פרסום ושיווק

מסיים את 2015 בנצחון: LEAD זכה בתקציב 'אחוה' - ומי 2 המשרדים שביקשו לפרוש ונדחו?

המכרז על מכללת אחוה הגיע השבוע לסיומו עם בחירה ב-LEAD של רמי יהודיחה כזוכה. ליאו ברנט וראובני פרידן ביקשו לפרוש משלב הגמר, נענו בשלילה וחויבו להשתתף
משה בנימין |  9
רמי יהודיחה (צילום מירית הוד)
המכרז על תקציב הפרסום של מכללת אחוה, עליו פורסם באייס לפני כחודש וחצי הגיע בימים האחרונים לרגעי ההכרעה, והיום (יום ב') התקבלה במכללה ההחלטה כי מבין 5 המשרדים שהעפילו לגמר הזוכה הוא LEAD מקבוצת אדלר חומסקי, בבעלותו של רמי יהודיחה.
בשלב הגמר של המכרז על תקציב המכללה האקדמית הופיעו יהושע TBWA שטיפל בתקציב בשנים האחרונות, סיגאווי את סיגאווי, לאו ברנט, ראובני פרידן ו-LEAD. המשרדים נדרשו להציג בפני המכללה מצגות אסטרטגיה ללא קריאייטיב. לכאורה, נקודת הפתיחה של יהושע TBWA היתה טובה יותר מכיוון שליווה את המכללה בשנים האחרונות אך כמו במקרים רבים אחרים, לעיתים זה דווקא עומד לרועץ. בראובני פרידן ניגשו למכרז עם רקורד של 5 שנים מוצלחות בליווי סמינר הקיבוצים (לאחרונה עבר למנצ'), ואילו במקרה של ליאו ברנט, המנכ"ל, גיא קלנר, הוא היתרון המסחרי כשלעצמו בזכות היכרותו את העולם האקדמי מימיו כיו"ר אגודת הסטודנטים בישראל.    
עם זאת, לא הכל עבר חלק. לאייס נודע כי 2 משרדים, מתוך ה-5, שהגיעו לשלב הסופי: לאו ברנט וראובני פרידן IPG, ביקשו לפרוש בטענה כי הבריף שהועבר אליהם היה חסר תוכן מקצועי וללא מידע שיווקי שיאפשר להם היערכות נאותה שלהם לקראת הפרזנטציה. המשרדים ביקשו לקיים פגישה מקדימה עם נציגי המכללה אך נענו בשלילה.
לטענת המשרדים - ליאו ברנט וראובני פרידן - לא רק שפגישה או שיחה מקדימה לקראת המכרז לא התקיימה, אלא שהודעת הפרישה שלהם לא התקבלה ומצד המכללה דרשו שהם ימלאו את החוזה עליו הם חתומים ושבגינו הם גם התחיייבו לערבות בסך 100 אלף שקלים - סעיף שצוין בפניהם, ולא במקרה. המסר החד הגיע לידי הנוגעים לדבר ו-2 המשרדים התייצבו ליום הפרזנטציות כנדרש.  
לידי אייס הגיע הבריף שהועבר למשרדי הפרסום ואמנם, לא מדובר בבריף שמגיע לרזולוציות פרטניות במיוחד, ונראה שניתן להוסיף עליו מידע רלוונטי נוסף כדי לתרגם אותו לפרזנטציה איכותית. עם זאת, עושה רושם שהתוכן שאכן מופיע בו וכולל דגשים על הרקע של המכללה, הייחודיות שלה והאתגרים שעומדים בפניה - הוא מספיק כדי לשמש חומר גלם שממנו אפשר להפיק מצגת עם פיצוח אסטרטגי. בסופו של דבר, הכל בעיני המתבונן והמתמודד. 
ממכללת אחוה לא נמסרה תגובה לכתבה. 
תגובות לכתבה(9):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  מכרז מביך וחובבני
  מישהו מבפנים 23/12/2015 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בלי בריף אמיתי בלי הבהרות טלפוניות בלי סיור מקדים בלי מחקרים בלי מילה על המתחרים חמישה עשר איש בחדר, רובם בלי הבנה בשיווק ומצגות של חצי שעה בלבד. השאירו מקום רק להבלחות לא רציניות. היה ראוי שכל משרדי הפרסום יחברו ויחרימו אותו ביחד.
  סגור
 • 8.
  Lead שאפו
  רועי 22/12/2015 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא היה ספק לפי התגובות מבית!
  סגור
 • 7.
  im not a hater, but...
  פיליפ 21/12/2015 21:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעבוד עם מכללות / אוניברסיטאות אין בזה כלום. אלו לקוחות ששואבים אנרגיה במשרד. אין תקציב רק תלונות :) מבחינת המשרד, שגם הוא יודע שזה לקוח ש"מעסיק" את הקריאטיב /סטודיו לחינם, זה לקוח מצויין לתמהיל המשרד. הוא תמיד פעיל בחודשים כששאר הלקוחות לא. אבל אין פה שום ניצחון. וגם המילה הזו ניצחון בקונטקסט הזה יש לה קונוטציה ילדותית... כמו הענף בימים אלו
  סגור
 • 6.
  אחווה
  אבי 21/12/2015 19:17
  הגב לתגובה זו
  4 0
  היה שם פייט שמעתי. גם סיגאווי היה בתמונה
  סגור
 • 5.
  איגוד הפרסום האימפוטנטי בעולם
  מה זה משנה? 21/12/2015 18:27
  הגב לתגובה זו
  9 0
  הלקוחות מתייחסים למשרדי הפרסום כמו אל ליצני חצר שבאים לבדר אותם. איגוד הפרסום, מתעסק בתחרויות שמעניינות קופירייטרים מנוזלים במקום לטפל בבזיון הזה שבטעות קוראים לו מכרזים. יגאל בראון תוציא את האצבע מהתחת ותתחיל לעבוד. אמיר גיא, במקום לצלם את עצמך לפייסבוק, תעשה משהו מועיל לשם שינוי.
  סגור
 • 4.
  כל הכבוד רמי אוהב אותך (ל"ת)
  רן 21/12/2015 15:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  מברוק רמי! כל הכבוד ובהצלחה (ל"ת)
  דלית 21/12/2015 14:53
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 2.
  קרב הפלנרים הגדול (ל"ת)
  מני 21/12/2015 14:51
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  ברור לכם שמדובר בתקציב של מאה אלף שקל
  אסטרטג, עלק 21/12/2015 14:47
  הגב לתגובה זו
  5 0
  משרדי הפרסום מתחרים על פירורים, איזה נצחון ואיזה נעליים...
  סגור