מדיה

פיתרון זמני למשבר: סדן לא יכנס לתפקיד יו"ר 'חדשות 10' - עד להכרעת בג"צ

הליכוד וש"ס הגיעו לסיכום המקובל גם על דירקטוריון 'חדשות 10', על פיו סדן לא ישמש בתפקיד עד להחלטת בג"צ בעתירה שהגישה ש"ס, בעקבות דברים שאמר לכאורה וצוטטו ב'הארץ'
אלכסנדר כץ |  2
רמי סדן (צילום מתוף עמוד הפייסבוק של רמי סדן)
יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן וח"כ יגאל גואטה מסיעת ש"ס, הגיעו לסיכום המקובל על דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 10, על פיו רמי סדן לא יחל לכהן בתפקידו כיו"ר 'חדשות 10' עד לאחר הכרעת בג"צ בצו הביניים ועל פי מה שייקבע באותה החלטה.
לאחר הכרעה בצו הביניים, ישבו נציגי סיעות הליכוד וש"ס ויגיעו לפתרון מוסכם בעניין המשך מאבקה של ש"ס במינוי של סדן. כעת הסיעה החרדית החליטה להקפיא את מאבקה לעת עתה.
בתחילת השבוע שעבר מונה סדן - מקורבו של ראש הממשלה נתניהו - ואיש יחסי ציבור ולובינג, לתפקיד יו"ר 'חדשות 10', מהלך אותו דחפה חברת RGE המחזיקה בערוץ 10. יום לאחר מכן פורסם בעיתון הארץ כי סדן אמר בישיבת דירקטוריון חברת החדשות דברים קשים על ש"ס ואריה דרעי. "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי", צוטטו דבריו לכאורה. "אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש"ס, למסעודה משדרות".
סדן הכחיש את הדברים, חברת החדשות, מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי ומנכ"ל 'חדשות 10' גולן יוכפז תמכו בגרסת 'הארץ', אולם רוב רובם של חברי הדירקטוריון אמרו בהמשך כי הדברים לא נאמרו בנוסח הזה - אולם דבריו היו מקוממים דיים וזכו עוד באותה ישיבה לביקורת.

ואולם המערכת הפוליטית סערה, ש"ס איימה במשבר קואליציוני ודרשה מראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להדיח את סדן, למרות שאין זה בסמכותו החוקית. כעת נראה כי נמצא מוצא לבעיה. 
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חסרי כושר החלטה מגלגלים לפיתחו של בג"צ כל החלטה
  אנחנו שפוטים עד העצם 16/06/2016 11:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואח"כ מתלוננים על משפטיזציה של המדינה שזה מתאר את המצב לדוגמה הנושא המשפטי נמצא כמעט בכל מהדורת חדשות.
  סגור
 • 1.
  מי זה האפס הזה שמבזבזים עליו זמן ודיבורים חבר של ביבי? (ל"ת)
  אורן 15/06/2016 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור