קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

אחרי שאיים בבג"צ: ורשבסקי מבקש 75 ימי הסתגלות להיערכות לקיצור המהדורה

מנכ"ל ערוץ 10 מבקש ארכה להחלטת מועצת הרשות ה-2, למרות שכבר העבירה לאישור לוח שידורים בו המהדורה מסתיימת ב-21:00. את האפשרות לפנות לבג"צ משאיר ורשבסקי על הפרק
 |  0
 אחרי שאיים בבג"צ: ורשבסקי מבקש 75 ימי הסתגלות להיערכות לקיצור המהדורה
אוה מדז'יבוז' ויוסי ורשבסקי (צילומים: יח"צ, אלון אלג'ם), צילום: יח"צ, אלון אלג'ם
בצד האיום שהשמיע אתמול (יום ב') לפנות לבג"צ בגלל החלטת מועצת הרשות השנייה, פונה היום מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי לרשות בבקשה לקבל תקופת הערכות של כ-75 ימים כדי לקצר את המהדורה לשעת שידור ברוטו.
בחודשים האחרונים 2 חברות החדשות המסחריות החלו להאריך את המהדורות, כל אחת מסיבותיה. ב'חדשות 10' פנו למועצה בבקשה לקבל אישור קבוע להארכת המהדורה, ואולם המועצה קבעה אתמול שלא להיענות לבקשה, ואף החליטה להקשיח את עמדתה בנושא, כשהצהירה כי לא תאשר הארכת מהדורה, אלא רק כאשר ישנם אירועים דרמטיים.

בערוץ 10 ובחרת החדשות שלו טוענים כי קיצור המהדורה יפגע בשידור תכנים לתועלת הציבור, כגון תחקירים ארוכים בנושאי כלכלה וצרכנות. כבר הבוקר גורמים הצביעו על הרייטינג הגבוה שהניב אמש התחקיר של נגה ניר נאמן על יבוא דגי הסולומון, ששודר מ-20:58 ועד 21:11, וניפק 16% צפייה.

במכתב ששלח ורשבסקי לבכירי הרשות השנייה, היו"ר אוה מדז'יבוז' והמנכ"ל בפועל ניר שויקי, הוא כתב כי "קיבלנו בהפתעה ובאכזבה את ההודעה של החלטת המועצה", כאשר "לעמדתנו, מדובר בהחלטה בלתי סבירה בעליל המהווה התערבות בתכנית המהדורה, ואשר פוגעת בין היתר בחופש הביטוי ובחופש העיתונות של הערוץ ושל חברת החדשות כמו גם בזכותו של הציבור לקבל מידע בנושאים חיוניים, ומפקיעה שלא כדין את מלאת העריכה של שידורי הערוץ ובחרת החדשות מידי מנהליהם".

במכתבו טוען ורשבסקי כי ההחלטה "אינה בת יישום בטווח הזמן המידי, שכן יישומה מצריך את שינויו של לוח השידורים של הערוץ, ומחייב היערכות נבחרת של כלל הגורמים בערוץ ובחרת החדשות", מה מצריך תקופה של כחודשיים וחצי, עד סוף חודש מארס, כדי להיערך לכך.

יש לזכור כי מועצת הרשות השנייה ביקשה וקיבלה מערוץ 10 לוח שידורים לאישור, במסגרתו המהדורה מסתיימת בשעה 21:00.

בכל מקרה, ורשבסקי לא זונח את הפנייה האפשרית לבג"צ, עליה הצהיר אמול בראיון לגל"צ, וחותם את מכתבו ב"למען הסדר הטוב, אין בכל כדי לגרוע מזכויותינו", ברומזו כי האפיק המשפטי לא נזנח.

מהרשות השנייה טרם התקבלה תגובה.הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
איש מכירות אם סי סקווא... המרכז שלח קו”ח
ארט True Advert... המרכז שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה