פרסום ושיווק

S&P הורידה את דירוג האשראי של ארגנטינה לרמה של B עם אופק יציב

"חל עיכוב ביישום התכנית הכלכלית של המדינה"; האינפלציה בארגנטינה צפויה להסתכם בכ-44% השנה וצפויה לרדת לשיעור של כ-25% בשנת 2019
ערן סוקול | 
דגל ארגנטינה (צילום גיא עיני)
חברת דירוג האשראי בינלאומית S&P הורידה את דירוג האשראי של ארגנטינה לדירוג B עם אופק יציב. בחברת הדירוג מציינים כי "חלה שחיקה במסלול הצמיחה הכלכלית של ארגנטינה ובפרופיל החוב נוכח עיכוב ביישום ההתאמות בתכנית הכלכלית של המדינה".
ב-S&P מציינים כי החליטו להוריד את דירוג האשראי של ארגנטינה לרמת B מרמה של B+ נוכח שחיקה שחלה במסלול הצמיחה הכלכלית של המדינה, הסביבה האינפלציונית  ובפרופיל החוב, נוכח עיכוב ביישום ההתאמות בתכנית הכלכלית של המדינה. "האינפלציה צפויה להסתכם בכ-44% השנה וצפויה לרדת לשיעור של כ-25% בשנת 2019. בנוסף, החוב עשוי לעמוד על כ-80% מהתמ"ג השנה, לעומת כ-50% בשנת 2017", מעריכים ב-S&P.
תחזית הדירוג לטווח הארוך הוגדרה כיציבה, בהתבסס על צפי של חברת הדירוג כי הממשלה בארגנטינה תבצע שינויים פיסקאליים, מוניטאריים ושינויים נוספים במטרה לייצב את כלכלת ארגנטינה במהלך השנה וחצי הקרובות. "השילוב של צרכי מימון נמוכים יחסית, ירידת האינפלציה ושיעורי הריבית, וצפי להמשך המדיניות הכלכלית לאחר הבחירות באוקטובר 2019 צפויים להוביל להתאוששות כלכלית", ציינו ב-S&P.
הדמוקרטיה של ארגנטינה מאופיינת בהיסטוריה של פוליטיקה המגבילה את יכולת הממשלה ליישם את התכנית הכלכלית שלה. המדינה נכנסה ל-11 תוכניות שונות עם קרן המטבע הבינלאומית (IMF) מאז שנות השמונים, מה שמשקף את חוסר היציבות הכלכלית של המדינה.
בסוף ספטמבר, קרן המטבע הודיעה כי היא מגדילה את חבילת החילוץ למדינה, ל-57 מיליארד דולר לתקופה של 36 חודשים. להלוואה – ש-15 מיליארד דולר מתוכה כבר ניתנו לארגנטינה – צורפו תנאים מחמירים, כולל התחייבות לאפס את הגירעון התקציבי עד 2019 (לכתבה המלאה).
ביוני האחרון קיבלה ארגנטינה הלוואה בסכום של כ-50 מיליארד דולר. ההלוואה הייתה בזמנו הגדולה ביותר שסיפקה קרן המטבע, והייתה אמור לעצור את ההתקפות הספקולטיביות על המטבע המקומי. למרות התקוות של קרן המטבע, בתחילת ספטמבר התברר כי הבנק המרכזי במדינה ניצל את הכסף במהירות בניסיון לווסת את שוק המט"ח (ולא בהצלחה גדולה), והמדינה הגישה בקשה נוספת לקרן המטבע.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה