פרסום ושיווק

פרשת ירקונים: נדחה ערעור הנאשמים - המתחם יפונה בתחילת 2019

בית המשפט המחוזי הורה על כניסת הצווים לפינוי המתחם לתוקף. הפרקליטות: "ההחלטה מעניקה רוח גבית למאבק בעבירות התכנון והבניה"

מורן ישעיהו |  3
פסיקת בית משפט (צילום Istock)
בית המשפט המחוזי בלוד דחה היום (ג') את הערעור שהגישו בעלי "פאוור סנטר" במתחם ירקונים והורה על כניסת הצווים לפינוי המתחם לתוקף החל מינואר 2019. 
כזכור, בעלי המתחם הורשעו בשנת 2012 בעבירות על חוק התכנון והבניה בגין בניית המתחם בשטח של כ-11 אלף מ"ר על קרקע בייעוד חקלאי. בגזר הדין, השית בית המשפט על הנאשמים, ובהם עמוס לוזון וחברת הכשרת הישוב, קנסות בסך מצטבר של 15 מיליון שקל, וכן הורה על הפסקת השימוש במתחם החל מה-17 ביולי 2015, ועל הריסת המתחם באופן מדורג.
 
סמוך למועד זה, הגישו בעלי המתחם וחלק מהחנויות הפעילות בו בקשה להאריך את המועד ולאפשר את המשך השימוש במתחם. לאחר שבית משפט השלום בכפר סבא דחה את הבקשה, הגישו הנאשמים ערעור על ההחלטה שנדחתה היום על ידי בית משפט המחוזי. 
מתוך פסק הדין: "אנו סבורים כי הגיעה העת להפעיל את המנגנון המוסכם להפסקת השימוש במתחם. ביהמ"ש הקודם סקר בהחלטתו את כל המהלכים התכנוניים וההליכים המשפטיים מאז ניתנו הצווים בהסכמת המערערים והגיע למסקנה כי לא חלה כל התקדמות אף לא באחד משני המסלולים בהם נקטו המערערים על מנת לדחות את הקץ – המסלול התכנוני ומסלול השימוש החורג. נוסיף כי גם עד כתיבת שורות אלה לא חל שינוי במצב התכנוני על אף ההליכים המשפטיים והמנהליים שהיו בעניין".
"יש להדגיש כי למערערים היה זמן רב להיערך להפסקת השימוש קודם למועד עליו הסכימו, לא כל שכן לאחר אותו מועד. בנסיבות אלה אין מקום להאריך את המועד מעבר לתקופה קצרה הנדרשת להתארגנות, ואף זאת לפנים משורת הדין".
 
בתגובה מסרה הפרקליטות  כי "החלטה חשובה זו מעניקה רוח גבית למאבק העיקש בעבירות התכנון והבניה למען הבטחת תכליות דיני התכנון והבניה לטובת הציבור בכללותו. נמשיך לפעול בנחישות נגד מפרי חוק בתחום התכנון והבניה, עבירות המהוות מכת מדינה ועל כך עמד בית המשפט העליון בפסיקה עניפה".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שיא השחיתות
  אהרון 29/08/2018 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בנו על קרקע חקלאית ללא פחד ובעידוד ראש עיריית פת מחלקת הפיקוח ומהנדס העירייה . לא יתכן שעל עבירה כול כך גסה המדינה תעבור על כך לסדר היום . המעורבים צריכים לעמוד למשפט פלילי על השחתת כל מערכות התכנון והבניה . קנס כספי של 15 מיליון שח מהווה אולי 10 מההכנסות של המתחם במשך עשרות שנים . הפרקליטות חייבת להגיש תביעה פלילית נגד כל המורעבים . שאלת השאלות האם ימשיכו העבריינים להגיש עוד ערעור לבית המשפט העליון .
  סגור
 • 2.
  ככה צריך במדינת חוק.
  אחד 28/08/2018 18:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לוזון הביתה
  סגור
 • 1.
  מתחם שפתוח בשבת כנראה בלחץ החרדים יסגר.
  ירקונים 28/08/2018 15:25
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ואחרי שיפנו אותם יבנו מרכז מסחרי .והפעם יהיה סגור בשבת וחניה בתשלום צביעות חוגגת. המקום היחיד בפתח תקווה שאפשר להגיע אליו בשבת.
  סגור