מדיה

לוח המודעות של הבעלים? מהדורת 'חדשות 2' קידמה תכני הזכייניות – והקנסות בדרך

הזכייניות המחזיקות בחברת החדשות, נהנות לעיתים מקידום תכניותיהן. הרשות ה-2 פחות אהבה את היחס המפנק וקידום 'משחקי השף' ו'קרב השפים הגדול' - והתחילה בהליכי הפרה
אלכסנדר כץ | 
יונית לוי (צילום מסך)
חברת החדשות של ערוץ 2 צפויה לספוג קנסות בשל מקרים של קידום תכני הזכייניות. לאייס נודע כי הרשות השנייה פתחה בהליך הפרה נגד החברה בעקבות קידום במהדורה המרכזית של גמר משחקי השף והשקת קרב השפים הגדול.
לא רק תכניות הבוקר ותכניות הפרה-פריים השונות מקדמות בצורה שוטפת תכנים של הזכייניות, אלא גם מהדורות החדשות, שמקדישות לכך את חלקן האחרון, למורת רוחו של הרגולטור – הרשות השנייה - שמעדיף מהדורה נקיה. במקרים רבים זוכים מהלכים אלה לפרשנויות המצדיקות שידור תוכן קידומי זה, בין היתר בשל חשיבות ציבורית או עיתונאית אפשרית, אולם במקרים מסוימים מדובר בקידום גרידא.
ב-24 במאי קידמה 'חדשות 2' את גמר 'משחקי השף' של רשת לקראת שידורה יום לאחר מכן. רוב האייטם שאורכו היה יותר מ-2 דקות, כלל קטעים מהעונה, לצד ראיונות עם המתמודדים שהגיעו לגמר, ופרט המידע שהציבור היה חייב לדעת: הזוכה יבשל לאלטון ג'ון, שהגיע להופעה בישראל. לאחר השידור קבעה הרשות הפרה לכאורה ל'חדשות 2', ובישיבת ועדת הפרות צפויה החברה לקבל עיצום כספי.

 

הכתבה השנייה שלא מצאה חן בעיני הרשות, הייתה לטובת הזכיינית המתחרה – קשת. במהדורה המרכזית של שלישי שעבר, קודמה השקת התכנית החדשה של יונתן רושפלד ואייל שני, לקראת העלייה של התכנית יום לאחר מכן. 

 

ברשות צפויים להוציא הפרה לכאורה גם על כתבה זו, אבל לאייטם זה – שאורכו היה כמעט 3 דקות (כולל דברי ההקדמה של יונית לוי, א"כ), נוסף אלמנט נוסף: "בזכותו" גלשה מעבר לשעה 21:00 עד ל-21:04, בניגוד להוראות הרשות, מה שעשוי להוביל לענישה כספית נוספת. 

בחדשות 2 סירבו להגיב. מהרשות השנייה טרם התקבלה תגובה. 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה