מדיה

לא פרסמת אצלנו? קבל ים שיחות, איום ב'קלטת לוהטת' ואישום בפגיעה בחרדים

איומים, הטרדות ותחבולות טכנולוגיות - ב'הפלס', שסובל מחרם מודעות מאז הקמתו, יעשו הכל כדי לשכנע בכירים בחברות להפנות אליהם תקציבי פרסום. מנגד, האם גם בסביבת 'יתד נאמן' מסירים את הכפפות? השוק החרדי לוהט
אלכסנדר כץ |  24
הפלס (צילום הפלס)
שוק העיתונות החרדי לוהט בחודשים האחרונים, בשל תחרות קשה בין 2 עיתונים - יתד נאמן הוותיק והפלס הצעיר, שכוללת חרמות של רבנים, פניות אגרסיביות למשרדי פרסום ולמפרסמים, הטרדות ואיומים ב\"קלטות לוהטות\".

על המוקד נמצא בעיקר \'הפלס\', שהוקם ביולי 2012 לאחר התפלגות של קבוצה חרדית קיצונית המזוהה עם הרב שמואל אוירבך, מ\'יתד נאמן\'. אותה התפצלות נבעה ממהפך בשליטה על \'יתד נאמן\', על ידי מקורבים לרבנים אהרן יהודה לייב שטיינמן ואהרון יהודה.

מנכ\"ל העיתון החדש הוא יעקב לבין, לשעבר מנכ\"ל \'יתד\', והעורך הוא נתן גרוסמן. עם הפצתו של העיתון, אסר מנהיג הציבור החרדי-ליטאי הרב שטיינמן על פרסום בעיתון זה, מה שהוביל לחרם מודעות, ונכון להיום - אף גוף מסחרי ממוסד או משרד פרסום, אינו מפרסם בעיתון זה. דוגמא לחרם מודעות זה ניתן לראות ביום רביעי השבוע, כאשר מתוך 12 עמודים - רק 2.5 הם עמודי פרסומות, הכוללים מידע על זוגות מאורסים, פרסומת לסורגי מתכת, ספרי דת, מוצרי אלקטרוניקה ופרסומת לקרקע חקלאית בבנימינה.

בחודש פברואר הצטרפו לרב שטיינמן, גם הרבנים חיים קנייבסקי, גרשון אדלשטיין ואריה פינקל, כשארבעתם חתומים על מכתב פומבי ראשון המונע כל פרסום ב\'הפלס\' ואוסר להתראיין אליו.

מכאן הכל התחיל. 'יתד נאמן', ממנו נולד 'הפלס' (צילום: גוגל מפה)
מכאן הכל התחיל. 'יתד נאמן', ממנו נולד 'הפלס' (צילום: גוגל מפה)

מכאן הכל התחיל. \'יתד נאמן\', ממנו נולד \'הפלס\' (צילום: גוגל מפה)

במקביל לחרם הארוך, נדגם לראשונה \'הפלס\' על ידי סקר TGI, שם זכה לחשיפה של כמעט 10% מול 10.5% ל\'המבשר\', 15.8% ל\'המודיע\' ו\'יתד\' שמוביל את העיתונות החרדית עם 26.6%. גורם בכיר בתקשורת החרדית, מעריך כי לעיתון יש כ-1,500 מנויים, ועוד 15-20 אלף עותקים מחולקים חינם בימי שישי. גורם ב\'הפלס\' טוען מנגד, כי מספר המנויים עומד על כ-5,000, ורק בירושלים מחולקים חינם כ-45 אלף עותקים בימי שישי. בכל מקרה, מספרים אלו עושים את העבודה, בכל הנוגע לנתון החשיפה ב-TGI.

\"למה אתם מפרסמים פה ולא אצלנו?\"

כאמור, מזה כמעט שנתיים ש\'הפלס\' מתקשה לגייס מפרסמים. לידי אייס הגיעו עדויות רבות על דרכים לא סטנדרטיות בהן נוקטים גורמים הקשורים לכאורה לעיתון, כדי \"לשכנע\" חברות מסחריות להפנות אליו משאבים. כיצד זה עובד? נציגים הקשורים בדרכים כאלה ואחרות ל\'הפלס\', פונים ישירות לבכירים במשרדי פרסום ובעיקר בחברות המסחריות, בדרישה להפנות אל העיתון תקציבים, וזאת לאחר שהעיתונים המתחרים נסרקים לאיתור שמות משרדי פרסום על המודעות.

גורמים בשוק התקשורת מתארים פניות למנהלי וסמנכ\"לי שיווק, ואף למנכ\"לי החברות, לעיתים עשרות פעמים ביום - שהמכנה המשותף לכל פניות אלה, הוא השאלה \"למה אתם מפרסמים פה ולא אצלנו?\". \"החבר\'ה מארגנים קבוצת טלפנים שמתקשרת ממספרי טלפון פיקטיביים\", סיפר איש פרסום מהמגזר החרדי, ש\"זכה\" בעצמו לפניות רבות וטורדניות. \"הם משיגים את מנהלי השיווק, ומתקשרים בלי סוף. זה מאד מלחיץ את מי שלא מכיר את המגזר, כאשר אומרים לו ש\'הוא פוגע במגזר החרדי\' בכך שהוא לא מפרסם ב\'הפלס\'\".

-כלומר?
\"הנה דוגמא כזו. קיבלתי טלפון מלקוח שלי שהיה מאד מאד לחוץ, ושאל - \'האם פגענו במגזר החרדי?\'. אנשי \'הפלס\' אומרים לאותם בכירים כי פרסום ב\'יתד\' ואי פרסום \'הפלס\', הוא פגיעה קשה במגזר, ואותו אדם, שלא מבין את הלכי הרוח במגזר, חושש מפגיעה בחרדים, שהם כוח קניה מאד גדול\".

אסר על פרסום ב'הפלס'. הרב שטיינמן (צילום: משה בן נאים - סוכנות הידיעות 'חדשות 24')
אסר על פרסום ב'הפלס'. הרב שטיינמן (צילום: משה בן נאים - סוכנות הידיעות 'חדשות 24')

אסר על פרסום ב\'הפלס\'. הרב שטיינמן (צילום: משה בן נאים - סוכנות הידיעות \'חדשות 24\')

בשיחה עם אייס, כינה גורם נוסף את ההתנהלות הזאת כמילה \"טרור\": \"פשוט מפעילים טרור על מנכ\"לים של החברות הגדולות במשק, לא מפסיקים להתקשר, ומאיימים\". מנהל בכיר בחברה גדולה, סיפר מניסיונו כי אנשים הקשורים לכאורה ל\'הפלס\', התקשרו אליו וטענו כי הוא \"האיש הרע של המגזר\", וכי יפעלו לפטרו מתפקידו. במקרים אחדים, מספר גורם אחר, אף איימו אותם נציגים כי בידיהם \"קלטות לוהטות\" שהם לא יהססו לעשות בהן שימוש אם לא יופנו תקציבי פרסום אל העיתון. מיותר לציין כי קלטות כאלה לא פורסמו, כנראה משום שלא היו קיימות מלכתחילה.

הנה 2 דוגמאות למיילים שקיבל בכיר בחברה מסחרית, מתוך עשרות, לא כולל טלפונים והודעות SMS. \"תודה לכם שמהיום אתם מקלים עליי את הבחירה, כי איך אפרנס מי שפוגע בי ורודף אותי על ידי פרסום בעיתון שכל עניינו ומהותו כיום - זה לרדוף להשמיץ ולהתנכל לציבור ענק ואיכותי המונה עשרות אלפים ברחבי הארץ, הלא הוא העיתון \'יתד [לא] נאמן\' שפוגע בי בחברי וידידי ומעל הכל ברבותיי, ואתם בתור חברה שרוצה להיות מקובלת על כלל הציבור, מתערבים במחלוקת הקשה על ידי נתינת ממון רב ולגיטימציה לאותו צד שפוגע בלי סוף בצד שכנגדו\", כתב אברהם (שמו המלא שמור במערכת, א\"כ).

כותב אחר בשם שלמה (שמו המלא שמור במערכת, א\"כ) כתב: \"הכיצד אתם מפרסמים ב\'יתד נאמן\', ונמנעים מלפרסם ב\'הפלס\'? מה לכם להתערב בריב לא לכם? מה לכם להכעיס ציבור לקוחות ענק? מדוע אתם מסכנים את האינטרסים שלכם? ועוד אוסיף לשאול: הידעתם כי חרם זה הינה עבירה פלילית? הלא זהו קרטל מובהק! של עיתון המונע תחרות בכלים פסולים! דעו לכם! כי לא נשתוק על זה!!!!! אין יותר תירוץ מתחמק של סקר TGI. יש סקר והוא קובע: עיתון הפלס מספר 1 בסוף שבוע בציבור החרדי! ומשתווה ל\'המבשר\' במשך השבוע!\".

הודעת מייל שנשלחה למפרסם ב'יתד נאמן'
הודעת מייל שנשלחה למפרסם ב'יתד נאמן'

הודעת מייל שנשלחה למפרסם ב\'יתד נאמן\'

\"זה עובר את גבול הטעם הטוב\", אמר גורם שחווה את הדברים על בשרו. \"היה יום שפשוט ניתקתי את הסלולרי כי קיבלתי ים של טלפונים, ולא נתנו לי לעבוד. אמרו לי שאני \'המוסק\'ה של הפריץ\' (כינוי גנאי שמשמעותו - אותו יהודי מסכן שחושב שהוא משרת את היהודים, אבל משרת את האינטרסים של הפריץ, א\"כ). הם מאיימים עם קלטות שיגרמו לנזקים בלתי הפיכים לחברות. תראה, אני מבין את המלחמה האידיאולוגית של אנשי \'הפלס\', אבל לא מצליח להבין את דרכי הפעולה שלהם. יש קוים אדומים, והם חצו אותם כבר מזמן\".

בשוק התקשורת יודעים לספר על לפחות 2 חברות ששוקלות פניה למשטרה, בעקבות שלל הפניות אליהן מאנשים הקשורים ככל הנראה ל\'הפלס\'. גורם באחת החברות אמר בשיחה עם אייס כי הנושא נמצא על הפרק, אולם בשל הרגישות הרבה במגזר, טרם הוחלט אם להגיש תלונה על הטרדה ואיומים. מהחברה השנייה נמסר כי לא הוגשה תלונה במשטרה.

פרסמת ב\'הפלס\'? תקבל גם אתה עשרות SMSים

מזה תקופה פועל גוף המתקרא \"ועד ידידי הפלס\", על פניו הוא עצמאי, אולם במציאות לא ברורה קרבתו לעיתון או שאולי הוא אף מופעל על ידו. מטרתו של הוועד היא ליצור לחץ על חברות מסחריות, בנקים, חברות סלולר וקופות חולים, באמצעות מסת פונים, במטרה לשכנע את אותם גופים להפנות תקציבי פרסום ל\'הפלס\'. \"הוועד מגייס פעילים, ואז אתה יכול ללכת כנציגת של 100 איש למשל לבנק, ולהגיד לו - אתה לא מפרסם ב\'הפלס\'? אנחנו נעבור לבנק השני\", הסביר גורם בעולם החרדי המקורב ל\'הפלס\'.

פגיעה ברב קנייבסקי (צילום: אהרון גולדשטיין - סוכנות הידיעות 'חדשות 24')
פגיעה ברב קנייבסקי (צילום: אהרון גולדשטיין - סוכנות הידיעות 'חדשות 24')

פגיעה ברב קנייבסקי (צילום: אהרון גולדשטיין - סוכנות הידיעות \'חדשות 24\')

אותו גורם מעריך כי שיחות הטלפון האינטנסיביות לאנשי השיווק והפרסום, קשורות ל\'ועד ידידי הפלס\' ולא לעיתון עצמו. \"בעיתון בטח לא אוהבים להיות קשורים למקרים של איומים והתנהלות כזו\", אמר הגורם בשיחה עם אייס. גורם אחר מעריך כי מאחורי \'ועד ידידי הפלס\' עומדים מספר בודד של אנשים, שמפעילים מערכת סלולרית וטכנולוגית שיוצרת מצג שווא כאילו אלפי אנשים חברים בה, ועם מצג השווא, פונים לחברות.

בכל מקרה, אם חשבתם שתופעת מבול הפניות למפרסמים היא רק נחלת צד אחד, טעות בידיכם. גם מפרסמים שעבדו עם \'הפלס\', זכו לפניות מגורמים אלמוניים, שהזהירו אותם כי מדובר בפגיעה ברבנים ובציבור החרדי. 2 מפרסמים לשעבר בעיתון, יודעים לתאר מסכת של הטרדות לאחר שפרסמו ב\'הפלס\'. יש לציין כי אייס הופנה על ידי \'הפלס\' אל מפרסמים אלו.

המפרסם הראשון שביקש לשמור על עילום שמו, סיפר בשיחה עם אייס כי \"מרגע הפרסום בעיתון, קיבלתי עשרות פניות ב-SMS, במייל ובפקס, במשך סוף שבוע שלם, איך זה פוגע במגזר החרדי וברבנים\", סיפר האיש. \"נדהמתי מהדבר הזה והשותפה שלי הייתה בהלם ואמרה שהיא לא וראה טעם להמשיך בהתקשרות עם העיתון. הייתה הטרדה ברמות ובתדירות שלא נתקלתי בהן בעבר, אבל זה לא שהרגשתי מאוים פיזית, לא הייתה תחושה כזאת\".

אותו אדם חשף בפני אייס מספר הודעות SMS שקיבל. באחד מהם נכתב: \"הפרסום בעיתון \'הפלס\' פוגע בציבור גדול במגזר החרדי, ברבנים חשובים ובהם הרב קנייבסקי, שאוסר לפרסם שם. גם כל חברות הפרסום לא מפרסמות שם בגלל זה. בטוח לנו שהדבר לא יחזור על עצמו\".

הודעת SMS שנשלחה למפרסם ב'הפלס'
הודעת SMS שנשלחה למפרסם ב'הפלס'

הודעת SMS שנשלחה למפרסם ב\'הפלס\'

איש עסקים שמירב עיסוקו בחו\"ל, זכה אף הוא לפניות לאחר שפרסם ב\'הפלס\': \"פרסמתי במקביל ב\'יתד\' וב\'הפלס\'. בעקבות הפרסום ב\'יתד\' פנה אליי אחד ואמר לי שאני פוגע בגדולי ישראל. בעקבות הפרסום ב\'הפלס\', פנו אליי חמישה שאמרו לי שאני פוגע בגדולי ישראל. בכל מצב כנראה שפגעתי ברבנים. מאידך, לאחר הפרסום ב\'הפלס\', אפילו קיבלתי שיחה קצרה מאדם שאמר לי \'ישר כוח\', וניתק. בכל אופן, לא הרגשתי מאוים, אבל היה מנגנון שהתקשר וזעם עליי.

ומה אומר על הפרשה מנכ\"ל \'הפלס\' יעקב לבין? בשיחה עם אייס, שולל לבין כי היו איומים כאלה ואחרים לאנשי פרסום ושיווק. \"אם זה שאמרו לך, אין לי ספק שמדובר בקונספירציה של גורמים שרוצים להרע לנו\", אמר בשיחה עם אייס.

לדברי לבין, \"מאז שהעיתון יצא לאור, כמעט ולא פנינו ישירות למפרסמים וזאת כדי לא לעקוף את משרדי הפרסום. אנחנו לא מאמינים שצריך לעבוד ככה, אבל אנחנו יותר ויותר מתאכזבים מהגישה הזאת שלהם, אנחנו לא מצליחים לפרוץ את החומה הזאת. יש תחושה שהם (משרדי הפרסום, א\"כ) מתוגמלים על כך שהם מחרימים אותנו. לא מעט מפרסמים אצלנו אמרו לנו שהם קיבלו איומים כי ישרפו להם את בית העסק\".

מ\'יתד נאמן\' לא התקבלה תגובה.
תגיות הפלס | יתד נאמן
תגובות לכתבה(24):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 23.
  החוצפה היא דווקא של חברות הפרסום
  דוד שפירא 29/04/2014 16:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי הסקר, וכל מי שקצת בענין יודע היטב, שאין מה לעשות וזאת עובדה מוגמרת שעיתון הפלס מונה אלפי מנויים, ויותר ממינויים, רבבות אוהדים במגזר. ההתעלמות השיטתית מעיתון שהוכח בסקר שהינו בעל אחוזי חשיפה הגבוהים ביותר בסופ"ש, והוא שקובע את סדר היום במגזר החרדי, היא טפשות הנובעת משחיתות של כמה בעלי אינטרסים, ותעלה יקר למכבי וישרכארט המוחרמים.
  סגור
 • 22.
  ממש חידוש גדול במגזר החרדי
  אלברט פירות 30/03/2014 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כולם שם עושים את זה. משהו אומר להם שם, שזה לגיטימי לאיים.
  סגור
 • 21.
  אייס בשירות יתד? בושה!
  שימי 30/03/2014 09:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה מגמתית מתחילתה ועד סופה, לא רצינית, לא מאומתת בפרטים. אלפי לקוחות של חברות ציבוריות, בנקים, קופ"ח ועוד לא מקבלים פרסום - לפחות מידעי, שמגיע להם כלקוחות, וכשהם מוחים מתנפלים עליהם? הכסף של החברות המפרסמות מגיע מהלקוחות, זה לא איזה מתנת שמים. חלק משירות הלקוחות זה פרסום מידעי, ההחרמה הזאת של אלפי לקוחות מנויי הפלס היא שערורייה שלא הייתה כדוגמתה.
  סגור
 • 20.
  מדהים שהעיתון קיים שנתיים ומצליחים להחזיק
  דני 30/03/2014 09:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עליו קרטל פרסום, זה אומר שביתד יודעים לעבוד מתחת לשולחן
  סגור
 • 19.
  יחס פוגע ומזלזל בעיתון הפלס
  שרי קסלר 30/03/2014 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הי רציתי להביר שמאחורי הכל עומדים עסקנים שלא עושים לא למען רותם אלא למען בצע כסף וממון ומשכנעים שלא לפרסם בעיתון הפלס שיש לו את הרב שלו . מה הקשר של חברות הפרסום או המנכלים ??????????? למה אתם לא מפרסמים בעיתון שעבר סקר TGI ושציבור
  סגור
 • 18.
  הרב שטיימן אסר לפרסם בהפלס?
  משה 30/03/2014 08:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יתד עובדים על הרבנים ומספרים שקרים על הפלס, וזו התוצאה. הם יכולים להוציא מכתב שהשמש לא זורחת ואוי לו למי שלא יאמין - אשתו תפוטר מהעבודה, הוא יועף מהכולל, הילדים לא יתקבלו למוסדות לימוד וכו... נמאס מהטרור של יתד!
  סגור
 • 17.
  כתבה מוזמנת של יתד
  ציפי 30/03/2014 08:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במקום להלחם נגד תופעות אנטי דמוקרטיות בעליל, אתם בוחרים לעמוד לצד יתד נאמן שהוא עיתון דורסני ברמות , שנלחם בצורה מלוכלכת נגד כל מי שמזוהה עם הפלס, הורס קשרים עסקיים למפרסמים (ע"ע בר כל)ומשליט עצמו על הציבור במסווה של "דעת תורה" הם מוציאים מכתבים מהרבנים על מה שהם רוצים וזה הנשק שלהם.ואם קם פה ציבור איכותי שמאס בדרך של יתד - זכותו המלאה לקבל מידע פרסומי מהחברות שהוא מממן! בושה למקצועיות שלכם
  סגור
 • 16.
  הכל נכון, רק הפוך
  אחד מהברנז'ה 30/03/2014 01:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "האיזון" שבכתבה דומה לסיקור שחלקו הראשון יתאר פעולה אכזרית מפתיעה ותמוהה שיזם הצבא האמריקני שהתנקש יום בהיר אחד בחייו של איזה סעודי ששהה בעיר אבוטאבאד שבפקיסטן, ורק בהמשך לקראת הסוף ייכתב, לצורך קיום חובת האיזון והאתיקה, "כמו כן יצויין שהמותקף הסעודי פעל בשנים קודמות נגד מטרות אזרחיות שונות"... (למי שלא הבין – בן לאדן). סליחה על הדימוי הקיצוני והמרחיק לכת, אבל כל מי שמתמצא קצת בשוק הפרסום החרדי יודע שהסיפור האמיתי התרחש מאז הקמת 'הפלס' לפני שנה וחצי כאשר כל מפרסם בעתון החדש שהתחרה ב'יתד' קיבל קיתונות של אזהרות והטרדות בכל דרך אפשרית, איומים בחרמות וקללות ועוד כהנה וכהנה. מסע הטרור הזה היה סוד גלוי בין כל המפרסמים שספגו מטחי הטרדות והסיקו את המסקנה שעדיף לוותר על הקהל של הפלס, ולא לסבול. כולם ידעו וכולם שתקו. גם אתר "אייס". גם החבר'ה של הפלס הבליגו ובלעו בשקט שנה וחצי, ורק עכשיו הם מנסים להחזיר מלחמה (באופן הרבה יותר מתון, יחסית). אז לעשות את עיקר "הניוז" מהסיפור של אוהדי הפלס ולהזכיר רק בסוף כבדרך אגב את מה שהתרחש כל הזמן בכיוון ההפוך, זה ממש עיוות של המציאות.
  סגור
 • 15.
  הזויים מטרידים
  הזויים מטרידים 29/03/2014 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעיניים שלא מהמגזר נראה כי אין לפעילים במגזר גבולות. לא משנה לאיזה צד הם משתייכים הכל מותר מותר להטריד בכל שעה ולדחוף את הסחורה כמו אחרון התגרנים בשוק דלהי נורמות מבית הכנסת של אוי ואבוי אם לא תעשה ונמשיך להטריד עד שתיכנע כמה מרץ שאפשר היה לרתום לצבא שכנינו מהמזרח התיכון היו מתעייפים מהעסקנים ומוותרים מראש.
  סגור
 • 14.
  שמעתי על ההטרדות של אנשי הפלס
  דן 28/03/2014 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קולגה סיפר לי שאנשי הפלס מתקשרים בשעות לא קונבנציונליות של היום ומשוכנעים שבדרך הזו הם יצליחו לאלץ לפרסם אצלם.בחברה שלו תופסים זאת כהטרדה והעיתון נתפס לאור זאת כהזוי.. שיטה פסולה ויש לקוות שרשויות החוק יתחקרו את ההטרדות הללו .בושה וחרפה
  סגור
 • טען עוד
 • 13.
  משרדי הפרסום החרדים מאד מלוכלכים
  יהודית גוטליב 28/03/2014 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני עבדתי באחד משני המשרדיים הגדולים במגזר החרדי , כל השיקולים שלהם זה כמה עמלות נותנים להם העיתונים, וכל החרם הזה זה עניין של תגמול, ועמלות, מהעיתון המתחרה הוותיק יתד נאמן ,
  סגור
 • 12.
  בחדרי חרדים
  תגובה 28/03/2014 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  http://www.bhol.co.il/forums//topic.asp?cat_id=4&topic_id=3045215&forum_id=771
  סגור
 • 11.
  הפלס זו חתיכת תופעה
  אלעד 28/03/2014 15:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עיתון עם מעת מאד קוראים ומינויים, שרוצה לשכנע חברות מסחריות לפרסם בו. ואםהן לא רוצות?
  סגור
 • 10.
  נראה שהחרדים של בני ברק חוזרים לעבוד בטרור
  חוזר בשאלה 28/03/2014 15:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דווקא הרב אוירבך אדם מאד לבבי ונוח ונעים. כמו אבא שלו שהיה מאד מקורב עם הדתיים והחילוניים. מה הקשר בין פרסום בעיתון הפלס לפגיעה ברב קניבסקי ורב שטיימן. כל אחד שיקרא מה שהוא רוצה. תחרות זה תחרות אנו במדינה דמוקרטית!
  סגור
 • 9.
  לא תפסתי את הפואנטה
  אלי 28/03/2014 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה כשהפלס עושים מחאה צרכנית זה קו אדום וכשיתד עושה אותו דבר זה לגטימי
  סגור
 • 8.
  את הנקודה העיקרית פיספסתם
  יעקב 28/03/2014 14:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והנקודה היא, שלמעלה משנה וחצי יוצא לאור עיתון בעל תפוצה רחבה של אלפי מינויים כל יום ובסוף שבוע הוא העיתון הנקרא ביותר בציבור החרדי (TGI). ועל אף הכל יש נגדו חרם טוטאלי של כל החברות הגדולות במשק, ושל כל חברות הפרסום בציבור החרדי. על התופעה הזו אתם עוברים בשיוויון נפש, ומה שמפריע לכם זה התארגנות של מאות אנשים שחרם זה פוגע בהם, להבהיר את הנקודה הזו לחברות??? במקום להרים תחקיר אמיתי ולבדוק מי עומד מאחורי החרם הזה, כמה הוא משלם, ולמי, ולבדוק האם יש כאן פעולות פליליות, במקום כל זה, אתם כותבים כתבה שכולה יחצ"נות לעיתון 'יתד נאמן'????
  סגור
 • 7.
  נו באמת
  אבי אבוחצירה 28/03/2014 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפילו לא מנסים ליצור מראית עין של סקירה הוגנת... הכותב הנכבד מציין לגבי עתון 'הפלס': "דוגמא לחרם מודעות זה ניתן לראות ביום רביעי השבוע, כאשר מתוך 12 עמודים - רק 2.5 הם עמודי פרסומות, הכוללים מידע על זוגות מאורסים, פרסומת לסורגי מתכת, ספרי דת, מוצרי אלקטרוניקה ופרסומת לקרקע חקלאית בבנימינה". סקירה הוגנת ועניינית היתה אמורה להציג השוואת נתונים, זה מול זה, מאותו יום. ובכן לקחנו את 'יתד נאמן' של אותו יום רביעי, והרי התוצאה: מתוך 16 עמודים בס"ה רק 2 עמודים הם עמודי פרסומות, הכוללים מידע על זוגות מאורסים, הודעות למקבלי סיעוד, תוצאות הגרלה מסחרית, שיעורי תורה, הודעה על עבודות בכביש וכמה מודעות עצמיות של יריד מטעם 'יתד'.
  סגור
 • 6.
  האם מדובר בכתבה מקצועית?
  יהודה 28/03/2014 13:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על פיניו זה נראה ככתבה או ממומנת או שנכתבה ע"י אחת מחברות הפרסום שתקציבן צומצם עקב חוסר רצון החברות לפרסם רק ביתד לעצם הדברים הכתבה מלאה חצאי אמיתויות ואף גרוע מזה ומצער שבמקום לעסוק בחרם על עיתון ולא משנה איזה עוסקים בטפל
  סגור
 • 5.
  הראשון שישבור את החרם ירוויח פירסום פצצתי
  מיאה 28/03/2014 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה שברור הוא שהחברה הראשונה שתשבור את החרם על הפלס תזכה לפרסום רב עצמה משני הצדדים. אחריה כמו מגדל קלפים יפרסמו כל החברות. כי כאשר יש עיתון ולו תוך פחות משנתיים 10% חשיפה. מלבד זה שעיתון הפלס מעורר התעניינות כלל ציבורית. החברה הראשונה שתעשה זאת, תשחק אותה ובגדול!!!
  סגור
 • 4.
  כתבה מגמתית
  מני 28/03/2014 11:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל בר דעת מבין שזכותו של כל ציבור לפתוח עיתון בין אם הוא משתייך לימין או לשמאל לחילונים או לחרדי. בעצם המצב שמישהו חושב שאסור לפרסם אצל האחר,הדבר הוא פסול. במקרה דנן,אני ממליץ לקוראים לעיין היטב בסקר טי ג'י איי ולהיווכח באחוזי החשיפה הגבוהים של עיתון 'הפלס' כשהוא מוביל בסופי שבוע על פני שאר העיתונים החרדיים,ובאמצע השבוע עומד בשורה אחת עם עיתון 'המבשר',למרות שהוא רק שבקושי שנתיים בשוק
  סגור
 • 3.
  שקר!!!
  חיים 28/03/2014 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני בעל עסק ואני פירסמתי בעיתון הפלס והטרידו אותי כל הלילה לא נתנו לי לישון התקשרו אלי גם לבית וגם לנייד ואמרו לי שכדאי לך להפסיק לפרסם בעיתון "הפלס" לפני שנוציא נגדך מכתב של רבנים!!!
  סגור
 • 2.
  מה שבטוח שאף אחד פה לא צדיק (ל"ת)
  צדיק גדול היה 28/03/2014 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מדהים מה שהם עושים שם במגזר
  אייל 28/03/2014 10:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל אישי, הכל מלחמות. מדהים
  סגור
 • ולמרות הכל, בבוא יומם-יגיעו לגן העדן????????? (ל"ת)
  אחד 29/03/2014 08:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור