פרסום ושיווק

הושלמה עסקת מכירת לאומי קארד לורבורג פינקוס

בנק לאומי ועזריאלי הודיעו היום על השלמת מכירת כרטיס האשראי לקרן ההשקעות האמריקאית
גיא עיני | 
בנק לאומי (צילום Bizportal)
{לאומי}  ו {עזריאלי קבוצה} הודיעו היום (ב') כי עסקת מכירת לאומי קארד הושלמה.  במסגרת העסקה רכשה קרן ורבורג פינקוס את מלוא החזקות הבנק וקבוצת עזריאלי ובלאומי קארד. 
העסקה הושלמה בהמשך להודעת מתן היתר השליטה בחברה שניתן לקרן ההשקעות על ידי נגיד בנק ישראל בשבוע שעבר. מכאן ואילך לאומי קארד תחל לפעול תחת רישיון קבוע חדש שכולל את כל פעילותיה העסקיות.   
במסגרת העסקה, בחרה הקרן לצרף שלושה שותפים אסטרטגים –כלל ביטוח ופיננסים, מנורה מבטחים וקבוצת אלייד. כל אחד מהשותפים יחזיק בכ-5% ממניות החברה, כאשר כלל ביטוח ופיננסים ו-מנורה מבטחים יגדילו את החזקתן לכ- 10% כל אחת מיד עם קבלת האישורים הרגולטוריים הרלוונטיים. 
"ההשקעה שלנו בלאומי קארד משקפת את האמון הרב שלנו במשק הישראלי, בחוסנו ובכיווני ההתפתחות שלו. לאומי קארד היא חברה מצוינת ובעזרת הידע והניסיון שלנו מהעולם, נבנה שחקן פיננסי מוביל וחדשני בעולמות התשלומים, האשראי והשירותים הפיננסים לציבור ולעסקים קטנים. אנחנו רואים חשיבות רבה במימוש רפורמת שטרום וכוונות הממשלה לפיתוח ושכלול השוק הפיננסי, תוך הגדלת האפשרויות עבור הציבור בישראל. לאומי קארד מהווה עבורנו הזדמנות מצוינת להשתלב בפעילות הפיננסית בישראל ואנחנו משוכנעים שביחד עם הצוות של החברה, נוכל לייצר לציבור ערך בתחומי התשלומים, האשראי והמימון", אמר דניאל זילברמן מנהל פעילות אירופה וחבר הנהלה בכיר בורבורג פינקוס.
המשא ומתן שהחל בקיץ האחרון בין הצדדים הגיע היום לכדי הבשלה והיום דיווח על כך הבנק, על פי הערכות, ורבורג פינקוס שילמה ללאומי ולעזריאלי סכום של כ-2.5-2.7 מיליארד שקל. לאומי, המחזיקה ב-80% מהמניות תקבל כ-2 מיליארד שקל, ועזריאלי המחזיקה ביתר המניות תקבל כ-500 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה