מדיה

פרשת בחירת יו"ר 'חדשות 10': רמי סדן, ורשבסקי ויוכפז יעברו פוליגרף?

ח"כ איתן כבל קורא לרשות השנייה להעביר את בכירי ערוץ 10 בדיקת פוליגרף כדי לגלות מי שיקר בכל הנוגע לדברים שנאמרו בדירקטוריון - וגרמו לסערה ציבורית גדולה
אלכסנדר כץ |  2
רמי סדן, יוסי ורשבסקי וגולן יוכפז (צילום הפייסבוק של רמי סדן, בוצ'צ'ו, אייס)
ח"כ איתן כבל קורא למעורבים בפרשת המינוי של רמי סדן ליו"ר חדשות 10 לעבור בדיקת פוליגרף. מדובר על מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, יו"ר 'חדשות 10' גולן יוכפז , וסדן עצמו. המטרה היא לגלות מי שיקר בכל הנוגע לדברים שאמר או לא אמר סדן במהלך ישיבת דירקטוריון החברה.
את הדברים אמר כבל בישיבת ועדת הכלכלה בראשותו, שהתכנסה היום - גם הפעם ללא נוכחותם של סדן וראשי ערוץ 10, שזכו לביקורת קשה מצידו של כבל שאמר כי מדובר ב"סאגה מבישה". 
כבל אמר בישיבה כי "אני תובע מהרשות השנייה לשלוח את המעורבים בנושא לבדיקת פוליגרף. זה הכלי הכי פחות גרוע שאיתו אפשר לנסות להגיע לחקר האמת אם אכן רמי סדן אמר את הדברים המיוחסים לו. תוצאות הבדיקה יקבעו מי חייב להיות מפוטר לאלתר. בכל מקרה עד שלא יוכח אחרת, רמי סדן לא יכול לכהן כיו"ר".
יו"ר מועצת הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז', אמרה כי "אם הדברים נאמרו זה הכי חמור וצריך לטפל בזה, אבל הנתונים במקרה הטוב לא חד משמעיים ובמקרה הפחות ברור נוטים לכיוון אחד – 7 דירקטורים שלא יכולים לאשר שהדברים נאמרו". היו"ר כבל קרא למדז'יבוז' לפנות לשלושה ולדרוש מהם ללכת למכונת אמת "באותו מכון עם אותם שאלות", ומדז'יבוז' השיבה כי היא תעלה זאת בישיבה המועצה שנקבעה לשבוע הבא.
ח"כ כבל אמר כי יש לו הערכה רבה לאנשי ערוץ 10, אך התנהלות ההנהלה באשר להופעה בפני הוועדה הייתה מביכה. "נתינת רישיון לא הופכת את הערוץ למשייט בחלל, הוא יצטרך להגיע לכאן בעתיד גם לדיונים על מסקנות ועדת פילבר ועוד, אין זה איום אלה שההיעדרות היום לא מוסיפה לו כבוד. אני מאוכזב מההתנהלות הזו והייתי שמח לדעת מי היד הנעלמה שבוחשת מעבר לעניין הזה".
 

בנתיים - סדן לא מתפקד כיו"ר

בתחילת השבוע שעבר מונה סדן - מקורבו של ראש הממשלה נתניהו - ואיש יחסי ציבור ולובינג, לתפקיד יו"ר 'חדשות 10', מהלך אותו דחפה חברת RGE המחזיקה בערוץ 10. יום לאחר מכן פורסם בעיתון הארץ כי סדן אמר בישיבת דירקטוריון חברת החדשות דברים קשים על ש"ס ואריה דרעי. "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי", צוטטו דבריו לכאורה. "אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש"ס, למסעודה משדרות".
 
סדן הכחיש את הדברים, אבל חברת החדשות, ורשבסקי ויוכפז תמכו בגרסת 'הארץ'. מאידך, רוב רובם של חברי הדירקטוריון אמרו בהמשך כי הדברים לא נאמרו בנוסח הזה - אולם דבריו היו מקוממים דיים וזכו עוד באותה ישיבה לביקורת. הדברים שאמר או לא אמר, הצליחו להדליק את המערכת הפוליטית, וש"ס איימה במשבר קואליציוני אם סדן לא יודח מתפקידו.
 
השבוע הגיעו יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן וח"כ יגאל גואטה מסיעת ש"ס, לסיכום המקובל על דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 10, על פיו רמי סדן לא יחל לכהן בתפקידו כיו"ר 'חדשות 10' עד לאחר הכרעת בג"צ בצו הביניים ועל פי מה שייקבע באותה החלטה. לאחר הכרעה בצו הביניים, ישבו נציגי סיעות הליכוד וש"ס ויגיעו לפתרון מוסכם בעניין המשך מאבקה של ש"ס במינוי של סדן. כעת הסיעה החרדית החליטה להקפיא את מאבקה לעת עתה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יוחפז וורשבסקי לא יהיו מוכנים לעבור פוליגרף - בואו ונראה
  משה ראשל"צ 17/06/2016 07:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעצם הם כן יסכימו כי הם שני שקרנים פתולוגיים פפפחחחח
  סגור
 • 1.
  למה רק מקורבים מקבלים גובים ?הכישורים כבר לא חשובים? (ל"ת)
  אורן 17/06/2016 00:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור