פרסום ושיווק

עוד מכה - הנציבות האירופית חותכת את תחזית הצמיחה והאינפלציה לגוש היורו

לגבי האינפלציה - "תישאר נמוכה מאוד למשך זמן ארוך מאשר חזינו". בורסות אירופה ממשיכות בירידות חדות
גיא ארז |  2
איתות רע נוסף לכלכלת אירופה: הנציבות האירופית חותכת היום (ג') את תחזיות הצמיחה והאינפלציה בגוש האירו ובמרחב האירופי בכלל. מדד ה{דאקס} צולל כעת 1.9%, בעיקר בשל ההתחזקות הנמשכת של האירו (לשיא של 18 חודשים). 
הנציבות מורידה את תחזית הצמיחה באירופה לשיעור של 1.6% בלבד השנה (ירידה מ-1.7%), ולשיעור של 1.8% בלבד ב-2017, נמוך גם כן מהתחזית הקודמת. איתות מדאיג נוסף הוא התחזית להאטה בגרמניה, הכלכלה הגדולה והחשובה ביבשת. לפי הדו"ח החדש, התמ"ג של גרמניה צפוי לצמוח ב-1.6% השנה (לעומת צפי קודם של 1.8%), ובשיעור זהה גם בשנה הבאה. לגבי בריטניה צפי הצמיחה השנה נחתך מ-2.1% ל-1.8% בלבד. 
לאחר חודשים של הפעלת הפעילות המוניטרית האגרסיבית ביותר בהיסטוריה של גוש היורו בניסיון להגביר את האינפלציה, הנציבות האירופית שוב הורידה את תחזיותיה למדד המחירים לצרכן בגוש, וזאת בשל מחירי נפט הנמוכים (שמוזילים באופן כללי מחירי מוצרים) כמו גם בשל החולשה בכלכלה העולמית. לפי הנציבות האירופית, 'אינפלציית הליבה' ביבשת לא הצליחה להראות מגמת עלייה  עד כה  בשל רמות צמיחה נמוכות וחוסר רווחיות בשכר. לפי הדו"ח, "האינפלציה בגוש תישאר נמוכה מאוד למשך זמן ארוך יותר מאשר חזינו בעבר".
עוד לגבי האינפלציה, עליה מרבה מריו דראגי, נגיד ה-ECB לדבר במסיבות העיתונאים שלו, ולהציבה כאחד היעדים המרכזיים של הבנק, היא כעת עומדת על 0.2% בלבד, כשהתחזיות בפברואר עמדו על 0.5%, כשרק לפני כחצי שנה, בנובמבר 2015 - הציפיות עמדו על 1% שלם - מגמת החלשות מדאיגה.
תגיות אירופה
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המפולת בעיצומו שלו יעבדו עליכם
  פסימי 03/05/2016 14:40
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כל עליה לצורך זריקת סחורה
  סגור
 • שלא * (ל"ת)
  פסימי 03/05/2016 15:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור