קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

עיתונאים הותקפו בהפגנת הימין: "באו אליי יס"מניקים עם אלות והכו אותי"

כך סיפר לאייס כתב ערוץ 7 אלירן אהרון, לאחר מאורעות ליל אמש בהפגנה למען העצורים היהודים בפרשת דומא. בהפגנה נפצעו הצלמת מרים צחי ממקור ראשון, ו-2 כתבי סוכנויות ידיעות
 |  1
עיתונאים הותקפו בהפגנת הימין: "באו אליי יס"מניקים עם אלות והכו אותי"
הפגנת הימין בגשר המיתרים ירושלים, צילום: מרים צחי
מספר עיתונאים נפגעו אמש (יום א') במהלך הפגנת ההזדהות עם העצורים היהודים בפרשת רצח 3 בני משפחת דוואבשה בדומא. בהפגנה בכניסה לירושלים נעצרו 6 מפגינים לאחר שהמשטרה פיזרה אותה בטענה כי אינה חוקית.
הנפגעים הם מירי צחי - צלמת NRG-מקור ראשון, אלירן אהרון - כתב אתר ערוץ 7, הלל מאיר מסוכנות TPS, ויונתן זינדל מסוכנות פלאש 90. אנשי התקשורת נפגעו במהלך פיזור המפגינים. "לא זכורים עימותים מהסוג הזה אפילו בתקופת ההתנתקות, ואנחנו מסקרים הרבה מאד עימותים", אמר לאייס אלירן אהרון מערוץ 7. "הייתה אלימות קשה כלפי מפגינים, המשטרה הייתה מתוסכלת אז הם זרקו ילדים באוויר והוטחו על הכביש".

אהרון מתאר התנהלות קשה של המשטרה כלפיו, למרות שהציג עצמו כעיתונאי: "20 דקות לפני סיום האירוע, ניגש אליי שוטר בדרגת רב פקד, אז הצגתי את עצמי בפניו, ולמרות זאת הוא נתן הוראה ליס"מניקים - 'יאללה תיכנסו בו' ואמר לי 'אני הולך לנפץ לך את המצלמה'. כל המטרה הייתה שנתפנה מהכביש למדרכה, אבל התקיפה הייתה גם על המדרכה. באו אליי 4-5 יס"מניקים עם אלות והכו אותי. הייתה חציית גבול. אותו רב פקד הכה עשרות ילדים והכל מול העדשות".

הצלמת מרים צחי נפגעה בפניה לאחר שבמהלך צילום ספגה חבטה במצלמה שפגעה בפניה. "עשו לה הדבקות בפה ובאף", סיפר עיתונאי המכיר את צחי. גורמים בעולם התקשורת הביעו זעזוע מהאלימות אותה ספגה. את תגובתה לא ניתן היה לקבל.

באתר NRG פורסמה תגובת המשטרה כי "השוטרים הותקפו באבנים, הכריזו על ההפגנה כבלתי חוקית ונתנו למפגינים זמן להתפזר. משלא נענו לקריאת השוטרים והמשיכו באלימות כלפי השוטרים החל פיזור תוך שימוש בכוח סביר. השוטרים שהותקפו פעלו עפ״י דין ועצרו חלק מהפורעים".

בעקבות הדברים, ח"כ קסניה סבטלובה, יו"ר שדולת חופש הביטוי והעיתונות בכנסת, מסרה הבוקר כי "חופש הביטוי והעיתונות נמצא תחת מתקפה מתמדת. יש לפעול באפס סובלנות נגד מי שמכים עיתונאים. בכל שבוע אנו עדים למעשי תוקפנות כנגד חופש הביטוי והעיתונות. בשבועות האחרונים זימנו מגיש כדי להלך עליו אימים, איימו בעצירת פרסום בתשלום כדי לשלוט על התקשורת, מניעת הפגנות נגד מתווה הגז ואתמול תקפו צלמת עיתונות עד שנזקקה לטיפול רפואי. אולי זה ביטוי שחוק, אך אין ספק שאנחנו מגיעים למחוזות אפלים במשטרים שאף אחד מאתנו לבטח לא רוצה לדמות להם".


הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש
1 תגובות
1.
שוטרים פושעים ונצבים פושעים ככה זה במדינת ישראל (ל"ת)
ירושלמי | 21/12/2015 21:54
יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מנהל פרויקטים... נענע 10 וער... המרכז שלח קו”ח
איש תוכן חברת קוקה קולה המרכז שלח קו”ח
תקציבאי גיתם / BBDO המרכז שלח קו”ח

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה