מדיה

מה שלא הורג, מחשל: חודשיים אחרי שנעלמה - רשת ב' מחזירה את 'יומן השבוע'

לאחר גל הפרישה הגדול, התכנית נעלמה מן האוויר. לאחר הפרסום באייס על הביקורת בתוך ומחוץ לרשות השידור, חוזרת התכנית כבר בשבת בהגשתו ועריכתו של רון נשיאל
אלכסנדר כץ |  5
רשת ב' קול ישראל (צילום אלכסנדר כץ)
תכנית האקטואליה הוותיקה יומן השבוע חוזרת לאוויר. לאייס נודע כי התכנית תשודר כבר מיום שבת הקרוב בשעה 10:00 ברשת ב', בהגשתו ועריכתו של רון נשיאל, חודשיים לאחר שנעלמה לא מלוח השידורים.
'יומן השבוע' שודרה ברציפות מאז חודש אפריל 1960. בין מגישיה היו עורכה ומגישה הראשון יורם רונן המנוח, ובהמשך גם דן לאור, יגאל רום, חגי חיטרון, חיים הכט, דוד ויצטום, פאר לי שחר ודליה יאירי - שהחלה להגישה בסוף שנות ה-80 במתכונת של שידור חי במקום שידור מוקלט מראש.
בסוף ספטמבר הופסקה שידורה עם פרישתה של ענת דווידוב מהרשות ומעברה יחד עם יעל אילון לרדיו ללא הפסקה לטוב תכנית כלכלית יומית שמתחרה בצבע הכסף של רשת ב'. ברדיו לא הצליחו לאתר מחליף למשבצת הזאת, משום שגם בשאר לוח השידורים ישנה בעיה גדולה של כוח אדם בעקבות פרישת מאות עובדים, והיא התפוגגה לה מבלי להיפרד מראש מהמאזינים.
היעלמותה של התכנית עוררה ביקורת בתוך רשות השידור ותגובות נוגות מחוצה לה. טור סנטימנטלי של תומר סגיס באתר אייס הוביל למאות לייקים ותגובות בתוך הרשות. לאחרונה הציע נשיאל, רכז חדשות בחדר החדשות של קול ישראל, להנהלה להחזיר אותה לשידור עם כוח האדם הקיים ברשות השידור ובקול ישראל.
אופייה של התכנית צפוי להישמר שהיה עד כה, עם שינויים כאלה ואחרים בניסיון לתת מענה לטענה כי היא טיפה מיושנת. התכנית תכלול עדכוני חדשות לצד ראיונות וכתבות עומק בנושאי אקטואליה, טורי פרשנות וכתבות בענייני תרבות.
מרשות השידור טרם התקבלה תגובה. 
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  תוכנית מעולה והגשה מצויינת
  נתנאל 11/11/2017 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רון נשיאל עושה עבודה מעולה. מרבית התוכניות ברשת ב' טובות חלקן טובות מאד. בודות מאכזבות. למי שאוהב להאזין לרדיו, כמוני, יש למה להקשיב.
  סגור
 • דווקא מאז התאגיד רשת ב' ממש השתפרה (ל"ת)
  אחד 23/01/2018 01:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  ערוץ מיושן - לסגור לאלתר (ל"ת)
  ישראלי 30/11/2015 06:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  יומן השבוע
  מבפנים 29/11/2015 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פרפורי גסיסה ונסיונות אומללים בעקבות החיסול המתמשך של השידור הציבורי בידי ארדן השחצן ולפיד הקברן בעידוד אגודת העיתונאים וגימגומי ההסתדרות. הנסיונות להראות "תנאי פרישה משופרים" אינם אלא עבודה בעיניים
  סגור
 • 1.
  ומי יאזין לזה? רשת סוסיתא פח, בקושי סוחבת. וגם שמלאנית (ל"ת)
  פחח 29/11/2015 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור