מדיה

דחב"ש נגד דורי: היחצן תובע 200 אלף ש' מבעלי 'המזבלה' בגלל סרטון שפגע בפרטיותו

בעלי משרד היח"צ 'שלום תל אביב' שמטפל בבנק הפועלים, הוסרט בהפגנה רועשת מתחת לביתו, ותובע את דורי בן ישראל והמזבלה על פרסום הסרטון
משה בנימין |  13
זמיר דחב"ש. באים לבנקאים (צילום יח"צ)
יועץ התקשורת זמיר דחב"ש לא עובר בשתיקה ולא מוכן לוותר על הסרטון שבו הוא צולם והועלה לאתר המזבלה על ידי דורי בן ישראל. דחב"ש שצולם במסגרת הפגנה רועשת שהתקיימה תחת ביתו על ידי קבוצת באים לבנקאים שבראשה עומד עורך הדין ברק כהן תובע את בן ישראל על סך 200 אלף שקלים לאחר שזה פרסם את הסרטון באתר המזבלה שבבעלותו.
תחילת המקרה שנמצא כעת בדרכו לבית המשפט הוא ב"ביקור בית" שערכה קבוצת המחאה "באים לבנקאים" שבראשה עומד עורך דין ברק כהן לזמיר דחב"ש. דחב"ש נבחר כמטרה על ידי הקבוצה מתוקף היותו יועץ התקשורת של בנק הפועלים - אחד מהגופים הבנקאיים שכנגדם יוצאת קבוצת המחאה שנוהגת להפתיע את בכירי הבנקים במפגשים אישיים ברחוב או בביתם, וכן להסריט את מהלכיה וביקוריה השונים בשטח.

בכתב התביעה של דחב"ש כנגד בן ישראל נכתב כי "בתאריך ה-7 במאי בשעה 19:30 לערך הגיעו כהן ואנשים נוספים לביתו של התובע (דחב"ש), באותה עת שהו בדירה, לבד מן התובע, גם ילדיו הקטנים. במהלך האירוע החזיק כהן בידיו מגה-פון, בו עשה שימוש כדי לפנות לתובע בצעקות רמות, וכל זאת אגב דברי הסתה והשמצה....בין היתר צעק כהן כי הוא (דח"ש) משת"פ של גנבים; כי הוא מכסה את התחת המטונף של הגנבים הבנקאים; כי הוא מנקה את התחת של ציון הגנב (קינן, מנכ"ל בנק הפועלים); כי הוא פחדן אשר מתחבא מתחת למיטה ועוד". 

דחב"ש ובאי כוחו מציינים אמירות אלו כ"לשון הרע, ברורה מפורשת וחמורה". האירוע כולו צולם על ידי כהן ואנשיו והועבר לאחר מכן לדורי בן ישראל מאתר המזבלה. חלקו של דורי במקרה מתחיל עם פרסום הסרטון באתר. בסרטון מופיעים דירתו של דחב"ש, ביתו הפרטי, מספר הדירה, צילומים של דלת הכניסה ועוד, כאשר לטענתו איש היח"צ מדובר בפגיעה בפרטיות. 

ב-10 במאי פורסם הסרטון באתר המזבלה ואז פנה דחב"ש וכן עורך דינו לבן ישראל בבקשה שיסיר את הסרטון מהאתר. בתביעה נכתב כי זה סירב לכל בבוטות ובהתרסה "הגם שהוא יודע כי מדובר בלשון הרע ופגיעה בפרטיות". עם זאת, בן ישראל נענה לבסוף לבקשת דחב"ש והסיר את הסרטון. אך בכך לא תם העניין. לאחר מייל שקיבל בן ישראל מעורך דינו של דחב"ש הוא החליט להחזירו לאוויר לאחר שציין כי "הסרתי את הסרטון בבוקר והחזרתי אותו לאוויר לאחר מכתב האיום (כביכול של בא כוחו של דחב"ש)". 

לדרישה נוספת של דחב"ש כי יסיר את הסרטון צהאתר סירב בן ישראל ובמענה למכתב של עורך דינו של דחב"ש הגיב במילים: "מעניין לי ת'תחת המכתב הזה" - כך בכתב התביעה.

לאחר שהסרטון הושב לאוויר התערבה פייסבוק ישראל בעניין ולמעשה מחקה אותו משרתיה כך שהצפייה בו לא התאפשרה יותר. על כך כתב בן ישראל במזבלה: "לא מן הנמנע שדחב"ש פנה כגולש מן המניין לנציגות פייסבוק וביקש את הסרת הסרטון, לאור כך שמוצגת בו כתובת מגוריו. כאמור פגיעה בפרטיותם של אנשים מנוגדת לתקנון השימו של הרשת החברתית". כך לדברי בן ישראל באתר המזבלה. יש לציין כי דחב"ש ומשרדו שלום תל אביב מייצגים ומייעצים תקשורתית לפייסבוק ישראל. כשבוע לאחר הסרטון הראשון צולם סרטון נוסף של הקבוצה בראשות עו"ד כהן - באים לבנקאים - וגם סרטון זה הועלה לאתר המזבלה.  

כאמור, בגין דברים אלו, יועץ התקשורת דחב"ש תובע מבן ישראל סך של 100 אלף שקלים בגין פרסום לשון הרע ו-100 אלף שקלים נוספים בגין פגיעה בפרטיותו. 

פרט נוסף שראוי להזכיר בחזית שנפתחה בין דחב"ש לבן ישראל היא העובדה שמזה חודשים רבים, בן ישראל מבקר באופן עקבי את התנהלותה של פייסבוק ישראל על גבי אתרו. הביקורת נוגעת בין השאר לשירות וליחס אותו מעניקה פייסבוק ישראל לבעלי העסקים הקטנים שמפרסמים ברשת החברתית, לעובדה שישנם קשיי נגישות לנציגי פייסבוק בישראל וכן לעובדה שפייסבוק העולמית אינה עושה דיו כדי לבלום ו/או למגר את העמודים הבינלאומיים שתוקפים את מדינת ישראל.   

בן ישראל אמר לאייס: "ביום שהסרטון עלה לאוויר, מר דחב"ש פנה אליי והשיחה עימו התנהלה באופן מנומס. לבקשתו, הסרטון הוסר מהאתר ולאחר מכן עלה שוב בדרך של הטמעת סרטון שעלה לפייסבוק. לאחר מכן הסרטון עצמו הוסר על ידי פייסבוק ולא היה ניתן לצפייה יותר. לצערי דחב"ש מנסה ללכוד 2 דורי במכה אחת כשהוא נלחם בי. אני חושב שהוא יגלה בקרוב שאני ציפור כבדה מאוד וכשאני נופל מהעץ אני עלול למחוץ הרבה דברים בדרך". 

תגובות לכתבה(13):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  כל הכבוד לשומרי הסף. תודה!! (ל"ת)
  מ.ב 13/02/2016 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  המזבלה כשמה כן היא - ערימת זבל (ל"ת)
  מקווה שיחטפו ובגדול 04/06/2015 19:19
  הגב לתגובה זו
  0 8
  סגור
 • 9.
  מצחיק פה המזבלה מטקבקת לעצמה (ל"ת)
  עומרי 04/06/2015 15:52
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 8.
  הגיע הזמן שמישהו יוריד את האף לדורי (ל"ת)
  עוד אחד שעף על עצמו 04/06/2015 15:51
  הגב לתגובה זו
  1 6
  סגור
 • 7.
  דחבש צאי מהארון אישה קטנה! (ל"ת)
  דחבשית 03/06/2015 20:40
  הגב לתגובה זו
  17 1
  סגור
 • אישה זו מילת גנאי מקטינה בעיניך?
  חוה 07/11/2016 19:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תתבייש.
  סגור
 • 6.
  תביעה לא חכמה... המשך כך!
  אילן החכם 03/06/2015 20:26
  הגב לתגובה זו
  15 4
  ראשית- דחב"ש הוא דמות ציבורית. לפי "עניין לציבורי" להבדיל מ"עיניין לציבור". לא הייתה חשיפה של בני משפחתו - ילדיו אינם דמות ציבורית. הכל חוקי וכל דברי הלעג במקומם. דחב"ש תתבייש לך! ועכשיו לטעות, התביעה הענקית מחזקת את המסרים של ברק כהן שהבנקאים בטוחים כי בהפחדות ובאיומים אפשר לרסן מחאה חוקית ולגיטימית. הסכום הנקוב בטביעה חופר את הבור תחת הגזל הבנקאי, מזל שלחבר'ה מ"באים לבנקאים" יש ביצים מטיטניום. היצח"ן מתגלה שוב כמי שמנסה להסית את האש מהקבוצה הגזלנית אל האפיזודה שמתרחשת מתחת לבית שלו. יחצ"ן = ליצן. אין שליטה במסרים, אין שינויי מסרים. הוא עוד יגמור כמו רני רהב. חוק ראשון ביחסי ציבור- השם הכי חשוב שיח"צן צריך לחזק הוא השם שלו, עצמו.
  סגור
 • 5.
  אנשי הכסף ומלחכי פינכתם מפחדים מאור השמש
  עוז 03/06/2015 20:25
  הגב לתגובה זו
  9 1
  אור השמש שיחשוף את פרצופם האמיתי לעולם. כולל לעצמם ולבני משפחתם.
  סגור
 • 4.
  יאללה דורי תרגע
  ינון 03/06/2015 20:02
  הגב לתגובה זו
  3 11
  אתה חי בסרט. נגמרו הזמנים שהבלוג שלך מעניין מישהו בתעשיה.
  סגור
 • הוא כבר מזמן איבד את זה (ל"ת)
  עומרי 04/06/2015 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  נוו באמת, תביעה על סרטון מותמע
  שי 03/06/2015 19:54
  הגב לתגובה זו
  10 0
  שיתבע את פייסבוק על כך שאצלם פורסם הסרטון לפני
  סגור
 • 2.
  האוליגרכים ומשרתיהם מתחילים להרגיש את הסוף (ל"ת)
  די לדיקטטורת ההון 03/06/2015 18:20
  הגב לתגובה זו
  25 2
  סגור
 • 1.
  תביעה קנטרנית
  תובע מחוזי 03/06/2015 18:18
  הגב לתגובה זו
  31 0
  אבל אני בטוח שרק טוב יצא מתביעה הזו. זה win win קלאסי. החבר'ה שם באמת נותנים עבודה וזה בא לידי ביטוי בהישגים האחרונים, בהחלטות בית המשפט שעוד נשמע עליהן ובתוצרים שילוו את הכל בהמשך הדרך. כיף לראות שהשקעה ועבודה נכונה מניבים פירות באושים בסופו של דבר.
  סגור