פרסום ושיווק

אילן שילוח: "מאז ההנפקה – מטומי נוהלה באופן מופקר"

הפרסומאי הוותיק וממייסדי חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי, מפנה אצבע מאשימה כלפי הנהלת החברה והדירקטוריון שלה שבאו אחריו - אחרי התרסקותה בבורסה בת"א
אלכסנדר כץ |  3
אילן שילוח (צילום אבי שאולי; Bizportal)
חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי חווה בימים האחרונים זעזועים קשים, וכמי שהחלה את דרכה בשווי שוק של 350 מיליון דולר ביום ההנפקה בבורסה לפני 4 שנים, עומדת כעת על שווי של כ-43 מיליון שקלים בלבד. התרסקות החברה בבורסה בתל אביב הובילה הבוקר את אחד מייסדה, הפרסומאי אילן שילוח להוציא הודעה חריפה לתקשורת, שתוקפת את התנהלות הנהלת החברה שהגיעה אחריו. אגב, יש לציין כי שילוח הבין בזמן מבחינתו את הכיוון הלא חיובי של החברה, וכבר ביום ההנפקה חלק ממניותיו ומימש אותן בשווי של כ-100 מיליון שקל. 
"תמיד חשבתי שאיכות הניהול והמנהלים היא הגורם הקובע את ביצועי החברה והצלחתה או כישלונה", כתב. "מהקמתה של מטומי ועד הנפקתה של החברה הייתי יו"ר פעיל שהוביל את אסטרטגיית החברה, והחברה תמיד צמחה בהכנסות וברווחיות, ממחזור של עשרות אלפי דולרים לחודש, למאות מיליוני דולרים, ורווחיות צומחת בעת ההנפקה. במשך כשנה לאחר ההנפקה בלונדון, החברה המשיכה לצמוח במחזור וברווח והמשכתי לכהן בתפקידי כיו"ר החברה".
לדבריו, "בעקבות ההנפקה וכניסתה של פובליסיס שהפכה לבעלת המניות הגדולה בחברה, 3 חודשים לאחר ההנפקה, הסטטוס שלי השתנה מיו"ר פעיל ליו"ר בלתי פעיל, בבורד שאין לי בו רוב ואיני יכול להמשיך להוביל ולהתוות בתמיכתו את דרכה של החברה. מאחזקה אישית של 35%, שהפכה אותי ביחד עם שותפיי לבעלי שליטה בפועל, ירדתי לאחזקה של 15% בלבד. במקביל, במבנה הבורד החדש נתקלתי בחילוקי דעות קשים עם המנכ"ל ועם ויולה שנתמכו על ידי י רוב חברי הבורד באותה עת, על אופן ניהול החברה והצורך לפטר את המנכ"ל כי סברתי שמאז ההנפקה החברה נוהלה באופן מופקר ובלי כיוון אסטרטגי, תוך שהיא מגדילה הוצאות ועושה השקעות כושלות בפיתוח וברכישות".
שילוח הוסיף: "משעמדתי לא התקבלה בבורד ועל ידי שאר בעלי המניות הגדולים, החלטתי לקחת אחריות, להתפטר ולא להיות שותף לדרך שאינני מאמין בה, בעקבות זאת גם מכרתי מניות נוספות בחברה. 3 שנים לאחר התפטרותי אני רואה את המצב אליו הגיעה החברה בעקבות הניהול הכושל שגרם נזק לכל בעלי המניות וגם לי באופן אישי - ולצערי צדקתי. האחראים לכישלון ידועים וברורים וזוהי הוכחה נוספת שאיכות הניהול והמנהלים של חברות הם בעלי משמעות גדולה ליכולת של החברות לייצר ערך. הניסיון שנעשה כעת לגלגל לפתחי את הכישלון של החברה, לאחר שאני כבר לא מעורב בה 3 שנים, הוא בריחה מאחריות של אלו שהובילו את החברה לאחר שהתפטרתי".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בדרך לכלא.
  ישראל ציוני 27/11/2018 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כולם גנבים והפרארים משלמים מקופות הגמל
  סגור
 • 2.
  אוי אוי מכרת בזמן כי ידעת
  ממש מסכן 27/11/2018 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהחברה לא שווה את המחיר תפסיק לשחק אותה צדיק עשית סיבוב וברחת בפנייה הראשונה
  סגור
 • 1.
  גנב בן גנב
  אחד שיודע 27/11/2018 13:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סתם מבלבל את המוח . ידע מתי לברוח . אדם דורסני שהורס את שוק הםרסום
  סגור