פרסום ושיווק

השלב הבא בקריסת מטומי: מחזיקי האג"ח ימנו עו"ד מטעמם

לאור החשש הגובר לחדלות פירעון אפשרית של החברה נאמן המחזיקים באג"ח פרסם הודעה על קיום אסיפה דחופה שבמסגרתה ייבחר עו"ד שייצג אותם מול החברה
משה בנימין |  1
משרדי מטומי (צילום אייסTV)
מחזיקי האג"ח של חברת הפרסום הדיגיטלי {מטומי}שהתרסקה בבורסה ושוויה התדרדר עד ל-27 מיליון שקלים (נכון להיום), נערכים לשלב הבא באקט שמביע על אי האמון שהם רוכשים לה במצבה הנוכחי.
לאור החשש הגובר לחדלות פירעון אפשרית של החברה - נאמן מחזיקי האג"ח, משרד רואי החשבון רזניק פז נבו - פרסם הבוקר (יום א') הודעה על קיום אסיפה דחופה, ללא התכנסות בפועל, שבמסגרתה ייבחר משרד עו"ד שייצג את המחזיקים באג"ח מול החברה לצורך הגנה על זכויותיהם.
על פי ההודעה, המניין החוקי הנדרש לפתיחת האסיפה שבה ייבחר משרד עו"ד מבין 4 הצעות, הוא שני מחזיקי אגרות חוב, הנוכחים בעצמם או על ידי בא כוחם, המייצגים יחדיו לפחות 25% מיתרת הערך הנקוב של אגרות החוב. 
בשבוע שעבר קרסה מניית החברה בבורסה בתל אביב בכ-44% ואג"ח החברה נפלה 35% (לתשואת זבל של כ-50%). נראה כי משקיעי החברה פירשו את הודעת החברה כ"הסדר חוב" קרב ובא שעלול לגרור "תספורת" או בקשה מצד החברה לדחות את התשלומים, וזאת כאשר על מטומי היה לשלם כ-10 מיליון דולר עד יום חמישי האחרון עבור כ-10% מהמניות שלא בידיה. 
נזכיר כי מטומי גייסה בתחילת השנה 103 מיליון שקל באגרות חוב שמיועדות לפירעון ב-2021, עם ריבית שנתית של 5.5%, וזאת כדי להגדיל את החזקתה בחברת הבת Team Internet, אך כעת נראה כי מטומי מתקשה לשלם את 18 מיליון הדולר הנותרים עבור 10% ממניות החברה הבת שעדיין אינן בידיה כשהמועד האחרון הוא חמישי הקרוב, ה-30 בחודש.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טוב מאוד
  שי 03/12/2018 11:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נקווה שטיים אינטרנט תקנה חזרה את המניות ב"הנחה" של 40% בהקדם.אז אולי החברה תהיה שווה קצת בגלל המזומנים.
  סגור