משפט

אדוה דדון נלחמת בתביעת הענק: "תביעת השתקה"

לפני כחודשיים אבניאל תבע את דדון וחברת החדשות ב-3 מיליון שקל והיום הוגש כתב ההגנה על ידי חברת החדשות ואדוה דדון שבו הם טוענים: "שכנע ודחק בחולים סופניים לסיים את חייהם" 
אביחי דלאל |  2
רונן אבניאל אדוה דדון (צילום אתר משרד אבניאל משה שי פלאש 90)
תביעת הענק עו"ד רונן אבניאל נגד כתבת חדשות 12 אדוה דדון וחברת החדשות נמשכת. היום (ראשון) הוגש כתב ההגנה של חברת החדשות. כשהטענה העיקרית כי התחקיר מגובה במסמכים וכי מדובר בתביעת השתקה.
כזכור, באוקטובר 2018 עלה תחקיר של דדון לפיו עו"ד אבניאל התחזה לנציג של ארגון "דיגניטאס" השוויצרי המאפשר המתות חסד דבר שאסור בישראל וכי הוא גורף לכיסו רווחים גדולים מהחולים הסופניים והמיואשים. בנוסף, בכתבה אבניאל כונה בשמות כמו: "מעכאר" וכעושק ומנצל את החולים תוך כדי לקיחת סכומי עתק בסדרת התחקירים תחת הכותרת: "עורך הדין שמנצל חולים סופניים". 
לפני כחודשיים עו"ד רונן אבניאל הגיש תביעה על סך 3 מיליון שקל נגד אדוה דדון וחברת החדשות על ידי נציגו, עורך הדין תום שנפ ממשרד שנפ ושות' בגין "פרסומים פוגעניים אשר הועלו על ידי הנתבעות למספר רב של פלטפורמות ומהווים לשון הרע נגדו". 
אחרי כחודשיים ובחברת החדשות הגישו את כתב ההגנה ושם הם מבהירים כי מדובר בתביעת השתקה. בכתב ההגנה שנשלח על ידי המחלקה המשפטית של חדשות 12 עוה"ד ד"ר ישגב נקדימון, דקלה בירן ונוי הדר נכתב: "לאור העובדה שהתובע מציע את שירותיו לציבור בישראל בקשר עם סוגייה רגישה זאת תחת השם 'דיגניטאס ישראל', תוך יצירת מצג שווא בפני הציבור ותוך הפקת רווח כלכלי משמעותי, הנתבעות סברו כי קיים עניין ציבורי במידע האמור והחלו בבדיקתו במסגרת תחקיר עיתונאי מקיף". 
עוד נכתב כי: "במסגרת התחקיר העיתונאי שנערך נאספו עדויות, מסמכים הקלטות וראיות נוספות שחשפו תמונת מציאות קשה מאוד הנוגעת להתנהלותו של התובע בכל הקשור לחולים סופניים הפונים אליו לשם קבלת שירותיו כ'דיגניטאס ישראל'".
בין הטענות שעלו בכתב ההגנה: "התובע שכנע ודחק בחולים סופניים לקבל החלטה מהירה על תחילת התהליך שיוביל לסיום חייהם; התובע גבה עבור השירות שניתן על-יד יו סכומי עתק תוך הצגת מצגי שווא כי סכומים אלה משקפים את עלויותיו האמיתיות של התהליך ׁ ובאופן זה גרף לכיסו, על חשבון אותם חולים סופניים, רווח כספי גדול מאוד תחת הכסות המטעה של נציגות של הארגון השוויצרי דיגניטאס – ארגון הפועל ללא מטרת רווח; התובע גילה חוסר רגישות כלפי חולים ומקורביהם לאורך התהליך ונהג עמם בחוסר שקיפות; התובע לא החזיר למשפחותיהם של חולים סופניים שהחלו את התהליך עמו ונפטרו במוות טבעי את הכסף ששולם על-ידיהם מראש וזאת למרות שהתהליך לא הושלם".
עד להעלאת הכתבה לא נמסרה תגובתו של עו"ד תום שנפ.

תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אני ממש מקווה שאדווה דדון ושופרון 12 ישלמו והרבה
  גליל 04/2021/08
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סוף סוף מישהו תובע אותם על כל השקרים והפייק ניוז שלהם.
  סגור
 • 1.
  זבל עם רשיון
  הרבנית 04/2021/05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאחלת לך שתגיע לפני מי שפוסק גן עדן או גהנום פשוט יעלה אותך באש כמו זבל ,כי אדם שמנצל כח ועושק חולים סופניים ואת המשפחות שלהם זה מה שמגיע לו,מקווה שתגיע למעלה מוקדם ובייסורים קשים
  סגור