פרסום ושיווק

ביטוח ישיר מערערת לעליון: "פסילת קמפיין 'שוקה' - פגיעה בחופש הביטוי והעיסוק"

חברת ביטוח ישיר טוענת כי "הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני, שלא קיים, המוצג באופן הומוריסטי וסאטירי, וברור - וגם בית המשפט מציין זאת - שהצופה הסביר מבין שלא מדובר במסירת ״מידע״ על סוכן ביטוח ספציפי כלשהו"
משה בנימין |  1
שני כהן. 9 מיליון ביטוח ישיר - קמפיין שוקה (צילום יח"צ)
הפרק הבא בסאגת סוכני הביטוח נגד הקמפיין של ביטוח ישיר יצא היום לדרכו עם עתירה של חברת הביטוח לבית המשפט העליון כנגד פסילת "קמפיין שוקה" על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בשבוע שעבר. 
לטענת חברת הביטוח: "פסק הדין משמעו פגיעה בחופש הביטוי ובחופש העיסוק, שתי זכויות יסוד מוגנות מאוד במשפט הישראלי שהגבלתן נעשית רק במקרים חריגים ומול אינטרס מאוד ראוי וכבד אחר. אין פה אינטרס נגדי ראוי וכבד כזה ולא נעשה איזון נכון על ידי ביהמ"ש קמא בהקשר הזה ולכן ההחלטה שניתנה שגויה ולא תואמת את הפסיקה והדין הקיים בנושאים אלה". 
כזכור, פסיקת בית המשפט המחוזי מהשבוע שעבר קבעה כי "קמפיין שוקה" פסול לשידור ויירד לאלתר מהאוויר. פסיקה זו מגיעה לאחר הליך משפטי ארוך בין הצדדים: לשכת סוכני הביטוח וחברת ביטוח ישיר שבמהלכו נדחו טענות הסוכנים מספר פעמים עד לפסיקה האחרונה. 
לצד העתירה לעליון מבקשת חברת ביטוח ישיר בקשה לעיכוב ביצוע פס"ד של ביהמ"ש המחוזי. לטענתה "הפרסומות מביעות את דעת החברה שהמוצר שלה עדיף על החלופה של רכישה באמצעות מתווך, והבעת דעה היא מוגנת בדין הישראלי ובמדינות דמוקרטיות בכלל, גם כשהיא מקוממת או מרגיזה את מי שאינם שותפים לה, לאור הערך הגבוה שמשטר דמוקרטי מוצא בהבעת דעות, החלפת דעות וכו'".
 
 

עוד נטען כי "הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני, שלא קיים, המוצג באופן הומוריסטי וסאטירי, וברור - וגם בית המשפט מציין זאת - שהצופה הסביר מבין שלא מדובר במסירת ״מידע״ על סוכן ביטוח ספציפי כלשהו, או על כלל סוכני הביטוח. לפיכך בוודאי שלא קמה עוולה של תיאור כוזב, העוסקת במידע שאינו נכון אודות עוסק אחר".
חברת הביטוח טוענת עוד כי סוכני הביטוח חולשים על כ-90% משוק הביטוח ואילו היא מתחרה חדשה יחסית בעלת נתח שוק קטן שפועלת בדרך יצירתית כדי לפרוץ לשוק ולהגביר את התחרות בו.
 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברה של נוכלים
  פוליסה ללא כיסויים 24/04/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבטיחו לי מחיר נמוך בפועל זה בא על חשבון ההשתתפות עצמית.מנוולים לא אעשה שם ביטוח בחיים
  סגור