פרסום ושיווק

תקציב הדואר למכרז: תנאי סף - 50 מיליון ש' פעילות ב-2017

התקציב טופל בעשור האחרון בגליקמן, תנאי נוסף במכרז: לפחות 25 עובדים, 2 לקוחות לפחות בתקציב של 10 מיליון ש' ב-2017
משה בנימין |  5
דואר ישראל (צילום דואר ישראל)
5 שנים לאחר המכרז האחרון שבו זכה גליקמן שמיר סמסונוב, תקציב הפרסום של דואר ישראל יוצא למכרז - כך נודע לאייס על פי אתר יפעת מכרזים. גליקמן שמיר סמסונוב השלים 10 שנים של טיפול בתקציב הפרסום של הדואר מאז שנת 2008 אז זכה לראשונה במכרז, לתקופה של 5 שנים, לאחר שהתקציב טופל על ידי גלר נסיס דאז.
זכייתו במכרז ב-2013 התקבלה לאחר שהמכרז המקורי שאליו ניגשו הוא וזרמון DDB בוטל על ידי ועדת המכרזים של הדואר בטענה כי "אף משרד פרסום לא עמד בדרישות המכרז". לאחר מכן, חודש המכרז עם מספר שינוים, ובהתמודדות בין גליקמן שמיר סמסונוב, ראובני פרידן ו-y&r ניצח גליקמן ומאז טיפל בו במשך 5 שנים רצופות ולמעשה השלים את כל תקופת החוזה.  
על פי תנאי הסף שפרסמה חברת דואר ישראל, מהמתמודדים נדרש ניסיון של 5 שנים לפחות ב-5 השנים האחרונות שקדמו למועד האחרון להגשת ההצעות למכרז זה, במתן שירותי פרסום בכל אחד מערוצי הפרסום הבאים: טלוויזיה, רדיו, עיתונות ואינטרנט. עוד נדרש, היקף עבודה של לפחות 50 מיליון שקל בתקציבי פרסום של לקוחות במהלך שנת 2017 - זאת על פי בדיקה ואישור של רו"ח. 
בנוסף, דורש הדואר טיפול בתקציב פרסום של 2 לקוחות לפחות, שלכל אחד מהם היה היקף כספי של 10 מיליון שקל (על פי אישור רו"ח) בשנת 2017. בגזרת כח האדם של המשרד נדרש לפחות העסקה של 25 עובדים תחת יחסי עובד ומעביד ואשר הכשרתם המקצועית היא בתחומי הפרסום, השיווק ו/או הדיגיטל. כמו כן, הדואר דורש כי במשרד הפרסום יפעלו מחלקות תכנון, אסטרטגיה, קריאייטיב, תקציבאות, תכנון ורכש מדיה (המתמחה בכל אמצעי המדיה), מחלקת פרפורמנס ו- PPC.
על כל אלו, דורש הדואר גם ניסיון, במהלך 5 השנים האחרונות שקדמו למועד האחרון להגשת ההצעות למכרז, של שירותי פרסום לתאגיד פיננסי אחד לפחות במשך תקופה של שנתיים לפחות. תאגיד פיננסי על פי מונחי הדואר מוגדר כ"תאגיד המעניק ללקוחות פרטיים שירותים באחד מהתחומים הבאים: בנקאות, ביטוח, אשראי או השקעות". 
על פי יפעת בקרת פרסום, בשנת 2017 עמד תקציב הדואר על 20 מיליון שקלים במחיר מחירון, המהווים בפועל כ-6 מיליון שקל במחיר ריאלי. עיקר התקציב, 70% מתוכו, הופנה לסקטור הטלוויזיה. הקמפיין המרכזי שהוביל את פעילות הפרסום בשנה החולפת קידם את הכרטיסים הנטענים של דואר ישראל לשליטה בקניות ברשת וכרטיסי המט"ח הנטענים בהובלת הדמויות המאוירות והמדובבות ניר וגלי.
 
המכרז הנוכחי יתנהל תחת ידיה של בשמת שדה, סמנכ"ל השירות, שיווק, מכירות ופיתוח עסקי של הדואר שנכנסה לתפקידה לפני כשנתיים. שדה שימשה בעבר כסמנכ"ל שיווק ושירות לקוחות בסודה סטרים וסמנכ"ל שיווק בחברת מי עדן. קודם לכן מילאה תפקידים ביוניליוור ישראל ואסם-נסטלה.
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  תפור, אך עדיין לא 100% גליקמן
  א.א 20/03/2018 12:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תנאי הסף מצמצמים את המשרדים, אבל לא מונעים מהגדולים ודואר ישראל מן הסתם רוצה את הגדולים. בפעם הראשונה שאותו משרד שטיפל זכה היה רק במכרז הקודם, פעם שלישית זכייה זה בכלל לא מובן מאליו. מספיק להתבכיין, כל המשרדים הגדולים מפעילים כוח פוליטי במגוון מקומות וקשרים אישיים מאוד משמעותיים
  סגור
 • 3.
  לתפארת מדינת ישראל
  ישראבלוף 20/03/2018 10:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לקוח עם תקציב של 6 מיליון דורש במכרז משרד שמטפל בלפחות שני לקוחות של לפחות 10 מיליון כל אחד; לקוח מתחום פיננסי; מחזור שנתי של מינימום חמישים מיליון. שלזוכה יקראו גליקמן ולאחד השותפים סמסונוב....ועדיין יהיו מתאבדים שיגשו.
  סגור
 • 2.
  חייבים לפרסם את עצמם
  דודי.י. 20/03/2018 10:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כדי שלא נעבור לחברה המתחרה
  סגור
 • 1.
  מכרז מכור עם תנאי סף שאינם חוקיים - לא להשתתף
  צבי 19/03/2018 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משרד עם חוט שדרה לא ישתף פעולה עם הבולשיט הזה
  סגור
 • ממתי למשרדי פרסום יש חוט שדרה? (ל"ת)
  בן 21/03/2018 08:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור