מדיה

בפעם השנייה בחודשיים: ערוץ 20 נקנס בשל שידורי חדשות - הפעם ב-151 אלף ש'

הערוץ נקנס משום ששידר במהלך יולי 2 מבזקים יומיים, בניגוד לתנאי הרישיון שלו. בחודש מאי נקנס ב-101 אלף שקלים לאחר ששידר את עצרת הימין יומיים לפני הבחירות
אלכסנדר כץ | 
ערוץ 20 (צילום לוגו)
מועצת הכבלים והלוויין קנסה השבוע את ערוץ מורשת - ערוץ 20 בשל שידור חדשות בניגוד לתנאי הרישיון של הערוץ, וקבעה קנס מוגדל בגובה של 151 אלף שקלים, משום שמדובר בהפרה חוזרת. ההפרה הנוכחית מתייחסת לשידור מבזקי חדשות במהלך חודש יולי.
בעקבות שידור 2 מבזקים יומיים, פתחה המועצה בהליך בירור במסגרתו נקבע כי הופרו תנאי רישיונו, ובהמשך יו"ר המועצה החליטה להטיל עליו את העיצום הכספי. מדובר בפעם השנייה שהערוץ נקנס בשל שידור תכני חדשות בניגוד לתנאי רישיונו: ביוני האחרון הוא נקנס ב-101 אלף שקלים בשל שידור עצרת הימין יומיים לפני הבחירות לכנסת, מה שהיווה גם כן הפרה של תנאי רישיונו.
המועצה דחתה את טענת ראשי הערוץ לפיה המבזקים ששודרו הם "תכניות בענייני היום" וקבעה כי מדובר בדיווחים בעלי ערך חדשותי מובהק, שללא כל ספק עונים על הגדרת תכנית חדשות כפי שזו מופיעה בכללי המועצה.  מאחר ומדובר בהפרה חוזרת של הסעיף שאוסר לשדר תכני חדשות ללא אישור, החליטה יו"ר המועצה להטיל הפעם עיצום כספי מוגדל ב-50% מהעיצום הקודם, כלומר 151 אלף במקום 101 אלף שקלים.
יו"ר מועצת הכבלים והלווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, אמרה: "אני רואה את שידור המבזקים הללו בחומרה רבה. מדובר בהפרה חוזרת של כללי הרישיון של הערוץ. מאחר והערוץ כבר נקנס בעבר בסכום לא מבוטל בשל שידור משדר חדשות שאינו תואם את רישיונו, החלטתי בהתאם לחוק להטיל הפעם קנס מוגדל על הערוץ". 
 

הערוץ הגיש בקשה להקים חברת חדשות


בחודש מאי פנה הערוץ למועצת הכבלים והלוויין בבקשה להקים חברת חדשות, כחלק מהמהלך להפוך אותו למעין רשת הטלוויזיה פוקס הישראלית. כבר כיום משדר הערוץ תכניות אקטואליה, שלא תמיד עולות בקנה אחד עם הייעוד הראשוני של הערוץ – שידורי מורשת.

בתגובה שלחה המועצה רשימת דרישות רגולטוריות שעל הערוץ למלא כדי לבחון את הנושא על פי החוק וכללי התקשורת. אולם עד כה הערוץ לא הגיש את המסמכים הדרושים לבחינת המועצה. במועצת הכבלים והלווין מבהירים כי שידורי חדשות מחייבים סט נפרד וייחודי של כללים, לרבות בנושא אתיקה, וככל שהערוץ יתקדם בהעברת תכניתו הכוללת לשידורי חדשות, המועצה תבחן את עמידתו בתנאים הנדרשים. 

בן חי שגב אמרה בנושא זה כי "המועצה לא אישרה לערוץ לשדר חדשות, ולכן מדובר בהפרה חוזרת. אנו מגבשים בימים אלה מתווה שידורים חדש לערוץ, ואולם עד שזה לא יאושר במועצה על הערוץ למלא אחר הוראות הרישיון שלו. לא נשלים עם הצפצוף המתמשך של מנהלי הערוץ על הרגולציה ועל נציגיה".
מערוץ 20 טרם התקבלה תגובה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה