פרסום ושיווק

הלמ"ס: ירידה של 7% במספר המשרות הפנויות במשק

הביקוש למהנדסים עלה ב-10% בדגש על מהנדסי תוכנה. מנגד, נרשמה ירידה של כ-11% בביקוש לעובדים בענף הבנייה
גיא עיני | 
סטטיסטיקה (צילום Istock)
ירידה חדה של כ-7% במספר המשרות הפנויות בחודשים דצמבר 2018 עד פברואר 2019 לעומת החודשים ספטמבר-נובמבר. כך עולה מנתוני מדד המשרות הפנויות שמפרסמת היום (א') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
מספר המשרות הפנויות למהנדסים מכל הסוגים: מחשבים, חשמל, תעשייה וניהול ומכונות וכו' רשם גידול של כ-10% בחודשים המדוברים ונרשם מחסור מתמשך בתחום שעמד על כ-9,489 משרות פנויות בדגש על מפתחי תוכנה שרשמו עלייה של כ-14% בביקוש עם כ-6,670 משרות פנויות.
בצד השני של המתרס נמצאות משרות הפקידות השונות בהן נרשמה ירידה של כ-12% בביקוש לפקידים שונים עם 1,600 משרות פנויות. תחום נוסף שסבל מקיטון בביקוש הוא ענף הבנייה, במשרות כגון רצפים, סתתים, טייחים, מסגרים ועובדי שלד בתחום הבנייה שספגו קיטון של 11%, עם 3,019 משרות פנויות.
מה זה אומר?
ירידה במספר המשרות הפנויות אומר שיש פחות ביקוש מצד מעסיקים לעובדים ובעצם היצע המשרות הפנויות להעסקה נמצא בירידה, נתון זה עלול לאותת על עלייה אפשרית באחוז האבטלה כיוון שבשלב הראשון נוצר קיטון בהיצע המשרות הפנויות ובשלב הבא עשוי להגיע גל פיטורים.
נתון נוסף שיעסיק את הממשלה הבאה הוא העובדה שהקיטון בחודשים ספטמבר-נובמבר 2018 היה 1.9% לעומת הקיטון בסקר הנוכחי שמצביע על ירידה של כ-7%.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה