קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות
פרסום ראשון

הערכות: תכנית ההתייעלות של ערוץ 9 תוביל לחיסכון של כ-7 מיליון שקלים

פיטורי כ-30 עובדים והתייעלות בהתנהלות הערוץ, לצד גידול של כ-5 מ' ש' מפעילויות נוספות, ישפר את מצבו של הערוץ, אבל ב-2015 הוא לא יגיע לאיזון
 |  0
הערכות: תכנית ההתייעלות של ערוץ 9 תוביל לחיסכון של כ-7 מיליון שקלים
אולפן ערוץ 9, בעת מבזק חדשות (צילום: אייסTV), צילום: אייסTV
תכנית ההתייעלות של ערוץ 9 עשויה לחסוך לערוץ כ-7 מיליון שקלים במהלך שנת 2015 - כך נודע לאייס. יחד עם הגדלת ההכנסות מפעילויות נוספות של הערוץ, הפסדיו עשויים להצטמצם אולם הוא נראה כי הוא לא יצליח להגיע לאיזון בשנה הקרובה.

כזכור, ערוץ 9 נמצא בעיצומו של הליך התייעלות במסגרתו הוא פיטר יותר מ-30 עובדים (קבועים ופרילנסרים), לא החזיר בינתיים את התכנית אקונומיקה של יעקב אילון, העביר תכניות ששודרו בחי לשידור מוקלט, ועוד.

בעלי הערוץ אלכסנדר לוין השקיע עד כה בערוץ כ-30 מיליון דולר, מהם כ-12 מיליון דולר על בניית האולפנים והעברת הערוץ למודיעין . בערוץ טענו אז כי עם המעבר מתל אביב, היה ברור כי חלק מהצוות הטכני יאלץ לסיים את דרכו בערוץ, וזאת משום שבאולפנים החדשים והמודרניים ניתנו פתרונות טכנולוגיים לאותם עובדים, למשל צלמים, תאורנים ועוד. בהמשך החל מבצע צוק איתן שגרם להפסדים קשים לכל גופי התקשורת בישראל, בהם גם ערוץ 9, שגורמים בשוק מעריכים אותו במיליוני שקלים.

בתקופה שלפני ואחרי חגי תשרי, זומנו עשרות העובדים לשימוע, ורובם פוטרו. בתקופה הקרובה לא יחול שינוי במאזנים של הערוץ וזאת בשל תשלום הפיצויים והתנאים הסוציאליים הנוספים למפוטרים, אולם הערכה בתוך הערוץ כי בשנה הבאה כבר אפשר יהיה לרשום חיסכון של כ-7 מיליון שקלים.

נוסף על כך יש להוסיף גם גידול של עד 5 מיליון שקלים מפעילויות נוספות של הערוץ, בין היתר השכרת האולפנים להפקות חיצוניות, צילום תכניות ומכירתן לטריטוריות דוברות רוסית והשת"פ המתגבש עם
דורי מדיה.

במקביל להתייעלות, לוין ממשיך לחפש שותפים, כפי שפורסם באייס . בימים האחרונים קיימו לוין ומנכ"לית ערוץ 9 ויקטוריה גורדין, מספר פגישות בחו"ל עם משקיעים פוטנציאלים. המטרה של לוין היא להכניס שותף שקט שירכוש עד 30% מהערוץ ויזרים כסף לערוץ.

העברית תישאר על המסך של הערוץ דובר הרוסית?

התכנית האנגר 9 שעלתה לאוויר בתחילת מאי כתכנית מוזיקה בשידור חי בהגשת אוהד חיטמן, והייתה לתכנית הראשונה בעברית בערוץ דובר הרוסית , עברה עם הזמן לשידור מוקלט וכעת נמצאים במלאי תכניות מוקלטות עד אמצע חודש נובמבר.

שידור תכנית מוקלטת מוזיל בצורה משמעותית את העלויות, בכך שאפשר לצלם ביום צילומים אחד מספר תכניות ברצף. גורמים סיפרו בערוץ מחפשים אחר מימון לתכנית הזו, ולתכנית נוספת שהוקפאה בחודשים האחרונים - 9 ברשת, אולם גורם בכיר בערוץ הכחיש זאת.

נכון לעכשיו, בכל הנוגע ל'האנגר 9' הערכות הן כי יצולמו תכניות נוספות והיא לא תרד מן האוויר. לגבי '9 ברשת' , שהיא שילוב של 'ערב טוב עם גיא פינס' ו'צינור לילה' בהגשת יוליאן לוינסון ואורית פוקס, נראה כי הכוונה בערוץ היא שהתכנית - שגם היא תצולם בעברית, תשודר מדי יום, אולם טרם התקבלה החלטה סופית בנוגע לעלייתה לאוויר. ככל הידוע, לוין שהחליט בעבר לבצע שינויים בפורמט, טרם אישר אותה סופית.
הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מנהל מדיה חסוי המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת תיק לקוחות ידיעות אחרונות המרכז שלח קו”ח
מנהל לקוחות חסוי כל הארץ שלח קו”ח
מעצב חסוי רמת גן ו... שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה