השוק

וואן טכנולוגיות צמחה ב-36% וזה הרווח הנקי שלה

קבוצת וואן טכנולוגיות מסכמת את הרבעון השלישי של 2021 עם צמיחה חדה בהכנסות וברווחים: ההכנסות ברבעון צמחו בכ-36% לכ-624 מיליון שקל, הרווח הנקי ברבעון עלה בכ-28% לכ-32.6 מיליון שקל, בתשעת החודשים הראשונים של השנה צמחו הכנסות וואן בכ-53% לכ-1.98 מיליארד שקל, והרווח הנקי גדל בכ-49% לכ-100 מיליון שקל
מערכת ice |  1
עדי אייל, מנכ"ל חברת ONE (צילום Regev Art Photography)
חברת וואן טכנולוגיות פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של שנת 2021, הכולל איחוד מלא של תוצאות חברת טלדור, שרכישתה הושלמה  בחודש פברואר השנה. התוצאות הכספיות של וואן ברבעון מלמדות על צמיחה חדה בהכנסות בעקבות רכישת טלדור, צמיחה אורגנית בכל תחומי הפעילות ועלייה חדה ברווחים. יצויין כי וואן צומחת ב-3 השנים האחרונות בקצב דו ספרתי מדי שנה.
ההכנסות ברבעון השלישי של שנת 2021 צמחו בכ-36% לכ-624 מיליון שקל, בהשוואה לכ-459 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מאיחוד לראשונה של תוצאות חברת טלדור ומצמיחה אורגנית בכל מגזרי הפעילות של החברה. הרווח התפעולי ברבעון השלישי של שנת 2021 עלה בכ-30% לכ-47 מיליון שקל, בהשוואה לכ-36 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ברווח התפעולי נבעה מהצמיחה בהיקפי הפעילות של החברה.
בשורה התחתונה, סיכמה חברת וואן טכנולוגיות  את הרבעון השלישי של שנת 2021 עם עלייה של כ-28% ברווח הנקי לכ-32.6 מיליון שקל (כ-30.3 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות הרוב), לעומת כ-25.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (כ-24 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות הרוב). העלייה החדה ברווחים נבעה מהגידול כאמור ברווח התפעולי.
ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2021 צמחו בכ-53% לכ-1.98 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מאיחוד לראשונה של תוצאות חברת טלדור, שרכישתה הושלמה בתחילת חודש פברואר השנה, ומצמיחה אורגנית בכל מגזרי הפעילות של החברה. בהשוואה לתקופה מקבילה, הציגה וואן  צמיחה דו-ספרתית בכל תחומי פעילותה.
הרווח התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2021 עלה בכ-45% לכ-142 מיליון שקל, בהשוואה לכ-98 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה ברווח התפעולי נבעה מהצמיחה בהיקפי הפעילות. חברת וואן טכנולוגיות מסכמת את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2021 עם עלייה של כ-49% ברווח הנקי לכ-100 מיליון שקל (כ-94 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות הרוב), לעומת כ-67 מיליון שקל (כ-62 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות הרוב) בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה החדה ברווחים נבעה מהגידול כאמור ברווח התפעולי.
לחברה קופת מזומנים ושווי המזומנים בסך של כ-263 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה עלה לכ-544 מיליון שקל, בהשוואה לכ-509 מיליון שקל בסוף שנת 2020 ומהווה כ-29.7% מסך המאזן. הגידול בהון העצמי נבע בעיקר מהעלייה האמורה ברווח הנקי בקיזוז חלקי עם חלוקת דיבידנד בסך של כ-63 מיליון שקל ששולם מתחילת השנה. במקביל לפרסום הדוחות, הכריז דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בסך של כ-20 מיליון שקל. הכרזה זו מתווספת לחלוקה בסך של כ-63 מיליון שקל מתחילת השנה.
עדי אייל, מנכ"ל קבוצת וואן טכנולוגיות, מסר לאחר פרסום הדוח: "אנו מסכמים את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם צמיחה חזקה בכל הפרמטרים, ובראשם עלייה של כ-53% בהכנסות הקבוצה ורווח נקי שגדל לרמה של כ-100 מיליון שקל. הצמיחה בתקופה וברבעון התאפשרה הודות לשיפור שנרשם בכל המגזרים העסקיים, ובעיקר בזכות איחודה של חברת טלדור, שברבעון השלישי של השנה הוטמעה באופן מלא לתוך קבוצת וואן".
בשלוש השנים האחרונות צמחה וואן מדי שנה בקצב דו ספרתי בכל מדדי ההכנסות והרווח, הן בזכות צמיחה אורגנית והן אודות לאסטרגיית המיזוגים והרכישות, אותה אנו ממשיכים ליישם גם עתה. בימים אלה השלמנו רכישה ראשונה של חברה באירופה המספקת שירותים לחברות בשוק האירופאי, בעיקר בגרמניה, ובארה"ב עם צוות של עשרות עובדים מקומיים המתמחים בתחומים כגון פינטק, אנרגיות מתחדשות, תחבורה לוגיסטיקה ועוד. בכוונתנו להמשיך ולפעול להרחבת פעילותנו הבינלאומית, לצד המשך הובלת הצמיחה של שוק טכנולוגיות המידע בישראל. אנו מסתכלים קדימה על צמיחת שוק ההייטק הישראלי ומאמינים שהיא תאפשר לנו להמשיך ולהרחיב את פעילות החברה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שלא מקבלים בונוס ומענקים (ל"ת)
  זה בזכות העובדים 11/2021/20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור