פרסום ושיווק

חגיגות ה-70: הכנסת תעלה קמפיין בהשקעה של 5 מיליון ש'

הקמפיין שיתמקד ברגעי המשכן הגדולים לאורך 70 שנות קיומה, יעלה הערב עם 4 סרטונים בטלוויזיה, באינטרנט וברשתות, ובמהלך השנה הקרובה - עוד שישה
אלכסנדר כץ |  1
קמפיין הכנסת לציון 70 שנה להקמתה (צילום יח"צ)
הכנסת משקיעה 5 מיליון שקלים בקמפיין עצמי שיושק כבר הערב (יום ג') בטלוויזיה, אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ואתר הכנסת - כך עולה מהודעה שהפיצה היום הכנסת. הקמפיין יתמקד ברגעי המשכן הגדולים לאורך 70 שנות קיומה של הכנסת, אולם מכוון שבפועל היא הוקמה רק בט"ו בשבט של שנת 1949, הקמפיין יתפרס גם לשנה הבאה, היא שנת ה-70 לכנסת.
בסך הכל מדובר ב-10 סרטונים שיציגו את רגעי הכנסת הזכורים ביותר, שכוללים בין היתר את הודעתו של ראש הממשלה המנוח דוד בן גוריון במליאת הכנסת על תפיסתו של אדולף אייכמן ב-1960, ביקור נשיא מצרים אנואר סאדאת בכנסת ב-1977 ועוד. הסרטונים נושאים את הסלוגן  "הכנסת - 70 שנות דמוקרטיה ישראלית", ונסגרים במשפט "מתווכחים. מחליטים. ממשיכים ביחד".

 
בחודש הקרוב יוקרנו 4 סרטונים, שכוללים את ביקור סאדאת והסכם השלום עם מצרים, הסכם השילומים עם גרמניה, הישיבה הראשונה של הכנסת ב-1949, ותפיסתו של אדולף אייכמן. לאחר הפסקה, בתום הקיץ ואחרי תקופת החגים, ישולבו סרטונים נוספים על תכנית ההתנתקות, חוק סיפוח הגולן, רצח יצחק רבין, ביקור מנהיגי עולם בכנסת, ומלחמת יום הכיפורים.
עלות הקמפיין לתקופה הקרובה עומדת על כ-1.3 מיליון שקלים, ובסך הכל הוקצו לקמפיין כ-5 מיליון שקלים, באמצעות לפ"מ – לשכת הפרסום הממשלתית. את הסרטונים ילוו בקריינות השדרנים דליה מזור ויעקב אחימאיר.
באגף הדוברות של הכנסת אומרים כי מטרת הסרטונים "להציג באופן מרגש ונוסטלגי את פועלה ומרכזיותה של הכנסת בנקודות זמן היסטוריות בתולדותיה של המדינה, תוך מתן דגש לשיח ולהכרעות הדמוקרטיות שהתקבלו בה ולמשמעותן העצומה עבור אזרחי ישראל".
יו"ר יולי אדלשטיין מסר כי "בכנסת ישראל התרחשו אירועים היסטוריים שלנצח יישארו בזיכרון הישראלי. הכרעות קשות התקבלו כאן, לעיתים על חודו של קול, ולוו בוויכוחים סוערים. דווקא חילוקי דעות אלו, והעובדה שבכל יום מתקיימים בכנסת עשרות דיונים על נושאים שנויים במחלוקת, מוכיחה את חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית. הקו המאחד בין כל ההחלטות שהתקבלו כאן הוא שהכרעת הרוב מכובדת על ידי כל, כדרכה של דמוקרטיה. זה המסר שאנו רוצים להעביר בסדרה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה יש צריך לחלק כסף למקורבים (ל"ת)
  אכן 08/07/2018 20:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור