חדשות

המאבק על הדירקטורים, אמסלם: "להתעלם מחוות הדעת ההזויה של זילבר"

השר דודי אמסלם הורה להתעלם מחוות דעתה של דינה זילבר ולהמשיך בביטול נבחרת הדירקטורים. למי יקשיב מנהל רשות החברות הממשלתיות, לשר הממונה עליו או למשנה ליועמ"ש, דינה זילבר?
יהודה לוינגר |  1
דינה זילבר דודי אמסלם (צילום הדס פרוש מרים אליסטר פלאש 90)
השר דודי אמסלם לא מוותר על ביטול נבחרת הדירקטורים והנחה הערב (שלישי) את מנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב קוינט, להתעלם מחוות דעתה של המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר שביטלה את החלטתו.
כזכור, השר הממונה על החברות הממשלתיות, דודי אמסלם, החליט לבטל את נבחרת הדירקטורים הממשלתית שלטענתו אינה משקפת את המגוון בעם ויצרה מצב של אפליה וחוסר שוויוניות בכך שרק בעלי הניסיון יוכלו להיות דירקטורים. לדברי אמסלם: "משאת נפשי שנבחרת הדירקטורים תשקף את כלל החברה במדינת ישראל, את הפריפריה ואת העם, את העובד במפעל ואת עקרת הבית, ולא רק את הקצפת הצפונבונית".
אולם, המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, שמה רגליים בהחלטת השר. בחוות הדעת שנכתבה כעמדת היועמ"ש עצמו, אביחי מנדלבליט, והיא "סופית ומחייבת", כתבה זילבר כי עד אשר אמסלם לא יציג תכנית מסודרת שתעבור אישור במוסדות המדינה - נבחרת הדירקטורים תישאר המאגר היחידי ממנו ייבחרו המועמדים לניהול החברות הגדולות במשק.
לאחר חוות הדעת של זילבר, התעלם אמסלם מחוות דעתה והמשיך בתהליך לביטול נבחרת הדירקטורים. במכתב למנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב קוינט, הורה אמסלם "להתעלם מחוות דעתה ההזויה של הגב' דינה זילבר בגיבוי מר מנדלבליט".
לדברי אמסלם, היועמ"ש והמשנה שלו אינם מעל החוק "ולמרות זאת הם ממשיכים בהתנהגות בריונית ודורשים להנציח את הנבחרת הצפונבונית האליטיסטית של יד עתיד. לצערי הרב הם יעשו הכול כדי להפריע לי בעבודתי, תוך כדי שהם עוברים באופן גס ובוטה על החוק".
השר הבהיר כי דירקטור בחברה ממשלתית אינו תפקיד אלא שליחות שאמורה לבוא לידי ביטוי בתפיסת עולמם של שרי הממשלה, וכי למעלה מ-80% מהחברות הממשלתיות מטרתן אינה למקסם רווחים כלכליים, אלא לתת שירות בעיקר חברתי לאזרחי ישראל.
עכשיו נשארה השאלה, האם מנהל רשות החברות הממשלתיות רואה את עצמו כפוף לשר האמון עליו או ליועץ המשפטי לממשלה?
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ההזוי הוא אמסלם וגם הטיפש
  רומח 12/2020/15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לשיטתו יש לחלק תפקידים לכל שכבות העם ולכל המגזרים: נציגות לגנבים, נציגות לרמאים, נציגות לרוצחים, נציגות לטיפשים, נציגות למניקוריסטיות ולנשים מוכות, נציגות לבעלי דם A ודם כחול, נציגות לבעלי חתולים ועכברים, נציגות לצמחוניים, נציגות לחשמלאים, נציגות לחברי כנסת ובעיקר נציגות לחברי הליכוד ולחברים של הדודי מכולם.
  סגור