חדשות

בעקבות תביעת הלוחמים נגד מוסרי עדות של "שוברים שתיקה" - וואלה הסיר מהאתר ראיון

"המפקדים נתנו לנו את הרשות, ואמרו - אם אתם רוצים אתם יכולים, יד חופשית לעלות, לעמדות קרב ולירות לזכרו או לנקמתו" נכתב בכתבה מלפני חמש שנים. בעקבות פניית עורך הדין של הלוחמים התובעים, נענה האתר והסיר את הכתבה
אורן שטרנברג |  2
בית וואלה (צילום ראובן קסטרו)
במהלך ימים אלה מתנהלת תביעה של לוחמים נגד מוסר עדות מארגון "שוברים שתיקה", שטען על פשעי מלחמה שבוצעו לכאורה על ידו ועוד לוחמים אחרים במהלך מבצע צוק איתן.  עורך דינם של הלוחמים התובעים ביקש מאתר וואלה להסיר כתבה משנת 2015, בה התראיין מוסר העדות. לטענת עורך הדין של התובעים, הדברים שנאמרו מפיהם של המרואיינים בכתבה היו שקריים.  
במכתב ששלח עורך דינם של הלוחמים, עו"ד צור פלק, אל מנכ"ל אתר וואלה עידון אשד, ועורך האתר ערן טיפנברון, ביקש הפרקליט להסיר לאלתר את הכתבה לנוכח מה שכינה כ"כתבה מכפישה הפוגעת בלוחמי צה"ל שלחמו במבצע צוק איתן". עוד הסביר עו"ד פלק במכתבו כי: "הלוחמים (אותם אני מייצג) הגישו בשבועות האחרונים תביעת דיבה נגד המרואיין בכתבה ואנחנו מבקשים מכם להסיר את הכתבה מהאתר".
"בראיון זה חזר הנתבע על שקריו הרבים ובהם התייחס גם לעדות 'יורים פגזים לזכרו'. בין היתר אמר את הדברים הבאים:
'קיבלנו את הבשורה שאחד החברים נפל, המפקדים נתנו לנו את הרשות, ואמרו - אם אתם רוצים אתם יכולים, יד חופשית לעלות, לעמדות קרב ולירות לזכרו או לנקמתו, תקראו לזה איך שאתם רוצים'".
בתגובה לפניית עורך הדין פלק, השיבו בחיוב מנכ"ל ועורך וואלה, והסירו את הכתבה "מלפנים משורת הדין" כהגדרתם. מאתר וואלה לא נמסרה תגובה.
גלעד אך, מנכ"ל עד כאן מסר כי "אחרי שעושים קצת מחקר והעובדות נחשפות אפילו גופי התקשורת שנתנו במה לשוברים שתיקה מבינים שמדובר בשקרים ובפייק ניוז."
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זבל
  חיים 02/2021/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זבלים לכו לגור בעזה שם מקומכם
  סגור
 • 1.
  וואלה חרא ניוז (ל"ת)
  וואלה חרא ניוז 02/2021/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור