חדשות

הרבנים יחליטו? הרב דרוקמן במכתב פתוח למפלגת ימינה

הלחצים על המפלגות השונות מצד הרבנים נמשכים. אחרי שהרב טאו אישר ישיבה עם רע"מ, הרב ליאור תומך בהחלטת בן גביר לא לשבת עם רע"מ ובשעות האחרונות פורסם מכתב פתוח של הרב דרוקמן למפלגת ימינה
אביחי דלאל | 
נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ (צילום יונתן סינדל פלאש90)
ביומיים האחרונים, קרוב לפקיעת המנדט של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת הממשלה היום (שלישי), רואים יותר ויותר מעורבות של הרבנים השונים במגרש הפוליטי ובעיקר לחצים על מפלגות הימין כמו: ימינה והציונות הדתית. 
כזכור, אתמול (שני) הרב טאו אישר במכתב פתוח את ישיבת מפלגת נעם עם מפלגת רע"מ בשונה מהרוח שקיימת ברשימה בה היא נמצאת הציונות הדתית. בהמשך, הרב ליאור תמך בבן גביר בהחלטתו לא לשבת  עם רע"מ ובכלל, הציונות הדתית הבהירה אתמול שלמרות הלחצים השונים היא לא מוכנה להיכנע ולקחת חלק בהרכבת הממשלה עם חברי רע"מ. 
ראש ישיבת "אור עציון", מרכז הישיבות של בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן יצא במכתב גלוי למפלגת ימינה בו כתב: "במצב הקיים אני מרגיש צורך לפנות פומבית לנפתלי ואיילת האהובים והיקרים לי ולשאר חברי הכנסת מ'ימינה' להודיע בשעות הקרובות שלא תיכנסו לאף ממשלה מלבד לממשלת ימין".
לאחר מכן הסביר דרוקמן: "כפי שאני מכיר אתכם, את דרככם האידיאולוגית ועבודתכם למען עם ישראל, לא יכולה להיות אפילו מחשבה לתת יד להקמת ממשלה שמנוגדת לחלוטין לכל אמונותיכם, ושבודאי תפגע בעניני עם ישראל, שאתם כל כך פועלים באמת למענו. כל ניסיונות הלחץ לאפשר הקמת ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות מבוסס על התנהלותכם התמוהה שלא להודיע שלא תצטרפו לממשלת שמאל".
לבסוך סיכם הרב דרוקמן: "ברגע האחרון אני פונה אליכם ממעמקי לב - הודיעו מיד על כך שלא תשבו בשום צורה ואופן עם אבתיסאם מראענה, המפלגה המשותפת תומכי הטרור ושאר חברי הכנסת בשמאל, כפי שאני יודע שזו הדעה האמיתית שלכם, ונתאמץ כולנו בשעות שנותרו להקים ממשלת ימין בקולות המפלגות היהודיות. כל עוד הנר דולק אפשר לתקן. בידכם הדבר. אני יודע בוודאות כי ברגע שתודיעו שפניכם אך ורק לממשלת ימין תימצא הדרך להקים ממשלה טובה ויימצאו האצבעות הנוספות הדרושות לשם כך".
 כאמור, מוקדם יותר, יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שוחח בצהריים  עם  הרב דב ליאור מנהיגה הרוחני של מפלגת עוצמה יהודית וזאת על רקע פניות שונות שהגיעו לרב.  לפי ההודעה שיצאה מטעם ח"כ איתמר בן גביר:  "הרב ליאור חיזק את ח"כ בן גביר והורה לו להמשיך להתנגד לממשלה בתמיכת מנסור עבאס. הרב ליאור אמר כי 'על עוצמה יהודית להתנגד בכל תוקף לכל שיתוף פעולה עם מנסור עבאס איש התנועה האיסלאמית שמהלל שהידים. אני מברך את יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר על עמידתו האיתנה ואומר לו אל תתייחס לכל הלחצים המופנים אליך, חזק ואמץ, המשך בדרכך ותצליח'".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה