בארץ

מטה משפחות החטופים והנעדרים נפגשו עם הרצוג: "נרעיד את המדינה"

חברי המטה להשבת החטופים והנעדרים נפגשו היום עם נשיא המדינה יצחק הרצוג במשכן הנשיא בירושלים והביעו בפניו את מצוקתם הקשה לנוכח אי הוודאות והחרדה ליקיריהם והביעו בפניו את הדרישה לעשות הכל כדי להשיב את השבויים הבייתה
מערכת ice | 
יצחק הרצוג (צילום פלאש 90/ תומר נויברג)
חברי המטה להשבת החטופים והנעדרים נפגשו היום (שלישי) עם נשיא המדינה יצחק הרצוג במשכן הנשיא בירושלים. חברי המטה הביעו בפני הנשיא את מצוקתם הקשה, לנוכח אי הוודאות והחרדה הגדולה לגורל יקיריהם ויביעו בפניו את הדרישה לעשות הכול על מנת להשיב את כל השבויים והנעדרים בשלום הביתה. נציגי המשפחות הביעו את כאבם על כך שארבעה ימים לאחר האירוע הנורא, שום גורם רשמי לא יצר  עמם קשר על מנת לתת להם מידע ולענות על שאלותיהם הבוערות. 
אייל אשל, אביה של התצפיתנית רוני אשל, הביע בפגישה את כאבו ואמר כי הוא משמש כפה לכלל ההורים ובני המשפחות המצפים להשבת השבויים בהקדם האפשרי. "עם כל הכבוד למלחמה, נחטפו ילדים, לא נקבל מצב שהם לא יגדלו שם תשע שנים עד שיחזירו אותם", אמר אשל. עדן דויד, אחיהן של תאיר והודיה הנעדרות, ציין כי "להחזיר את החטופים הביתה זה הבסיס שלנו כחברה. לא ננצח במלחמה עד שכולם לא יהיו בבית. זה הבסיס. אם יהיה צורך, נרעיד את המדינה".
בפגישה נכח גם תא"ל (מיל.) גל הירש, שמונה על ידי הממשלה לתפקיד האחראי על נושא הנעדרים והחטופים. הירש הודיע לנוכחים כי מוקד למתן מענה למשפחות החל לפעול, הבהיר כי נושא החטופים והשבויים נמצא "על השולחן" וכי "מיטב המוחות עובדים כל העת על מנת להחזיר את החטופים".
נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״סיימתי לפני זמן קצר פגישה מרגשת וכואבת עם משפחות החטופים והנעדרים במערכה הקשה שמדינת ישראל נמצאת בתוכה – אלה שלא יודעות מה גורל יקיריהן ואלה שקיבלו הודעה על הימצאותם בידי האוייב האכזר. זו היתה כאמור פגישה קשה וכואבת, אבל גם בה – הרוח האיתנה, המדהימה, של המשפחות ושל החברה הישראלית הייתה נוכחת במלוא עוזה.
ישראל מחויבת לביטחון אזרחיה, לחייהם ולשלומם – הן כשהם מותקפים בידי מפלצות אדם רצחניות ואכזריות, והן כשהם נחטפים ונופלים בשבי. אני מבקש להדגיש: האחריות כולה מוטלת על המרצחים הנתעבים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי, שלא תיפול שערה משערות ראשם, ושיושבו הביתה ללא כל תנאי. על הקהילה הבינלאומית כולה להיות מחויבת לדרישה הנחרצת להשבתם המיידית של בנותינו ובנינו לביתם ללא תנאים. זו חובה הומניטרית ואנושית בסיסית ומחייבת. 
בפגישה המפורטת והמעמיקה נכח תא"ל במיל' גל הירש, הממונה על נושא החטופים והנעדרים, אשר הציג את עקרונות פעולתו. מתקיים כעת מאמץ עצום, שמעורבים בו אלפי אנשים כדי לתת מענה לכל צרכי המשפחות; ואני מקווה שבקרוב ייווצר קשר עם אלפי הפונים כפי שהובטח.
אני שותף למאמץ מול מנהיגים בכל העולם ומול כל הקהילה הבינלאומית בדרישה להשבת הבנות והבנים הביתה; ומגבה את צעדי ראש הממשלה, הממשלה, וכלל הגורמים השונים שאמונים על הנושא. בשם העם כולו אני מבקש לחבק ולחזק את המשפחות ברגעיהן הקשים של הנוראיים ומתפלל להתרת הספקות הכואבים שהם נחלתן, ולשלומם ולהשבתם של החטופים והנעדרים במהרה הביתה.״

הממונה על נושא החטופים והנעדרים, תא"ל (במיל') גל הירש: ״משפחות יקרות אנו פועלים בכוח  מלא ומסביב לשעון במאמץ לגבש את תמונת המצב ולהביא אליכם את המידע לו אתן מצפות כל כך. לצד המאמץ המודיעיני והמבצעי הנמשך כל העת תוך כדי המלחמה אנו עוסקים ביצירת הכתובת אליה תוכלו לפנות על מנת להיות בקשר אתי ועם אנשי. מוקד הפניות פועל לאורך כל שעות היממה במספר 037779111 ואנו הולכים ומשפרים אותו כדי שנוכל לסייע. הערב פגשו נשיא המדינה ורעייתו משפחות של נעדרים וחוויתי איתם באופן אישי את הזעזוע , את הכאב ואת התחושות הנוראות של אי הוודאות. אנשי ואני מחוייבים לגמרי למשימה, ואנחנו איתכם במסע הקשה ובמשא הכבד להשבת כולם, הביתה.״
ממטה משפחות החטופים והנעדרים נמסר: "אנו מודים לנשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, שנענה לבקשתנו וניאות לפגוש בנו ומקווים שהממשלה ועמה כל הגורמים הבינלאומיים יבינו כי לא ננוח ולא נשקוט עד שכל יקירינו יחזרו הביתה בשלום".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה