מדיה

האוצר לעובדי רשות השידור: כספי הפיצויים לפורשים יועברו ב-1 בנובמבר

אחרי שקיבלו בשבוע החולף הודעה על עיכוב בתשלום פיצויי הפרישה המיוחדים, מה שעורר סערה ברשות, האוצר מרגיע את הפורשים עם בשורה משמחת
אלכסנדר כץ |  6
רשות השידור בירושלים (צילום: אייס TV) (צילום אייס TV)
בצל איומי ועדי העובדים ברשות השידור להקפיא את תכנית הפרישה ולהחזיר את הפורשים לעבודה, הודיע משרד האוצר לעובדים כי הכספים יועברו לחשבונותיהם עד 1 בנובמבר.
בשבוע האחרון קיבלו עובדים שפרשו ב-30 בספטמבר הודעה מוסמכת מבכירים ברשות על אי-תשלום הפיצויים עבור הפרישה מרצון, וכי הסיבה לכך היא שמשרד האוצר טרם העביר את אותם תשלומים.
במסגרת המהלך לסגירת רשות השידור והקמתו של תאגיד ציבורי חדש, יצאה הרשות והאוצר בתכנית פרישה מוקדמת מרצון, כאשר עד סוף ספטמבר פרשו יותר מ-230 עובדים, ועם ההחלטה להאריך את תכנית הפרישה בעוד חודש, חתמו על הפרישה עוד כ-70 איש, ובסך הכל יותר מ-300 עובדים. במסגרת הפרישה מרצון, אמורים הפורשים לקבל בנוסף לפיצויי פיטורים רגילים, גם חבילת הטבות שכוללת פיצויים מוגדלים.
בעקבות ההודעות על העיכוב בתשלום הפיצויים, ועדי העובדים, כולל העיתונאים והטכנאים, הציבו אתמול אולטימטום למשרד האוצר - העבירו עד יום ראשון את דמי הפיצויים לפורשים או התחייבות משפטית להעברת הפיצויים, או שהפורשים מסוף ספטמבר יחזרו לעבודה, ותכנית הפרישה המוקדמת תוקפא בשל "ההפרה בוטה של הסכמי פרישה עם העובדים".
ואולם, במקביל לאיומים אלו של העובדים, באוצר ובלשכת מפרק רשות השידור כבר סיכמו את הפרטים כדי להעביר את כספי הפיצויים במועד.
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מבפנים
  המשך ל-1 31/10/2015 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל התרגילים להראות כאילו נותנים "פיצויים מוגדלים" באים בהמשך לעיסקת ברטר שעשתה הממשלה עם ההסתדרות: אל תתעסקו עם חברת החשמל ובתמורה תסגרו את רשות השידור
  סגור
 • 4.
  איזה קישקוש
  דוד 30/10/2015 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעולם לא ראיתי כתבה רצופה שטויות והמצאות כמו זו
  סגור
 • 3.
  נניח, בשביל התרגיל...
  גורביץ 30/10/2015 10:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נניח שהוועדים היו מחליטים לא להגיב על העיכוב בתשלום הפיצויים, ובתוך כך מזמנים את המפוטרים נטולי הפיצויים - לחזור ולהתייצב בעבודה כאילו כלום. ליום, ליומיים, עד למצב המשפטי שהיה גורם ביטול הפיטורים דה פקטו. מישהו היה מתעורר?
  סגור
 • 2.
  סוף לאוכלי חינם
  אברהם 29/10/2015 12:44
  הגב לתגובה זו
  1 6
  מגיע לרשות השידור במיוחד לאגף הגביה לקבל מכתב פיטורין על הגזל שהם עושים לאזרחי מדינת ישראל אנשים בלי לב במיוחד לאגף הגבייה מגיע להם רעל ולא כסף מגיע להם שירגשו מהו סבל וכאב על מה שהם עושים בהקשר לגבייה יש לי רק דבר אחד לכתוב שאני כאן משבח את ממשלת ישראל שעשו סוף לגזלנים האלה שאין להם טיפה של רחמים על האזרחים שהם עדין דורשים לשלם להם אגרה אים לרשות השידור יש להם כסף לממן מאות עורכי דין כדאי לגבות כספים מאזרחי מדינת ישראל אז לא צריך לשלם להם פיצוי יש להם מספיק כסף בקופה הם יודעים רק לבכות לבי שמח שכול הערוץ הזקנים יחתמו לקבל אבטלה זה מה שמגיע להם אם היה לי כוח גם אבטלה לא היתי משלם להם כי יש להם כסף לממן עורכי דין על חשבון אזרחי מדינת ישראל זו ברכה משמיים שסוגרים את הערוץ הזקנים
  סגור
 • באמת....
  מיליון דולאר 30/10/2015 08:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמות באיזורים עם סרטן במוח. אלווי
  סגור
 • 1.
  פיצויים לפורשים
  מבפנים 29/10/2015 12:34
  הגב לתגובה זו
  6 2
  הכל עבודה בעיניים. אין כאן שום פיצויים מוגדלים. חשבון פשוט מראה שמדובר בפיצויים רגילים וכל ההצגה זה תרגלים חשבונאיים רק להראות כאילו נותנים פיצויים מוגדלים
  סגור