פרסום ושיווק

שיכון ובינוי השלימה את רכישת חברת הקבלנות האמריקאית

הושלמה רכישת מלוא מניות חברת i+icon USA. על פי הערכות בשוק היקף העסקה נאמד ב-50 מיליון דולר
גיא עיני | 
נתי סיידוף (צילום יח"צ)
{שיכון ובינוי} הודיעה היום (ד') כי השלימה את העסקה לרכישת חברת הקבלנות האמריקאית i+icon USA.  ההערכות בשוק הן כי היקף העסקה הוא כ-50 מיליון דולר. הרכישה התבצעה על-ידי SBA, זרוע הקבלנות של שיכון ובינוי בארה"ב, אשר תנהל את הפעילות כחלק מאסטרטגיית הקבוצה לפתח ולבסס פעילות משמעותית בארה"ב בתחומי התשתיות תוך הרחבת פעילותה לאזורים ולתחומים נוספים בשוק האמריקאי.
החברה דיווחה לראשונה על ההסכם בתאריך 20.2.19 (לכתבה המלאה) והיום הודיעה על השלמת העסקה במסגרתה נרכשו 100% ממניות החברה, אשר SBA תהיה אחראית על ניהול פעילותה. המוכרות היו FdG Capital Partners, קרן פרייבט אקוויטי מניו-יורק, אשר החזיקו בכ-88% ממניות החברה וקבוצת בעלי מניות פרטיים נוספים. בשיכון ובינוי מציינים כי החברה הנרכשת תהווה פלטפורמה לפעילות של קבוצת שיכון ובינוי בשוק התשתיות האמריקאי בו היא רואה הזדמנות ארוכת טווח ומשמעותית.
i+icon USA היא חברת ביצוע קבלנית המתמחה בבנייה ושיקום של גשרים, כבישים ועבודות ימיות. לחברה מחזור פעילות שנתי של 200-250 מיליון דולר וצבר הזמנות של יותר מ- 250 מיליון דולר.
בשיכון ובינוי מצפים כי הרכישה של חברת הנדל"ן האמריקאית תהווה כרטיס כניסה של הקבוצה לשוק התשתיות האמריקאי. כמו כן, שילוב הכוחות של SBA עם i+iconUSA צפוי לחזק את מעמדן בתחום המגה פרויקטים, בו שולי הרווח גבוהים מפרויקטים קבלניים עליהם i+icon USA מתמודדת כיום.
שיכון ובינוי ניסתה מזה זמן רב לרכוש חברות קבלנות אמריקאיות אולם כל הניסיונות והמאמצים עלו על שרטון עד שלאחרונה הודיעה החברה על העסקה המדוברת.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה