ויראלי

"יש דברים שפשוט לא עושים": בכאן 11 ראיינו את אביעד משה מהכלא והסירו את הראיון

החשוד בניסיון הרצח של אשתו שירה איסקוב התראיין בתאגיד השידור הציבורי מבית הכלא. הדבר עורר את חמת זעמם של הגולשים ברשת: "מה עבר לכם בראש כשהחלטתם לפרסם את מניפסט ההגנה של הכמעט-רוצח אביעד משה?"
ארנולד נטייב |  7
אביעד משה, שירה איסקוב (צילום רשתות חברתיות)
אביעד משה, החשוד בניסיון הרצח של אשתו שירה איסקוב לאחר שדקר אותה מספר פעמים מול בנם התינוק התראיין אמש (שלישי), מכותלי הכלא לתאגיד השידור הציבורי כאן 11 ועורר את זעמם של ארגונים למען נשים והגולשים ברשת. בעקבות הביקורות, בתאגיד השידור החליטו להסיר את הראיון מהרשת. 
מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ת"א כתבו בתגובה לראיון: "שלום לכאן חדשות, שלום לכתבת שלי טפיירו ולעורך מהדורת החדשות רועי ינובסקי. תהינו מה עבר לכם בראש כשהחלטתם לפרסם את מניפסט ההגנה של הכמעט-רוצח אביעד משה, מי שניסה לרצוח את אשתו באלימות בלתי נתפסת לעיני בנם הקטן. מה היה הערך החדשותי של הכתבה הזו מלבד רייטינג? למי היא הועילה חוץ לכמעט-רוצח? ואילו מחירים היא גבתה מנשים נפגעות אלימות שצפו בה, ומהחברה שלנו כולה?"
עוד כתבו: "השמעת קולו של הכמעט-רוצח, בלי שום הקשר חברתי, בלי אף הסתייגות ובמה לקול האישה שבה פגע, בלי אף פרשנות מקצועית שמבהירה את חומרת המעשים ומצביעה על הלך הרוח שהוביל לאלימות מלכתחילה - כמוה כמתן יד לאלימות והתייצבות לצד הפוגע".
לילי בן עמי, אחות של מיכל סלה שנרצחה על ידי בן זוגה כתבה בטוויטר:
בעמותת כולן הגיבו גם כן לראיון: "#סיקורהוגן? אז זהו, שלא. בתאגיד השידור כאן בחרו אתמול לראיין לא אחר מאשר אביעד משה, הכמעט רוצח של שירה איסקוב, ולתת לו להסביר עד כמה מה שעשה יכול לקרות לכל אדם "נורמטיבי". עוד כתבו: "במקום לראיין את שירה איסקוב, את אמא שלה, את השכנה, את השוטרת שקיבלה את שיחת הטלפון מהאירוע, הוחלט בכאן 11 לראיין את אביעד משה שבחוצפתו מאחל לשירה רפואה שלמה וטוען שמה שעשה יכול לקרות לכל אחד".
העיתונאי עמית סלונים מאתר וואלה כתב: "שלוש דקות. זה הזמן שהקדישה המהדורה המרכזית של כאן 11 לכתבה על אביעד משה, הנאשם בניסיון רצח אשתו שירה איסקוב לעיני בנם המשותף. שלוש דקות, זה כל מה שהיה צריך בשביל להכתים מערכת חדשות שלמה עם כתבה שפשוט לא הייתה צריכה לעלות לאוויר עם הפעלה של מעט שיקול דעת. כצפוי, הרשתות החברתיות סערו, והיום כבר הספיקו בתאגיד השידור להעלים את הכתבה מהאתר הרשמי".
העיתונאית קורין אלבז-אלוש כתבה: "ראיון עם אביעד משה מהכלא זה **לא** הישג עיתונאי. זה שבתאגיד השידור 'כאן' הסירו את התוכן מהאתר זה **לא** מכסה על ההחלטה השערורייתית לתת לו במה. משפט כמו "לא כזה מפלצת אני" **לא** יכול להיות משודר בשעת שיא ומפי מי שקרקף את ראשה של אשתו, שבר את כל שיניה, הכה אותה עד זוב דם במערוך וסכין והכל לעיני בנם הפעוט. אדם כזה הוא **כן** מפלצת". עוד הוסיפה:"יש דברים שפשוט **לא** עושים".
בעקבות הראיון לכאן 11, שירות בית הסוהר מדווחים כי אביעד משה נשלח לצינוק למשך שבעה ימים לאחר שלא קיבל אישור להתראיין. בנוסף, נשללו ממנו הזכויות לקבלת מכתבים, שימוש בטלפון וביקורים למשך חודש ימים.
אורלי ממן, הממונה על קבילות הציבור אמרה: "לאחר בחינה של חטיבת החדשות את הריאיון האמור, הכתבה הוסרה מכל הפלטפורמות הדיגיטליות. בחטיבת החדשות יתקיים דיון עם הגורמים רלוונטיים, כולל ועדת אתיקה, ויוסקו מסקנות".
עוד הוסיפה: "כממונה על קבילות הציבור אוסיף כי החלטה על מתן במה ופתחון פה למבצעי פשעים חמורים צריכה להבחן בקפידה רבה ובשום שכל. היא צריכה להבחן לפי הערך העיתונאי, האינטרס הציבורי וכללי האתיקה. דעתי היא שבמקרה האמור התנאים לא מולאו בקפידה הנדרשת וטוב עשתה חטיבת החדשות שהורידה את הכתבה ותפעל כפי שציינה בתשובה".
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  מה חדש? מראיינים שמאלנים קיצוניים
  אני 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לדעתי סתם הגזמתם עם התגובות לראיון. מראיינים שמאלנים שתומכים ברוצחי המונים.
  סגור
 • 6.
  הוא נהנה מחזקת החפות ואין שום בעייה שיתראיין
  פמיניסטאן זה כאן 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  2 1
  פמינאציות, תעופו מהמדינה
  סגור
 • 5.
  לא חושב שזה כזה גרוע, אולי אפילו חשוב
  גל 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כדאי להבין איפה מתחילה הבעיה, מה עובר בראשו של אדם כזה ואיך ניתן למנוע תופעה כזו ולהוביל לחקיקה מתאימה שתבין איפה נמצאת הבעיה, גם באופן הטיפול והאכיפה. כיום הנשים הן אלו שסובלות, ובקושי זוכות להגנה, וגם אם כן אז הן אלו שנמצאות במעון לנשים מוכות והן מוגבלות מבחינת תנועה בעוד האדם האלים מסתובב חופשי.
  סגור
 • 4.
  אין שום בעייה בראיון ובושה לכאן שנכנע ללחצים והוריד את
  שמעון 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  2 4
  לא שמעתי את הראיון כלל אבל אתם עושים רוח מכלום . איני מבין על מה כל הרעש רוח וצלצולים . נכון הא עשה מעשה חמור שאין כדוגמתו,ניסה לרצוח, מה הבעייה לתת לו להתראיין . עם כל הצער שבמקרה מותר לתת לאדם לדבר
  סגור
 • 3.
  זו אותה כתבת שריאיינה את יגאל עמיר
  ?? 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  2 3
  זו אותה כתבת שריאיינה את יגאל עמיר, אז למה ציפיתם?
  סגור
 • 2.
  לתאגיד מותר הכל וכסף יש שם ללא הגבלה. (ל"ת)
  בוקר טוב סיציליה 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  בושה
  אפרת רז 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  5 1
  בושה לכאן 11
  סגור