מדיה

צ'רלטון תובעת 4 מיליון ש' מרדיו ת"א, אופירה, ברקו וזהר

תביעת לשון הרע של צ'רלטון כנגד תחנת הרדיו והמגישים זהה לזו שהוגשה כנגד ONE ועוסקת גם כן במה שהחברה מגדירה כ"פרסומי כזב בוטים ומשמיצים שנעשו בזדון ממש" 
משה בנימין |  7
אופירה אסייג (צילום בוצ'צ'ו)
לאחר תביעת הדיבה כנגד אתר ONE ובעליו גיל מנקין בסך 8 מיליון שקלים, צ'רלטון מגישה תביעת דיבה נוספת והפעם כנגד רדיו תל אביב בה משודרת תכנית הספורט של אופירה אסייג - רעייתו של מנקין. בתביעה על סך 4 מיליון שקלים נתבעים ישירות גם אסייג וחבריה להגשת התכנית - שחקני העבר והפרשנים בהווה איציק זהר ואייל ברקוביץ'.
תביעת לשון הרע של צ'רלטון כנגד תחנת הרדיו והמגישים זהה לזו שהוגשה כנגד ONE ועוסקת גם כן במה שהחברה מגדירה כ"פרסומי כזב בוטים ומשמיצים שנעשו בזדון ממש" כנגדה. לטענת צ'רלטון, בתכנית הספורט של הרדיו פורסם, כי "צ'רלטון מבקשת לפגוע בציבור ולייקר את חבילת ערוצי הספורט המשודרות אצלה (ספורט 1 וספורט 2, מ"ב) וזאת במסגרת הוספת 2 ערוצים אשר ייקרו כביכול את החבילה הקיימת". לטענת צ'רלטון, כמו ב-ONE, גם בתכנית הספורט ברדיו הוטע הציבור לכאורה במידע שלפיו תכני הספורט ייזלגו לערוצים החדישם שצפוים לכאורה לעלות לאוויר.
בתביעה מציינת צ'רלטון כי השדרנים הגדילו לעשות ו"יזמו וקראו פעם אחר פעם לציבור לצאת במחאה נגד התובעת, למרוד בה ולמעשה, באופן חמור ובלתי מתקבל על הדעת, עודדו את הציבור להתנתק משורותיה (ובכך ביקשו כמובן להגדיל את קהל לקוחותיהם)". עוד מציינת ת'רלטון כי "הנתבעים התיימרו להציג עצמם כמי שלוחמים את מלחמתו של הציבור תוך שהם מסתירים את מניעיהם האמתייים בכל אותם פרסמים - מניע עסקי גרידא בהיותם משמשים בפועל כאמצעי לקידום עניינם של מתחריה של צ'רלטון".
בתביעה מפרטת צ'רלטון על הקשר בין אסייג לאתר ONE, בו היא משמשת כמנהלת התוכן ובו גם משודרת תכנית הרדיו בשידור חי. החברה בבעלותו של אלי עזור טוענת כי אסייג "השתמשה בתכנית הרדיו על מנת לקדם את ענייניו של אתר ONE, כדי לפגוע בעסקיה של צ'רלטון, במוניטין שלה, בשמה הטוב ובמטרה לגזול את לקוחותיה".
כתבת המריבה שעומדת במרכז תביעת לשון הרע עלתה לאוויר באתר ONE, בתאריך 29 ביוני. לדברי צ'רלטון מדובר ב"כתבה עיתונאית כוזבת שעניינה טענה כאילו התובעת פנתה לשר התקשורת, ראש הממלשה בנימין נתניהו בבקשה 'לפגוע בציבור' ולהעלות את מחירי חבילות הספורט הנמכרות על ידה, כך שמחיר החבילה יעלה מ-66 שקלים כיום ל-100 שקלים".
האמת בפועל כפי שצ'רלטון טוענת, היא שחברות הכבלים והלווין פנו אל המועצה לשידורי כבלים ולווין, בבקשה להעלות לאוויר 2 ערוצי ספורט חדשים מטעמה - ספורט 3 וספורט 4, אך המועצה לא התבקשה לאשר מחיר חדש כלשהו לחבילות הספורט הקיימות או לחבילת הערוצים החדשים הנוספים". בתביעה נכתב עוד כי זליגת התכנים לערוצים החדשים לכאורה היא "טענה ממוצאת המוצגת בכתבה בכסות חשש מעושה, כוזב ובלתי מבוסס שנוצר באופן מלאכותי על ידי כותבי הכתבה...בדיות מוחלטות פרי מוחם הקודח של הנתבעים...". 
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  בזכות אופירה לא עשיתי צ'רלטון
  אייל 10/08/2016 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עברתי דירה ולא חידשתי. תודה אופירה :)
  סגור
 • 5.
  תגידו ICE, הגאה קשה שפה?! (ל"ת)
  נעם 14/07/2016 20:16
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  עורכי הדין של צ'רלטון משועממים כנראה
  יהודה 14/07/2016 20:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לצ'רלטון יש הרבה כסף , לא ברור מהיכן , אבל כנראה זה לא מספיק או שהם במצוקה כספית קשה אחרי שרכשו בצורה לא חכמה את שידורי ליגת העל בסכום בלתי ייאמן ועכשיו הם מחפשים מי שיממן את ההסכם הזה . נראה שהתביעות האלה לא יצליחו כי אין הוכחת נזק ויהיה קשה מאוד להוכיח את זה .גם הסכומים שהם תובעים נראים מופרכים מלכתחילה
  סגור
 • תיקון
  ראובן הגאון 14/07/2016 21:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בלשון הרע אין צורך בהוכחת נזק, אלא רק להוכיח שהייתה לשון הרע ולכן יש להם סיכוי לא רע.
  סגור
 • 3.
  צ'רלטון רק מחפשים מאיפה לשאוב כסף!!!
  אזרח 14/07/2016 16:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בקרוב מחאת צרכנים נגד צ'רלטון ונראה לאלי עזור העושק מי פה החזק האזרחים חובבי הספורט שרק נסחטים או הוא!!
  סגור
 • 2.
  צ'רלטון רק מחפשים מאיפה לשאוב כסף!!!
  אזרח 14/07/2016 16:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בקרוב מחאת צרכנים נגד צ'רלטון ונראה לאלי עזור העושק מי פה החזק האזרחים חובבי הספורט שרק נסחטים או הוא!!
  סגור
 • 1.
  נו באמת. יש לתבוע אותה כשהיא לא מוציאה דיבה
  סחיטה באיומים 14/07/2016 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לתבוע את אופירע אסייאג בגין לשון הרע זה בזבוז זמנו של בית המשפט הנכבד....."איך אתם מחכים לזה והפעם בפינתנו גליצ'ים איזה שחקן עוד לא יצא מהארון ואם הוא לא ידליף לנו אנחנו נוציא אותו ברמזים עבים..|
  סגור