל רוח וצלצולים בלי מאסה של קהל מאחוריו. אבל זה לא יקרה... הוא מחפש פראיירים שעל גבם ייכנס לכנסת. כנראה שאלוהים לא אוהב אותו כל כך, אחרת היו לו 20 מנדטים.
  סגור
 • בצלאל
  יעקב 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בצלאל שלום ה אתךבא אלינו חזרה עזוב את האיש העלוב הזה בלעדיך הוא לא יעבור את אחוז הח
  סגור
 • איחוד הציונות הדתית
  יגור 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מתאחדים עם הבית היהודי נעם עוצמה .תנועה דתית לאומית גדולה
  סגור
 • בצלאל
  יעקב 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בצלאל היקר עזוב מיד את האיש העלוב הזה פתח את הציונות הדתית ונלך אתך האיש ההוא לא יעבור את אחוז 0החסימה
  סגור