מדיה

סדן לא יודח מדירקטוריון 'חדשות 10'; מנכ"ל ערוץ 10 אמר עליו - "הוא סתם אוויר"

מועצת הרשות ה-2 זימנה את האישים שהשתתפו בישיבת דירקטוריון החדשות ממנה דלפו דבריו של רמי סדן. ורשבסקי אמר דברים קשים על סדן. ורשבסקי: "התנצלתי מעומק הלב"
אלכסנדר כץ |  2
רמי סדן (צילום מתוף עמוד הפייסבוק של רמי סדן)
נראה כי יהיה מאד קשה לאחות את הקרעים בצמרת ערוץ 10 - בין מנכ"לי החברה וחברת החדשות, לבין היו"ר הנכנס של חדשות 10. הדבר בא למשל לידי ביטוי היום (יום ב') בישיבה ארוכה מאד של מועצת הרשות השנייה שדנה במינוי של רמי סדן ליו"ר, ובסערה סביב דבריו - אם היו או לא - על ש"ס ומצביעיה.בכל מקרה סדן לא יודח מדירקטוריון החברה, ובשל כך יכול למעשה להמשיך לשמש כיו"ר החברה, אלא אם יודח על ידי חברי הדירקטוריון - הנשלט על ידי קבוצת RGE שפעלה למינויו.
מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי, שטען כי שמע את סדן אומר בישיבת דירקטוריון - "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי". ורשבסקי כבר הצהיר בתקופה האחרונה כי סדן לא אמור לשמש בתפקיד היו"ר, וגם הפעם חזר על הדברים. לדבריו, "לא חשבתי שסדן ייבחר לתפקיד יו"ר הערוץ, ומבחינתי הוא סתם אוויר". 
יו"ר מועצת הרשות השנייה אוה מדז'יבוז', לא שבעה נחת מהדברים, וגם דרשה מוורשבסקי לקבל תשובה לשאלה מדוע לקח לו זמן רב כל כך להוציא את דבריו של סדן החוצה. לדבריו, רק לאחר שסדן נבחר ליו"ר דירקטוריון 'חדשות 10', יצאו דבריו של סדן - שנאמרו כאשר היה רק חבר דירקטוריון - החוצה ופורסמו.
חבר דירקטוריון חדשות 10 איתן זינגר, חזר על טענתו כי לא שמע את סדן אומר את הדברים על ש"ס שיוחסו לו בעיתון הארץ, ושהובילו לסערה התורנית האחרונה, אולם דיבר על תחושה לא נוחה מכך שסדן משמש בתפקיד יו"ר חברת החדשות, וכי עליו לעזוב תפקיד זה. סדן שב גם הבוקר על הכחשתו את הציטוטים המיוחסים לו, אך התנצל על כך שייתכן שדבריו הובנו לא נכון ופגעו באדם או בציבור מסוים. 
בישיבה בת 4 השעות שקיימה הבוקר מועצת הרשות השנייה, הופיעו נציגי הציבור בדירקטוריון 'חדשות 10' ד"ר זהר קדמון סלע ואיתן זינגר, סדן, יו"ר הערוץ ומי שהוביל למינויו  של סדן - מודי פרידמן, ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז. כל האישים האלה גם השתתפו באותה ישיבת דירקטוריון ב-30 במאי, שבעקבותיה הודלף ל'הארץ' דבריו לכאורה של סדן. 
ורשבסקי ויוכפז קראו לסדן לעשות בדיקת פוליגרף, כפי שקרא כבר לפני שבוע וחצי ח"כ איתן כבל, אולם סדן סירב לעשות זאת. 
בתום המפגש עם חברי הדירקטוריון של חדשות 10, התקיים דיון פנימי בין חברי מועצת הרשות, שסברו כי ככל הנראה נאמרו על ידי סדן משפטים שהיו לכל הפחות בטעם לא טוב, אך לא הגיעו לכדי אמירות גזעניות. בעקבות כך החליטו במועצה לא להדיחו מתפקידו כנציג ציבור בדירקטוריון 'חדשות 10'. 
ואולם, חברי המועצה הביעו את דאגתם מפני הפגיעה ביחסי העבודה הפנימיים בתוך חברת החדשות וביקשו כי דירקטריון החברה יפעל להסדרת המחלוקות לטובת הערוץ ולטובת עצמאותה של חברת החדשות.
יוסי ורשבסקי ביקש להגיב לידיעה, ומסר: "באותה שניה שאמרתי, התנצלתי מעומק הלב. אמרתי שהדברים נאמרו בעידנא דריתחא וראוי שלא היו נאמרים. יתרה מכך בסוף הישיבה ניגשתי למר סדן לחצתי את ידו והתנצלתי שוב. הלוואי ומר סדן היה חוזר בו ומתנצל בפני בוחרי ש"ס, וגולן יוכפז על האמירות האיומות שהטיח בהם".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עור עבה וליחוך הפנכה (והת..) הנכונה עוזרים להתקדם
  דור 29/06/2016 10:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מענין איך זה מרגיש מבפנים
  סגור
 • 1.
  מברברים מברברים ובסוף שרה מנצחת. (ל"ת)
  שרה שרה שיר שמח. 27/06/2016 17:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור