מדיה

עופר עיני מצליח לכופף את הממשלה? שר האוצר ייפגש עם בכירי ערוץ 10

אחרי משמרות המחאה וההפגנה היום, נראה כי התערבותו של יו"ר ההסתדרות הצליחה לרכך את שר האוצר, שייפגש ביום שני עם מנכ"ל הערוץ ובכיריו
אלכסנדר כץ |  4
משבר ערוץ 10 (צילום ארכיון: אלכסנדר כץ) (צילום אלכסנדר כץ)
אחרי שסירב להיפגש עם אנשי ערוץ 10 במשך תקופה ארוכה, שר האוצר יובל שטייניץ מתחיל להתגמש והערב (יום ה\') הודיע להנהלת הערוץ כי יקיים עמם פגישה ביום שני הקרוב. לפגישה יגיעו בין היתר המנכ\"ל יואב הלדמן, וסגן יו\"ר דירקטוריון הערוץ אבי בלשניקוב, נציגו של אחד מבעלי השליטה בערוץ רון לאודר.

בשורה זו מגיעה בסיומו של שבוע קשה מבחינת הערוץ, שאמור היה לפטר כ-150 עובדים, וזאת בעקבות החלטת מועצת הרשות השנייה מהשבוע שעבר לחלט כבר ב-2 בספטמבר את הערבויות שלו שלו בסך של כ-45 מיליון שקלים. דרישת הדירקטוריון מההנהלה לפיטורי 150 העובדים, הוקפאה אתמול , כפי שפורסם לראשונה באייס.

בהנהלת הערוץ גיבשו כבר לפני כחצי שנה הצעה על פיה חובות הערוץ הרגולטורים על סך יותר מ-60 מיליון שקלים, ייפרסו ל-5 תשלומים - מדצמבר 2014 עד לדצמבר 2018. הצעה זו לא נידונה עד השבוע על ידי השר שטייניץ או שר התקשורת משה כחלון, ולא על ידי ראש הממשלה נתניהו. מעבר לכך, בקשתם של אנשי ערוץ 10 להיפגש עם שר האוצר לא זכתה למענה עד להערב, ואילו עם שר התקשורת נפגש המנכ\"ל הלדמן רק השבוע, בעיצומו של המשבר שמעיב על עתיד הערוץ.

רק התערבותו של יו\"ר ההסתדרות עופר עיני, הובילה לדעת גורמים בערוץ, להתייחסות מצידה של הממשלה. גורם המעורב בפרטים, ידע לספר לאייס כי היום נערכה ישיבה במשרד האוצר בנוגע לסוגיית ערוץ 10, שבסיומה הוזמנו מנהלי הערוץ לפגישה עם שטייניץ ביום שני. השבוע אף הבטיח עיני בישיבת חירום שקיימו העובדים, כי \"לא ייתן לסגור את ערוץ 10\".

לצד משמרות המחאה שמקיימים עובדי ערוץ 10 ממוצאי שבת מול בתיהם של נתניהו, שטייניץ וכחלון, ערכו היום העובדים בגיבוי ההסתדרות מפגן כוח גדול כשהביאו כ-400 איש להפגנה מול בית קריית הממשלה בתל אביב , שקראה להצלתו של הערוץ. בהפגנה רמזה אורלי וילנאי למניעיו של נתניהו לגבי מצבו של הערוץ, כשאמרה: \"ביבי, לא הכל פרסונלי\". יש לציין כי בין נתניהו לערוץ שוררים יחסים קשים על רקע שורת תחקירים שהכין הפרשן הפוליטי רביב דרוקר על ראש הממשלה ומימון נסיעותיו לחו\"ל.

במכתב שהועבר הערב לעובדי ערוץ 10, כתב ועד העובדים בערוץ כי \"מטרת השיחה היא לדון בהמשך שידורי הערוץ ובאופן תשלום חובותיו למדינה. חשוב להדגיש שבינתיים אין שום סיבה אמיתית לחגוג, משום שמדובר רק בצעד חיובי ולא בפתרון כלשהו למשבר. לכן, בכוונתנו להמשיך במשמרות המחאה ובפעולות החירום\".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מעכשיוולעולם עופר עייני הוא האתרוג של ערוץ10 (ל"ת)
  עיתונאי 25/08/2012 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  לציבור נמאס לקרוא על ערוץ 10 כל היום. תודה (ל"ת)
  בקשה צנועה 24/08/2012 23:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לסגר את הערוץ גם אני מובטל.
  קובי אבן עזור4י 24/08/2012 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואשתי מבזבזת הרבה כסף. על פדיקור מניקור חדר כושר וגם בוגדת בי סולי
  סגור
 • 1.
  לא על חשבוננו!מי שמשדר היפה והחנון שיתקיים
  אלף מם 24/08/2012 07:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזה ולא יבקש נדבות מהציבור שגם כך קשה לו.
  סגור