פרסום ושיווק

דויטשה בנק בדוח גרוע: הפסד של 3.2 מיליארד אירו ברבעון השני

ההכנסות הסתכמו ב-6.2 מיליארד אירו, ירידה של 5% לעומת כ-6.6 מיליארד אירו ברבעון המקביל; הבנק ייפטר 18 אלף עובדים במסגרת הרה ארגון - האם דויטשה בנק יצליח לשרוד? מניית הבנק יורדת ב-4% לשווי של 14.2 מיליארד  אירו
Bloomberg | 
דויטשה בנק (צילום iStock)
דויטשה בנק לא עמד בתחזית ההכנסות והרווח, הנמוכות מלכתחילה. מניית הבנק יורדת בעוד 4% לשווי של 14.2 מיליארד אירו. 
הנהלת הבנק הדגישה כי הריבית הנמוכה היא אחת הסיבות העיקריות לירידה בהכנסות ברבעון השני, כאשר כעת הזרקורים מופנים לתוכניות ההתייעלות של המנכ"ל כריסטיאן סווינג שכוללת פיטורים של 18 אלף עובדים וסגירת פעילויות שלא בליבה, במקביל לסגירת פעילויות ברחבי העולם. 
על פי דו"חות הבנק לרבעון השני, ההכנסות מקנייה ומכירה של ניירות ערך צנחו ב -12%, כאשר דויטשה בנק שוב נופלות מול יריבותיה בעסקי המסחר. עם ירידה של כמעט שליש, החברה רשמה הפסד גדול יותר ממה שחזתה בעבר, וזאת כאשר ברקע גם הוצאות ההתייעלות מוסיפות להכביד.
התוצאות מדגישות את הירידה הארוכה של בנק ההשקעות, שהיה בעבר אחד הגדולים בעולם. הדיונים על עתידה של יחידת ההשקעות בבנק, כאשר ברקע נרשמת המחצית הראשונה הגרועה ביותר בוול סטריט בסחר בניירות ערך מזה עשור הובילו את הבנק להחלטה להפסיק את המסחר במניות לחלוטין. ועם זה לא מספיק, הבנק הודיע על  תוכנית התייעלות שכללה אחד הקיצוצים הגדולים ביותר אי פעם לבנק השקעות מסוגו.
"אנו מודעים מאוד לכך שהתחזית התדרדרה במהלך חודש יוני", אמר מנהל הכספים הראשי, ג'יימס פון מולטקה, בראיון לבלומברג. "למען האמת זה מייצג לחץ הכנסה עבורנו ועבור כל הבנקים אם שיעורי הריבית יירדו עוד יותר".
הבנק רשם 3.4 מיליארד אירו (3.8 מיליארד דולר) בהוצאות ארגון מחדש - יותר מהתחזיות הקודמת שדיברו על הוצאות של כ-2.8 מיליארד אירו - דבר שהביא להפסד נקי של 3.2 מיליארד אירו ברבעון השני, גם כאן גבוה מהתחזיות. הכנסות הבנק ברבעון השני הסתכמו בכ-6.2 מיליארד אירו, ירידה של 5% לעומת הכנסות של כ-6.59 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.
תוצאת המסחר של דויטשה בנק ברבעון השני מתיישרות עם ירידה של כ- 8% בתוצאות חמשת הבנקים הגדולים בוול סטריט, כשהאחרונה היא קבוצת UBS  שדיווחה אתמול על ירידה של 9% בסחר במניות ועל הכנסות נמוכות ב-7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
בנוסף, דויטשה בנק אמרה כי החלה לאבד פעילות במהלך הרבעון כשהתברר שהיא תצא מסחר במניות. מנכ"ל UBS, סרחיו ארמוטי, אמר כי חלק מהפעילות של דויטשה מגיעות ליחידת המסחר במניות בבנק שלו.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה