פרסום ושיווק

עורך וואלה: החקירה חשובה לחופש העיתונאי בישראל ואצלנו

בצל החקירה נגד בזק והבדיקה לגבי התנהלות וואלה, כינס עורך האתר אבירם אלעד את העובדים לשיחה: "בשנה האחרונה הדברים מתנהלים בצורה נקייה לחלוטין"
אלכסנדר כץ |  9
אבירם אלעד (צילום יח"צ)
עורך וואלה,  אבירם אלעד כינס היום (יום ב') את עובדי האתר לשיחת הרגעה ותמיכה, על רקע החקירות בפרשת בזק ושאול אלוביץ', ובדיקה שנערכת גם לגבי וואלה. בדסק החדשות של וואלה בקומה 4 בבית וואלה באבן גבירול, התקבצו יותר מ-100 מעובדי האתר, שלדברי גורמים, צריכים להתמודד בימים האחרונים עם העובדה שהאתר בו הם עובדים נמצא בעין הסערה.
אתמול בבוקר נעצרו מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, יועץ תקשורת מוכר ופקיד ממשלתי בכיר, וגם בכירים בחברת בזק, וזאת כחלק מחקירת תיק 4000. בנוסף נבדקת גם המעורבות של אתר וואלה בנושא, כמי שהעניק סיקור אוהד ומלטף לבני הזוג נתניהו, כחלק מהדיל במסגרתו קיבל בעלי בזק שאול אלוביץ' הקלות מס. עדות להירתמות של וואלה לטובת נתניהו, אפשר היה לראות בתחקיר שפרסם גידי ויץ באוקטובר 2015 בעיתון הארץ, שהגיע מן הסתם גם לעיניהם של חוקרי המשטרה.
אלעד, שעורך את האתר מאז 2016, זומן אתמול למתן עדות במשטרה, שבודקת האם וואלה העניק סיקור אוהד לבני הזוג נתניהו. יחד עם אלעד, גם מנכ"ל וואלה אילן ישועה ועורך וואלה לשעבר ינון מגל נתנו עדויות.
אלעד אמר לפני שעה קלה לעובדים: "חשבתי שיהיה נכון להגיד כמה דברים - סך הכל כולכם שומעים, מודעים ורואים. קודם כל אני רוצה להגיד שהחקירה הזאת היא חקירה חשובה שאני מקווה שתגלה את האמת. חקירה חשובה לביצור החופש העיתונאי במדינת ישראל ובוואלה. חשובה לדמוקרטיה הישראלית. אני לא יודע מה יקרה בסופה, אבל אין ספק שחשוב שהיא מתנהלת".
הלחצים של בעלי וואלה על המערכת הלכו ופחתו – כך לפני עדויות של עובדים באתר, מאז שהחל אלעד לשמש בתפקידו. אלעד התייחס לכך בשיחה היום: "כל מי שנמצא כאן יודע שבשנה וכמה חודשים האחרונים הדברים מתנהלים בצורה נקיה לחלוטין, עניינית, בלי שום חשבונות, לא פוליטיים ולא אישיים, בלי שום אג'נדה, אלא באמת מה שחשוב לקהל שלנו, מה שמעניין את הקהל שלנו, ובאמת בצורה עיתונאית נקיה לחלוטין. חשוב להדגיש את זה. אני חושב שלא כולם מבינים את זה. ככה אנחנו פועלים, זאת הדרך שלי וזאת תמשיך להיות הדרך שלי. אני חושב שזה מה שנכון לוואלה".
עורך וואלה הוסיף עוד: "אני אומר לכל העיתונאים שנמצאים כאן - אתם עושים עבודה מצוינת. אני מאמין בכם, אני גאה בכם. עם כל הרעשים מסביב, בסוף אל תשכחו למה אתם קמים בבוקר. כולנו קמים בבוקר כדי להשפיע, כדי לשנות דברים, כדי לעשות חברה טובה יותר בישראל, וזו המשימה שלנו, איש איש במקום שלו, ואת זה נמשיך לעשות. למרות הרעשים, ולמרות קולות הרקע שנשמעים ועוד ישמעו, אל תשכחו את זה, שזאת המשימה שלנו, ותמשיכו לעשות את המשימה הזאת בצורה מצוינת כמו שאתם עושים אותה בימים האלה ותמיד. אני סומך עליכם וגאה בכם ואני בטוח שנמשיך הלאה בדרך העניינית ובדרך הנקייה והעיתונאית שבה אנחנו פועלים. אני בטוח שנסתכל לאחור ונבין שהדבר הזה היה חשוב, ובסופו של דבר חיזק אותנו ונוכל להמשיך הלאה בדיוק בדרך שבה אנחנו רוצים".
לדברי גורמים שנכחו במפגש, העובדים לא ביקשו לשאול שאלות, ואלעד סיים את הפגישה כשאמר: "תרימו את הראש, מצבנו טוב ויהיה עוד יותר טוב".
תגובות לכתבה(9):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  "הקוראים שלנו"? רוצה לומר השמאלנים?
  איש מגעיל 21/02/2018 07:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק לשמאלנים יש חופש עיתונות? איזה שמאלן מצוי ונאלח. בחיים לא ראיתי כותרת בעד ביבי בוואלה. ממציאים פרשיות על לא כלום
  סגור
 • 7.
  וואלה אתר תוכן שיווקי ותוכן ממומן (ל"ת)
  קשקשן 21/02/2018 00:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  לא מאמין שמישהו קונה את הקשקושים של השרלטן הזה
  אלבר 20/02/2018 21:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עורך בינוני מינוס שעסוק בעיקר בליקוק לבעלי כוח, גרם לבריחה המונית מהאתר בלי שום קשר לסיקור של ביבי. בפועל, אין קשר בינו לבין השינוי בסיקור בוואלה. פשוט היה בזמן הנכון במקום הנכון, ועכשיו מנה למנף את זה כדי לקבל את התפקיד הבא
  סגור
 • 5.
  אבירם תותח על! (ל"ת)
  יוסי 20/02/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  בלי אבירם אלעד, וואלה כבר היתה נופלת
  אבירם. א 20/02/2018 11:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איזה עורך דגול!
  סגור
 • 3.
  במילים אחרות - אם אתה ימני ואתה לא משלם...
  איזו צביעות 19/02/2018 19:48
  הגב לתגובה זו
  0 2
  רק שמאלנים מקבלים בישראל סיקור הגון בחינם. אתה ימני? אתה רוצה סיקור הוגן? קדם אינטרסים שלנו. אז אכן אם ביבי נפל בזה הוא צריך לשלם את המחיר, אבל התקשורת כולה מודה היום בפה מלא: סיקור הוגן - רק לשמאל!
  סגור
 • נפל? לאזן סיקור תקשורתי זו לא נפילה-
  תגובה 21/02/2018 01:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישראל היום וערוץ 20 עזרו לאזן את הסיקור התקשורתי שמוטה חזק לכיוון שמאל.מדוע לא מעמידים לדין את אלו ככבל וכ"ו שנלחמו שימשיך מונופול השמאל בתקשורת שמקדם את האגנדות שלהם?
  סגור
 • 2.
  עורך תותח
  הכובס 19/02/2018 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מזל גדול של ואללה שיש להם את אלעד. פשוט תותח!
  סגור
 • 1.
  איזה בזבוז של משאבים
  רוני 19/02/2018 13:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  וואלה משקיעים המון כסף ובסוף, יושב עורך ומקבל כאפה מאילן ישועה
  סגור