ויראלי

"דוחה", "בושה", "די לחושך": אחמד טיבי הסתבך עם קהילת הלהט"ב

חבר הכנסת הוותיק מהרשימה המשותפת הביע דעה נחרצת נגד הקהילה הגאה וטען שהוא נגד מצעדי גאווה וספג ביקורות מקיר לקיר. גל אוחובסקי: "מנוול, בעברית הוא מדבר בטון אחר", שפי פז ויותם זמרי עקצו, ולמה בן ארי מתוסכל מאלדד יניב?
מערכת ice |  4
אחמד טיבי (צילום פלאש 90/יונתן סינדל)
אחמד טיבי הצליח לעורר אמש (שלישי) סערת ענק סביבו, לאחר שהוקלט אומר בראיון כי הוא נגד תופעת הלהט"ב. בעוד שבימין הגיבו בעוצמה נגד הדברים, דווקא בשמאל הליברלי הביעו אכזבה ופחות תרעומת על הדברים שנאמרו.
טיבי נשאל מהי עמדתו הברורה לגבי הקהילה הגאה והח"כ הוותיק מהרשימה המשותפת ענה: "אמרנו שאנחנו נגד קידום התופעה, במידה והיה חוק להט"ב, היינו מצביעים נגד". הוא דיבר על הצעת החוק של חבר הכנסת מיש עתיד שביקש כי יוגדרו אפוטרופוס 1 ואפוטרופוס 2 במקום אבא ואמא וטען: "זו הצעה פרובוקטיבית ואמרתי לו את זה, אתה לא כופה את מצבך עלינו ואנחנו נגד. מצעד גאווה? אם היה חוק או הצעה לגבי זה או כניסה לבתי ספר, אני נגד שתי ההצעות".
 
נדב אבוקסיס ששיתף את הסרטון כתב: "אבל סמוטריץ', אני כלהט״ב לא בעד שינוי בתעודת הזהות להורה 1 והורה 2. אין לי בעיה שילד יישאל אם יש לו אבא ואמא והוא יענה אבא ואבא, או אמא ואמא. עם זאת, כל שאר הדעות של טיבי קיצוניות יותר משל כל ח״כ חרדי בכנסת, אבל טיבי מצחיק ומשעשע!!".
גל אוחובסקי מהדמויות הבולטות בקהילה ציין: "האמת דוחה! ומנוול. כי בעברית הוא מדבר בטון לגמרי אחר. מבאס מאוד, ורק מצדיק את דעתי שלהט״בים שמצביעים למשותפת לא שונים מלהט״בים שמצביעים לאיילת שקד או סמוטריץ׳. זכותם כמובן, אבל מאוד משונה".
 
חבר הכנסת יוראי להב הרצנו שהיה יוזם החוק המדובר כתב: "הח״כ ההומו מיש עתיד מבקש למסור לאחמד טיבי: אנחנו בעד שוויון זכויות אזרחי מלא לכל אזרחי ישראל ללא הבדל של דת, מוצא אתני או נטיית לב".
האגודה למען להט"ב בישראל צייצה: "טיבי, בוא נתחיל בזה שלהט״ב זאת לא "תופעה" אלא אנשים בשר ודם שנמצאים ונמצאות בכל מקום, כולל בחברה הערבית. אמירות אומללות כמו שהשמעת מכשירות את השנאה והאלימות כלפי להט״ב בחברה הערבית שמתמודדים עם מציאות בלתי נסבלת של דיכוי ושנאה רק בגלל מי שהם והן. בושה".
 
העיתונאי גלעד צוויק כתב: "השותפים הטבעיים" של לפיד", יותם זמרי כתב: "זה נפלא זה, אחמד טיבי אומר את האמת שלו על נושאי להט"בים בראיון בערבית. אבל אני בטוח שביום מן הימים, מתישהו, אי שם בעתיד, כשהוא יסכים סוף סוף אחרי עשרות שנים להתראיין בעברית, מישהו ישאל אותו על זה".
הפעילה שפי פז עקצה: "מישהו יודע אם מתארגנת הפגנה של להט״בים מול הבית של אחמד טיבי?", העיתונאית נריה קראוס כתבה: "מתחלחלת מההתבטאות הבזויה של אחמד טיבי נגד ״תופעת הלהט״ב״, שהתגאה בכך שהוא מתנגד לקידום שוויון זכויות של גייז. 1. לא מדובר בתופעה. 2. מי אתה שתקבע שהומואים לא ייכנסו לבתי הספר? 3. די לחושך".
אלדד יניב כתב בזעזוע: "טיבי אחי, ככה לא מדברים על אחינו מקהילת הלהט״ב. וככה לא מדברים אנשים שמאמינים בשוויון לכל בני ובנות הארץ הזו. אתה חייב לחזור בך מהדברים. חייב. מנהיג לוקח את הציבור שלו למקום שהוא לא היה בו עוד. יש מלא להט״בים בחברה הערבית. יש לך מלא מצביעים ומצביעות סטרייטים שמתביישים במה שאמרת". שפי פז ענתה לו: "אין לך את זה ביותר מתרפס? וכאילו ששנינו לא יודעים שתל אביב מלאה להט״בים ערבים שברחו מהכפרים מחשש לחייהם".
 
מיכאל בן ארי השיב לו: "כמה התנשאות פטרונות וגזענות יש בציוץ הזה. חוסר הבנה מוחלט, מי זה אחמד טיבי, שהיה שותף שנים לתנועה האסלאמית, ומתחרה על הקולות שלהם. להטב - זה ג׳היליה ואף גרוע מזה מבחינת אסלאמית, אפילו יותר גרוע מהמדינה הציונית ... אז אלדד יניב, תלמד קצת על מי שאתה חושב שהם ׳השותפים׳ שלך".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  גבר
  שמואל 03/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אומר בגלוי את שחושבים כל הפחד ים בפוליטיקה.
  סגור
 • 2.
  צודק ...איזו גאווה יש פה ...בושה וחרפה
  רון 03/2021/03
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תהיו גאים בבית לא צריך להתגאות בבושה
  סגור
 • 1.
  טיבי שרף את עצמו בשמאל היהודי הליברלי
  רועי פרייס 03/2021/03
  הגב לתגובה זו
  8 1
  במרץ מודים לו. הם זקוקים לכל קול.
  סגור
 • מצחיק, שהדראק הסית לטרור זה לא הפריע
  טיזי 03/2021/03
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אבל לומר את דעתו השמרנית.בעניין הלהטב זה גוואעלד.
  סגור