מדיה

פניה לרה"מ: בטל צווי סגירה לגופי תקשורת ערביים - שהובילו לפיטורי 46 עיתונאים

הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק, הוביל גם לצווי סגירה ל2 עיתונים, סוכנות ידיעות ואתר אינטרנט. ל-15 מהעובדים יש תעודת לע"מ
אלכסנדר כץ |  5
קבוצת עיתונאים פנתה היום (יום ה') לראש הממשלה נתניהו בבקשה לבטל את צווי הסגירה למספר גופי תקשורת ערבים בישראל, שהוצאו לאחר ההחלטה להוציא את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק.
בפניה של ארגון אעלאם (המרכז הערבי לחרות המדיה, פיתוח ומחקר), שכוללת גם עצומה, נכתב כי ההחלטה של הקבינט המדיני-ביטחוני ב-17 בנובמבר על הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל כהתאחדות בלתי מותרת והוצאתה מחוץ לחוק, הובילה לפיטוריהם של 46 אנשי תקשורת העובדים ב-4 כלי תקשורת בחברה הערבית.
אעלאם מציין כי בעקבות ההכרזה, פשטו כוחות הביטחון על עמותות המזוהות עם התנועה האסלאמית, וסגרו בין היתר את עיתון סוות אל-חק ואל-חוריה, אתר החדשות פלסטיני 48, סוכנות הידיעות קיו פרס ומגזין אשראקה.
"בעקבות זאת קיבלו כ-46 עיתונאים שכירים במשרות שונות; עורכים, כתבים, צלמים, אנשים הפקה וכו' מכתבי פיטורים וכיום הם מחפשים את דרכם מחדש בשוק העבודה שממילא סגור ברובו בפני הערבים בישראל", נכתב בפניה לראש הממשלה.
"ראוי להדגיש כי מאז היווסדם, קיבלו כל כלי תקשורת את האישורים המתאימים מהרשויות. הראשון שבהם היה עיתון סוות אל-חק ואל-חוריה בשנת 1989", נכתב. "זאת ועוד, כ-15 עיתונאים וכתבים מתוך הקבוצה שפוטרה נושאים תעודת לע"מ, דבר המעיד כי החלטת ראש הממשלה בעניין הינה פוליטית לאו דווקא ביטחונית, שכן אם היו מהווים איום ביטחוני לא היו מקבלים את התעודה".
במכתב נטען כי ההחלטה לסגור את גופי התקשורת "פוגעת בחופש העיסוק, חופש הביטוי וכן בזכותו של ציבור שלם לדעת מה מתרחש סביבו. לפי הנהוג בכל מדינה דמוקרטית ההליך הראוי היה כולל ראשית בדיקת עבודתם של אותם מוסדות, ובהינתן ראיות המוכיחות לכאורה קיום עבירה על החוק, להגיש כתבי אישום".
תגיות אעלאם | נתניהו
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  46 מחבלים בשכר! שיעברו לברלין, מרקל מחלקת אזרחויות (ל"ת)
  אבו מוסעב רבינוביץ 29/11/2015 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  " תהיו גברים,תתקפו את התקשורת "...דרש ביבי משריו...
  ראיס-פוטין-טיל 400S 27/11/2015 21:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתניהו הפיץ סרטון-" הערבים מגיעים בכמויות אדירות אל קלפי
  סגור
 • 2.
  סגירת כלי תקשורת
  מבפנים 27/11/2015 16:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומה עם סגירת רשות השידור? אגודת העיתונאים תמכה בסגירת כלי תקשורת מרכזי בידי ארדן השחצן ולפיד הקברן בחוק רשלני ומטומטם ולא ייפתח שום דבר במקומו.
  סגור
 • ביבי (BABA BUBA) א ו ה ב טיפ...שים(שיט) סביבו
  ראיס-פוטין-טיל 400S 27/11/2015 21:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "ביבי הוא ראש המסיתים. הוא האיש המסוכן במדינה, לכולנו"...מסית את כחלון נגד יעלון...יום מול לילה...
  סגור
 • 1.
  ממתי לטרוריסטים אכפת מחופש הביטוי??? (ל"ת)
  שיעבדו בטורקיה 27/11/2015 12:36
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור