פרסום ושיווק

למרות הצו: פורסמו שמות עצורי בזק, בכירי וואלה העידו

(עדכון: 13:00) ביום ו' הופץ צו איסור על החקירה נגד בזק ובעליה אלוביץ'. מנכ"ל וואלה ישועה, העורך אלעד והעורך לשעבר ינון מגל העידו במשטרה

אלכסנדר כץ |  7
שאול אלוביץ', אילן ישועה וינון מגל (צילום יח"צ, יח"צ ודרור עינב)
מספר אתרים חשפו היום (יום א') שמות של חלק מהעצורים שנעצרו בשעות הבוקר המוקדמת בחקירת תיק 4000 והחקירה נגד שאול אלוביץ', למרות צו איסור הפרסום שהוצא כבר ביום שישי בבוקר. בצו שהוציאה השופטת רונית פוזננסקו-כץ מבית משפט השלום בתל אביב, על פרשת בזק שנחקרת ביחידת להב 433, נאסר לחשוף פרטים מהחקירה, ולפרסם כל פרט העלול לזהות את החשודים.
בצו גם צוין כי "כל פרט מפרטי החקירה, למעט האמור בהודעות לבורסה לניירות ערך ו/או הותר לפרסום לפי החלטת ראש צוות החקירה על פי שיקוליו המקצועיים". ואכן, בזק דיווחה הבוקר לבורסה על החקירה: "... נמסר כי נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת חקירתה, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי הרשות והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, במסגרתה נעצרו מספר חשודים ביניהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק. על כל פרט נוסף מפרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. נכון למועד דיווח זה אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות מהות החקירה ונסיבות".
הבוקר נעצרו מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו ובכירים בחברת בזק. עורך דינו של אחד העצורים תיאר בראיון באחת מתחנות הרדיו, כיצד מרשו נעצר הבוקר לעיני בני משפחתו. יש לציין כי למרות שמדובר בהודאה של עוה"ד על מעצר לקוחו, גם כאן אסור הדבר בשל צו איסור הפרסום, והסרתו היא רק בידי בית המשפט. ברשתות החברתיות גם פורסם שמו של יועץ התקשורת הבכיר שעוכב לחקירה. 
בתוך כך, ניסיונות לדבר הבוקר עם בכירי אתר וואלה בהווה ובעבר, נתקלים בקשיים.  אתר וואלה נמצא גם הוא בבדיקה בשל החשד כי תמורת ההקלות שקיבל אלוביץ' וקבוצת בזק, קיבל ראש הממשלה נתניהו סיקור אוהד באתר החדשות. גורמים סיפרו הבוקר לאייס כי הבכירים ביותר באתר זומנו על ידי המשטרה למתן עדות בפרשת תיק 4000. גורם מציין כי אין בשלב זה עצורים מבין אנשי וואלה.

בין נותני העדות היו מנכ"ל וואלה אילן ישועה, העורך הנוכחי אבירם אלעד והעורך לשעבר ינון מגל. מגל אף הצהיר ביום חמישי שעבר בראיון לגל"צ כי כשהיה עורך האתר, הופעלו עליו לחצים לסיקור אוהד של בני הזוג נתניהו. "הופעלו עליי לחצים כבדים מלמעלה לסיקור בעד נתניהו", ענה לשאלה האם "השראתו של אלוביץ' הייתה נוכחת בחדרי המערכת".

מגל אמר לאייס: "לא מגיב לפניות עיתונאים בשלב זה". עורך וואלה אלעד אישר את הפרטים לאייס. את תגובתו של ישועה לא ניתן היה להשיג. 
תגיות בורסה | בזק | וואלה
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ניחשתם לירדנים מסריכים
  יהושע 20/02/2018 00:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוכלים גם ביבי
  סגור
 • 4.
  ואני חשבתי שאתר וואלה יורד כל הזמן על מש' נתיניהו.
  byroni 19/02/2018 17:13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  זה מה שאני רואה עד היום ירידות על משפחת נתיניהו.
  סגור
 • 3.
  ומה יגידו על איתן כבל ונוני מוזס מלקקים אחד לשני פפפחחח (ל"ת)
  משה ראשל"צ 19/02/2018 06:59
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • איתן כבל לא ראש ממשלה ואפילו לא שר
  אזרח 19/02/2018 09:05
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תפסיק לנסות להסיט את הדיון מחשדות מאוד חמורים לליקוקי תחת של אנשים שלא באמת משפיעים על אף אחד
  סגור
 • עדיין חבר כנסת אל תנסה להמעיט (ל"ת)
  אלי 25/02/2018 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לכלאידה (ל"ת)
  kobes 19/02/2018 00:32
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 1.
  חבורת סרוחים
  אריק 18/02/2018 20:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אנשים שכאלה הורסים כל חברה בריאה וזאת הם עושים לאזרחי חישראל,ביבי לא סתם פושע,אלה פושע על!!!
  סגור