תקשורת ומדיה

האם לערוץ 20 יש בכלל אישור לשדר מכיכר הבימה?

עיריית תל אביב טוענת כי נעשה שימוש לא מוסדר בכיכר הבימה על ידי ערוץ 20 וכי עליו לפנות אליהם כדי לקבל אישור כנדרש. פעיל השמאל ברק כהן שגם התפרע באחד השידורים הגיב: "תפונה התנחלות נווה ריקלין"
מערכת ice |  7
ברק כהן שמעון ריקלין (צילום משה שי פלאש 90)
איש התקשורת שמעון ריקלין משדר את תכנית הערב שלו בערוץ 20 בכיכר הבימה בתל אביב, ולאחר התפרעויות חוזרות ונשנות מצד פעילי שמאל שהפריעו לשידור החי של הערוץ, עולה בכלל השאלה: האם לערוץ 20 יש אישור לשדר מכיכר הבימה?
כזכור, אתמול העלו פעילי השמאל הילוך, והתפרעו יחד עם פעיל השמאל סדי בן שטרית במהלך שידורו של ריקלין, דבר שגרר גם לאזעקת המשטרה ומעצרם של שני פעילים. בעקבות האירוע, למגיש חדשות 20 הוצמדו מאבטחים מחשש לחייו.
 
עורך הדין ברק כהן, שגם על שמו נרשמה הפרעה בשידור חי שבוע שעבר כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בוקר טוב, לכל עיתונאי הנימוסין וההליכות המגנים מימוש של חופש התנועה וחופש הביטוי בכיכר העיר. האם חייגתם לעיריית ת"א לברר שתי שאלות פשוטות? 1. האם לערוץ 20 יש היתר שימוש. 2. האם היתר השימוש מונע חופש תנועה וביטוי מהזולת? או שיותר קל לצייץ מאשר אשכרה לעבוד".
לאחר מכן הוסיף את התשובה: "כל העיתונאים שהתקשרו לעיריית תל אביב, לברר אם יש לערוץ 20 היתר להציב עמדה בכיכר הבימה קיבלו תשובה חדה וברורה - אין היתר. את התשובה מסרה אראלה מזכירתו של מר רובי זלוף, המשנה למנכ"ל העירייה המוסמך מטעמה בתחום. למה אף עיתונאי לא פרסם זאת? אתם כבר יודעים למה!".
העיתונאי בר שם אור, מתכנית "הצינור", בירר גם הוא את הדבר והוסיף: "מעיריית ת״א שלחו לי את התגובה הבאה לשאלה האם ערוץ 20 קיבל היתר לשדר מכיכר הבימה: נוכח העובדה שלאחרונה נעשה שימוש לא מוסדר בכיכר ע״י ערוץ 20, הודיעה העירייה לערוץ כי עליו לפנות ולקבל אישור כנדרש, בהתאם להוראות הדין. בהמשך, אכן הוגשה לעירייה בקשה להצבת עמדת השידור והיא נבחנת בהתאם".
ועל כך הגיב והוסיף כהן: "נעשה זאת צעד צעד. אז ראשית אין היתר. לפי העירייה רק עתה מוגשת בקשה. אחרי כן נראה אם יינתן היתר ומה היקפו. ואז יתברר שאין כל אפשרות למנוע מהזולת שימוש במרחב. ואז כל מי שרוצה יעבור באופן חופשי במקום. וידבר. ותסתיים ההפקעה, ותפונה התנחלות נוה ריקלין".

תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  זבל שלא רוצים לראות בקסטל
  דני 05/2021/05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שפל של עורך דין נמאסתה
  סגור
 • 6.
  יש גבול לכל תעלול
  יואל הנביא 05/2021/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין ששאלת ההתר, אינה עולה, כששדרני ערוצי הטלויזיה 11,12, 13 או הרדיו, מציבים עמדת שידור בככר מלכי ישראל או בככר הבימה... אך זו אינה השאלה החשובה.. השאלות הן: מדוע אין גינוי לאלימות מופרעי השמאל בכל אמצעי התקשורת, המתריעים השכם והערב, על נסיון לסתימת פיות? 2.מדוע המשטרה לא מטפלת ובחומרה, במופרעים , הפורעים והמתפרעים מהשמאל?
  סגור
 • 5.
  תשאלו את טל שפיר מעיריית תל אביב
  מפיקה 05/2021/04
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אין יום צילום שמצטלם ברחוב אפילו צדדי ביותר בלי אישור ממנה. אבל יש סייגים - לחדשות מותר לצלם במרחב העירוני ללא אישורים מיוחדים. לגבי הפאנל של ערוץ 20 האם מדובר במשדר חדשות? תלוי את מי שואלים. בעיקרון חדשות אין שם. רק הסתה נגד חצי מהישראלים
  סגור
 • 4.
  ערוץ 20 שייך למדינה ולא לימין
  שמואל 05/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ערוץ 20 שייך למדינה ממשלם המיסים ולא שייך לימין לטיפולכם
  סגור
 • 3.
  עוד טריקים של השמאל הלא לגיטימי
  גל 05/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 5
  כל מצלמה של ערוצי השמאל קיבלה אישור עירוני קודם? זה כבר אפילו לא מפתיע לראות שהשמאל דורש לסתום פה לכל מי שלא חושב כמוהו. זה ה"מקולקל-נורמאל" של שמאלנים.
  סגור
 • 2.
  האבסורד: בכיכר הבימה עצמה צופים בהם יותר מאשר דרך ה-TV
  יוני צפריר 05/2021/04
  הגב לתגובה זו
  9 0
  כמעט אף אחד לא צופה במחלקת הדוברות הטלוויזיונית של ביבי. אפילו הבן שלו גר בחדשות 12.
  סגור
 • 1.
  מה אומר החוק
  חוויאר 05/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חיינו אינם רק זכויות וחובות. חוקי ובלתי חוקי. הפרעה אשר גוררת ומכוונת סתימת פיות אינה לגיטימית מבחינת החיים שלנו כחברה. האם מותר לי לעמוד במרחב הציבורי ולצלם ביום כיפור את הבאים לבית הכנסת? כן . האם זה ראוי? לא ולא! זה מה שעושים המפריעים לשידורי ערוץ 20 וזה מה שעשתה שפי פז כשניצבה עם אמצעי צילום מול מבנה המשמש כבית תפילה לאריתראים המתכנסים לתפילה ביום חגם לבושים בלבן. העלתה בשידור חי צילום וידאו הכולל תיעוד קטינים המלווה במלל מכפישלאורך כשעה כשהיא מלווה בשומרת ראש. נכון היא באה להתריס ,ייתכן והצילום בחלקו הינו חוקי(וזאת הייתה טענתה "מותר לצלם" האם זה ראוי?
  סגור