מדיה

אתר הבגידות אשלי מדיסון עתר לבג"צ: החלטת הרשות ה-2 גורמת להפסד של מיליון ד'

האתר הקנדי מבקשת לחייב את הרשות לנמק מדוע לא יאשרו לשידור בערוצים 2 ו-10 את הפרסומת. "להחלטה משמעויות כלכליות ופגיעה בחופש הביטוי המסחרי ובחופש העיסוק"
אלכסנדר כץ |  7
הפרסומת הפסולה של אשלי מדיסון (צילום מסך) (צילום צילום מסך)
כמעט חודשיים לאחר החלטת הרשות השנייה, עותר אתר הבגידות אשלי מדיסון לבג"צ. העותרת, חברתAvid Life Media  באמצעות עורכי הדין תומר רייף ותום אפלשטיין ממשרד עורכי הדין זיסמן, אהרוני, גייר ושות', מבקשים מבית המשפט להוציא צו על תנאי המורה לרשות השנייה, מועצת הרשות, המנכ"ל בפועל ניר שוויקי וראש אגף פרסומות איילת כפרי-ברכה, לנמק מדוע לא יאשרו לשידור ללא דיחוי את הפרסומת המתוקנת שהגישה החברה לרשות, לשידור בערוצים 2 ו-10 ובכל ערוץ טלוויזיה אחר הנמצא בתחום אחריותה של הרשות השנייה.
כפי שפורסם באייס, בסוף חודש מארס החליטה הרשות השנייה לא לאשר לזכייניות הטלוויזיה לשדר תשדיר פרסומת לאשלי מדיסון, בתום סאגה שנמשכת כ-9 החודשים, וכללה עשרות תלונות מהציבור, וניסיונות של האתר ושל אחד הערוצים להותיר את הפרסומת באוויר.
אשלי מדיסון הוא אתר בגידות קנדי שהיגר לפני כשנה לישראל, עם גרסה מקומית. האתר מציע ל-26 מיליון משתמשים בלא פחות מ-15 מדינות, אפשרות לפגוש בני זוג למטרת סקס. נכון לחודש ינואר 2015, רשם אתר אשלי מדיסון בישראל נתונים מרשימים של כ-125 אלף מנויים ולמעלה מ-50 אלף כניסות ביום.

בעוד שרשת וערוץ 10 סירבו לשדר בתחילה את סרטון הפרסומת, ב-25 ביוני בשעת לילה מאוחרת שובץ לראשונה התשדיר של אשלי מדיסון בשידורי קשת בערוץ 2 ללא אישור מקדים של הרשות השנייה. בעקבות שידור הסרטון שהפיק משרד גיתם BBDO, התקבלו יותר מ-30 תלונות של צופים שטענו כי מדובר בקמפיין לא מוסרי ופוגע בתא המשפחתי.
"לאור מהותה של העתירה, שעניינה חסימה בלתי מוצדקת של פרסומת מסחרית עכשווית בטלוויזיה, ובשים לב למשמעויות הכלכליות הכרוכות בחסימה זו ולפגיעה המיידית והנמשכת בחופש הביטוי המסחרי ובחופש העיסוק, מבוקש לזרז את הטיפול בעתירה זו ככל האפשר ובמסגרת זו להורות על קיום דיון דחוף בה", כתבו פרקליטיה של Avid Life Media, שציינו כי הפרסומת המתוקנת אינה מנוגדת לכלל 12 לכללי האתיקה בפרסומת בטלוויזיה.
 
בעתירה מצוינים שמותיהם של עשרות ערוצי טלוויזיה ברחבי העולם, בהם למשל דיסקברי צ'אנל האמריקאי, וערוצים באוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, ברזיל, צרפת, ספרד ומקסיקו, שמשדרים פרוסמות לאשלי מדיסון. כמו כן טוענים בחברה כי מניעת הפרסום גורם לאשלי מדיסון "חיסרון כיס" בסך 80 אלף דולר בחודש, ולמעשה הפסד הכנסה בסכום של כמיליון דולר בשנה. 

מהרשות השנייה טרם התקבלה תגובה לגבי העתירה לבג"צ.

סיפור שנמשך כבר מחודש יוני שעבר

כבר בקיץ הקודם פתחה הרשות השנייה פתחה בבדיקה בעקבות השידור הלילי של הפרסומת, ואיילת כפרי-ברכה אף כתבה לזכייניות כי התשדיר אינו עומד בכללים, וכדי שניתן יהיה לשדרו. אולם במקביל לבדיקה, החליטה קשת להסיר את הפרסומת מן האוויר. מנכ"ל הרשות בזמנו, שי באב"ד, אף התבטא קשות נגד ההחלטה לשדר את הפרסומת: "שידור הפרסומת הוא חציית קו אדום ובימים הקרובים תתקבל החלטה על אופן המשך שידורה".
בספטמבר 2014 הגיש לראשונה ערוץ 10 בקשה לשדר פרסומת לאשלי מדיסון, בקשה שנמשכה חזרה לאחר כמה ימים. כמו כן התקבלה פניה ישירה ברשות של מפעילת האתר למרות שבקשות מסוג זה מתקבלות אך ורק על ידי הגוף המשדר ולא החברה המפרסמת. בסוף נובמבר הגיש ערוץ 10 בקשה נוספת לשידור סרטון הפרסומת.
Avid Life Media המשיכה לפעול לאישור הפרסומת, ואף הסירה ממנה את המשפטים הבעייתיים עליהם התריעה בזמנו איילת כפרי-ברכה. אולם סמנכ"ל הרגולציה והיועצת המשפטית של ערוץ 10, דבורה קמחי, השיבה כי הערוץ אינו יוכל לשדר את הפרסומת בשל החלטת הרשות.
נציגיה של אשלי מדיסון לא הרימו ידיים, ובתחילת פברואר ופנו ישירות למנכ"ל הרשות בבקשה לעיון חוזר בהחלטה לפסול את שידור הפרסומת. בסוף מארס התקיים ברשות עיון חוזר בפרסומת, בסיומו נשארה על כנה ההחלטה לפסול את הפרסומת, לדברי שוויקי, משום התשדיר מעודד לדבריו בגידה "שמשמעותה במקרים רבים הינה הרס משפחות תוך פגיעה קשה בילדיהן".
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  זו דרך נוספת להכיר אנשים חדשים
  אלין 30/05/2015 02:23
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כיף להכיר אנשים באתרים כאלה אני נרשמתי לאתר סקס פארטי ופגשתי בחור חמוד מהדרום
  סגור
 • 5.
  they might try producing content instead
  oferdesade 26/05/2015 09:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  the israeli proclivity for reality shows in which people undress (physically and otherwise) would be a great back-door entry (pardon the pun). i just happen to have here with me a proposal for one such format which you might be interested in examining....
  סגור
 • 4.
  בגיגות
  בגידות 26/05/2015 09:32
  הגב לתגובה זו
  8 0
  זיסמן אהרוני גייר אתם רודפי בצע זו תחילת הסוף שלכם תילמדו שלא מייצגים הורסי משפחות
  סגור
 • גיליתי שבעלי נרשם לאתר הזה ומאז חיי הפכו לסחוט! (ל"ת)
  נטע 16/07/2015 00:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  זיסמן אהרוני
  פפה 26/05/2015 09:28
  הגב לתגובה זו
  6 1
  בושה וחרפה סדום ועמורה בושה למשרד וכמובן לגרש את הקנדי מהארץ לאלתר
  סגור
 • 2.
  לגרש אותם לדעא"ש שם יטפלו בחולירות. (ל"ת)
  מיקי 25/05/2015 21:55
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 1.
  עולם של נבלות (ל"ת)
  גיל 25/05/2015 21:20
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור