פרסום ושיווק

הרשות לני"ע חותכת את הקמפיין עם פיני גרשון

הרשות בודקת האם גרשון שממליץ בשמה על השקעות נבנות ובטוחות החזיק בעבר במניות חברת אופציות בינאריות
משה בנימין |  4
פיני גרשון בקמפיין הרשות לניירות ערך (צילום יח"צ)
10 ימים לאחר שעלה לאוויר הקמפיין בכיכובו, הרשות לניירות ערך מודיעה שתשהה את שידור הפרסומת עם פיני גרשון עד לבדיקה בעניינו, בדבר שותפותו בחברת אופציות בינאריות. 
הקמפיין שבו מככב גרשון, לשעבר מאמן מכבי תל אביב עלה לאוויר יחד עם פרסומת נוספת שממשיכה להיות משודרת כרגיל, בה מככב השף עומר מילר. עצם הופעתו של גרשון בקמפיין כבר סמכא המספק עצות להשקעות נבונות ובטוחות זכתה לביקורת, שכן גרשון "נעקץ" בעבר ואיבד כסף רב לאחר שהוצא ממנו כסף במרמה להשקעות פיקטיביות. בנוסף רשומה ברזומה של גרשון פרשת הבנק הפרטי של מוני פנאן שהתנהל בזמן שאימן את מכבי תל אביב. 
מרשות ניירות ערך נמסר בתגובה: "רשות ניירות ערך פועלת להגביר את מודעות הציבור הרחב להשקעות שאינן מפוקחות ולהתריע מפני הסיכונים הגלומים בהן. לאור המסר המורכב ובמטרה להגיע לקהלי יעד רחבים ככל שניתן הקמפיין האחרון נעזר במאמן הכדורסל פיני גרשון ובשף עומר מילר על מנת שיסבירו לציבור הרחב את האתגרים שבהשקעות על ידי המחשה מעולמות התוכן של הספורט והקולינריה. מעבר להיותו של גרשון מאמן מכבי תל אביב לשעבר שהוביל את הקבוצה לאליפות, הוא נפל קורבן להונאה בעצמו ובכך מצטרף לסרטון מסר בלתי מילולי נוסף לציבור ביחס להשקעות שאינן מפוקחות".
"יחד עם זאת" מוסיפים ברשות, "הגיע אלינו מידע בדבר שותפותו בעבר של גרשון בחברת אופציות בינאריות. מידע זה נבדק וליתר ביטחון לעת הזו הושעה הקמפיין לצורך מיצוי בדיקת הנושא".
כאמור, ברשות לניירות ערך דווקא בחרו בגרשון על סמך עברו הבעייתי מתוך כוונה שמי שנפל קרבן לתרמית יהווה דמות שהציבור יוכל להזדהות עימה. עם זאת, המידע על עברו כשותף בחברה לאופציות בינאריות, תחום אפור שהרשות לניירות ערך מנסה למגר.
כך למשל, מי שכיהן עד לאחרונה כיו"ר הרשות לניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, שבעצמו אישר את הופעת גרשון בקמפיין, אמר לפני מספר חודשים בכנסת, על רקע קידום חוק בנושא: "מעבר לפגיעה הכלכלית החמורה באזרחי העולם, משווקי אופציות בינאריות גורמים לנזק תדמיתי והרסני חמור שהולך וגובר וצובר תאוצה ומלבה את האנטישמיות כלפי היהודים בכלל והישראלים בפרט. החוק יאפשר לרשות ניירות ערך לפעול באופן תקדימי נגד אותם גורמים הפועלים היום מישראל מול לקוחות מחוץ לישראל , תוך הטלת סנקציות אזרחיות ופליליות חמורות עד לכדי מאסר בפועל". 
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הבנקים הפיס הטוטו והלוטו צדיקים יראי שמים ממש לחמניות (ל"ת)
  תש 26/01/2018 02:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  הצרות של גרשון
  הנ 26/01/2018 02:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היתכן שאחת מהקבוצות שגרשון אימן מנסה לחסום אותו בהכנסה ?
  סגור
 • 2.
  טוב מאוד
  בלאט 25/01/2018 23:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גופים ממשלתיים חייבים לשמש דוגמה. ויפה שעה אחת קודם
  סגור
 • 1.
  זה סקופ של מקור ראשון, מדוע לא רשום פה קרדיט??
  אריק אנג'ל 25/01/2018 17:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חמש דקות אחרי שהרשות לניירות ערך הוציאה הודעה לציבור, פנה עיתונאי מקור ראשון לדוברות בשאלה איך ייתכן שגרשון, שהיה חלק מחברה בינארית בעבר, משתתף בו. הוא התבקש להעביר חומרים בנידון והעביר. לאחר בדיקה, הוחלט להשעות את הקמפיין. מדובר בסקופ של מקור ראשון, ולא לעניין לא לציין את זה.
  סגור