מדיה

הזכיין של החדשות המקומיות רם לנדס: 'כ-70-80 עובדים בסכנת פיטורים מיידית'

לנדס אמר בגל"צ כי אם סוגיית המע"מ לא תיפטר, המערך יצומצם קיצונית. עשרות עובדים הגיעו היום לישיבת מועצת הכבלים - שדנה בתקציב החדשות
אלכסנדר כץ |  3
\"70-80 עובדים נמצאים בסכנת פיטורים ממש מיידית\", כך אמר היום (יום ה\') רם לנדס, הבעלים של קודה תקשורת ומפעיל מערך החדשות המקומיות, בראיון לרינו צרור בגל\"צ. לדברי לנדס, אם סוגיית המע\"מ לא תיפטר, מערך החדשות המקומיות יצומצם בצורה קיצונית.

כפי שנחשף לראשונה באייס, קודה נדרשה לאחרונה לשלם מע\"מ בסכום של יותר מ-3 מיליון שקלים על סכומי ההקצבה 18.5 מיליון שקלים שנקבעו לה ב-2 פעימות לשנת 2013. עוד לפני כן הוצאו מכתבי פיטורים לעובדים משום שלא אושרה הפעילה השנייה. בהמשך, לאחר שהכנסת קיבלה את חוק ההסדרים, התבררה סוגיית המע\"מ, ומכתבי הפיטורים לא בוטלו. בסוף יולי החליט לנדס לדחות את פיטוריהם של כ-100 עובדי החדשות המקומיות ל-31 באוגוסט.

בשיחה עם צרור אמר לנדס כי \"אני לא מצפה מסגן שר האוצר מיקי לוי שיגיע לרשות המסים וייתן הוראה להוריד את המע\"מ, כי זה לא יאה שזה יקרה, אבל אני מצפה שהוא ייתן הוראה לאגף התקציבים שיתקצב את המע\"מ הזה, כי למדינה לא נגרם כל נזק מכך, ובכך למנוע פיטוריהם של 150 עובדים\".

בתוך כך, עשרות עובדי החדשות המקומיות הגיעו בשעה האחרונה לישיבת מועצת הכבלים והלוויין במגדל שלום בתל אביב. העובדים נכנסו לבניין ודרשו מהמועצה להכניסם לישיבה. בישיבה צפויה המועצה להחליט על קיצוץ התקציב לחדשות המקומיות בגלל הקיצוץ אותו רוצה להחיל האוצר בשל סוגיית המע\"מ.

נכון לשעה זו, מסרבים העובדים לעזוב את הבניין עד אשר ישבו וידברו איתם. נציגה מהמועצה יצאה אל העובדים ואמרה שעד כה הנושא לא עלה לדיון. לטענתה, בשעה 12:30 צפויה המועצה לדון בעניינם של עובדי החדשות המקומיות ובשעה זו תתאפשר כניסתם של העובדים לישיבה.

ועד עובדי החדשות המקומיות הקים אתמול אוהל מחאה מול משרד האוצר, יממה לאחר הפגנה בהשתתפות 80 מעובדי המהדורה מול המשרד. \"משרד האוצר בוחר לגלגל עיניים ולא לפתור את העניין. המשמעות מבחינתנו היא אחת: איום מוחשי וממשי בפיטורים\", אמרו העובדים בהפגנה.

יוזכר כי ועד העובדים שלח שלשום מכתב לסגן שר האוצר לוי, בו הם מבקשים פגישה דחופה עימו והתערבותו במצב שנוצר על מנת למנוע פיטורי העובדים. \"זה הזמן בו נדרשת התערבות של שליחי הציבור כדי להציל את החדשות המקומיות ואת העובדים\", כתבו העובדים. \"זה הזמן בו נדרשת התערבות של מנהיגים נבחרים - זה הזמן בו נדרשת התערבות אישית שלך, אדוני, כדי ליישב את העניין הזה ולאפשר לנו לחזור לעסוק במה שחשוב לנו באמת: בלהביא את קולה ופניה של הפריפריה למסכים ולספר את הסיפור של האנשים שעבור אחרים הם לא יותר מגיליון אקסל\".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חתן של אהרון ברק, כמו ייתר חבריו (ל"ת)
  כנופיית שלטון הח׳וק 17/08/2013 01:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ברור לנדס לוקח כל הקופה ולא משאיר כלום לעובדי (ל"ת)
  גבי 15/08/2013 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אם תכניס פחות מליונים לכיס, יישאר לעובדים (ל"ת)
  עובד 15/08/2013 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור